December 2007

Zvodnosť vôní Givenchy vychádza z ich schopnosti zdôrazniť osobnosť a zmyselnosť každej ženy. Hubert de Givenchy sa pri tvorbe vôní inšpiroval kvetmi. Medzi nezabudnuteľné vône patria Ysatis a Xeryus v osemdesiatych rokoch, Amarige, Organza a PI v deväťdesiatych rokoch a Very Irrésistible, Givenchy pour Homme a Amarige Mariage v novom miléniu.

Každodenná záplava reklám na pestované a skutočne zdravo vyzerajúce vlasy v nejednej z nás umocňuje túžbu po krásnych vlasoch. Zamýšľame sa, čo by sme pre ich dosiahnutie mali urobiť. O svoje vlasy sa predsa snažíme starať čo najlepšie, ale mať ich ako z reklamy sa nám nedarí. Môžem vás potešiť: je to možné. Porozpráva nám o tom jeden z najpovolanejších, pán Branislav Gröhling, ktorý nedávno otvoril salón Luxus, vlasy a Vy – Inštitút Kérastase Paris v novej časti Auparku v Bratislave.

Medzinárodné veľtrhy módy, prebiehajúce vo februári a auguste, predstavujú dva komerčné vrcholy pre módny priemysel Českej republiky i krajín strednej Európy. Trendy v odievaní reprezentujú jednak ponuky vystavovateľov, ako aj kolekcie českých a európskych osobností módnej tvorby. Ani nastupujúca generácia návrhárov sa nenecháva zahanbiť. Presvedčiť sa o tom môžete v pavilónoch a na desiatkach prehliadok, ktoré sa uskutočňujú v rámci sprievodného programu.

Ak sa hovorí o kuchyni, na rozum nám určite príde mnoho rôznych prívlastkov, hodnotení či ustálených názorov. Napríklad, že kuchyňa je srdcom každého domova. Alebo: kde sa dobre varí, tam sa dobre darí. Prípadne, kuchyňa je výsostným priestorom žien. Posledné tvrdenie však platiť nemusí, pretože my sme sa stretli s mužom, pre ktorého kuchyne predstavujú centrálnu tému jeho profesionálneho života. S Marianom Sabom sme sa zhovárali o všetkom, čo súvisí so svetom kuchýň.

Jedna z najslávnejších chlapčenských skupín deväťdesiatych rokov slávi svoj návrat na hudobnú scénu. Po comebacku britskej skupiny Take That sa na pódiá opäť postavili aj štyria z piatich pôvodných členov americkej skupiny Backstreet Boys.

Lexus LS 600h L
Chevrolet Lacetti SW
Škoda Roomster Scout
Cadillac Escalade
Dodge Nitro
Seat Altea
Renault Laguna