Október 2019

Najlepším miestom na umiestnenie slnečných kolektorov je strecha a platí zásada, že potrubná trasa by mala byť čo najkratšia a najmenej členitá. Nie vždy sa však tieto odporúčania dajú dodržať. Hlavne vtedy, ak máte dom s členitou strechou, nevhodne orientovaný voči svetovým stranám, alebo z iného dôvodu nie je umiestnenie kolektorov jednoduché a jednoznačné.

Na vzniku mnohých chorôb sa podieľa nedostatok minerálov a stopových prvkov. Ich prirodzeným zdrojom je potrava, ale niekedy je nutné ich dodávať v potravinových doplnkoch. Jedným z najlepších prirodzených zdrojov minerálov a stopových prvkov je svetoznáma minerálka Vincentka. Už malé množstvo tejto minerálky dodá telu potrebné látky. Vincentka obsahuje ióny sodíka, draslíka, vápnika, lítia, horčíka, fluóru, chlóru, jódu, ale aj biogénne prvky, akými sú lítium, rubídium, cézium, meď, zinok, vanád, chróm, kobalt. Informuje o tom riaditeľ spoločnosti Vincentka, a. s., Jan Šumšal.

Počas októbra a novembra 2019 prebehne v Bardejovských Kúpeľoch a okolí revitalizácia náučného chodníka Čierna Mláka. Projekt má názov “Obnova turistickej infraštruktúry v regióne Šariš Bardejov a okolie – náučný chodník “Čierna Mláka - Bardejovské Kúpele”. Akciu realizuje a financuje KOCR SEVEROVÝCHOD PREŠOV v spolupráci s OOCR ŠARIŠ BARDEJOV. Informuje o tom riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov Radomír Jančošek.

V dňoch 25. až 27.septembra sa tradične koná v hoteli SOREA MÁJ v nádhernom prostredí Jánskej doliny konferencia CHÉMIA 2019. Jej organizátormi sú Zväz chemického a farmaceutického priemyslu (ZCHFP) SR spolu so spolupracujúcimi organizáciami a odbornými garantmi. Hlavnými témami tohtoročného 14.ročníka sú Responsible Care (zodpovedná starostlivosť), environmentálna a chemická legislatíva.

V najväčších moravských kúpeľoch v Luhačoviciach prejde ročne tamojším areálom približne milión ľudí. Popri korzovaniu si najčastejšie ochutnávajú aj svetoznámu minerálnu vodu Vincentka, ktorá je voľne prístupná v hale Vincentka studená aj ohriata. Od tohtoročnej jesene si v zrekonštruovanej hale môžu návštevníci pozrieť aj malé interaktívne múzeum venované vzniku a významu luhačovických minerálnych vôd. V hale je najnovšie aj malá relaxačná zóna.

Vianoce sú sviatky pokoja a môže byť lepší pokoj, než namiesto nakupovania, zháňania, varenia, pečenia a upratovania, si užívať luxus štvorhviezdičkového hotela v žiadaných kúpeľoch? Zoberte celú rodinu a príďte osláviť najkrajšie sviatky roka do Bardejovských Kúpeľov v dňoch 23. až 27.decembra 2019. Okúpu vás tu, pohostia, zabavia, zrelaxujete a načerpáte sily po náročnom roku. Zároveň máte jednu z posledných možností minúť zamestnanecký poukaz na rekreáciu, pokiaľ ste tak už neurobili. A to ešte chvíľu za zvýhodnené ceny.

Ak hľadáte výnimočné prostredie s výhľadmi na tatranské štíty, možnosťou outdoorového športového vyžitia a teambuildingových aktivít, najlepšou voľbou je Hotel International a rezort Black Stork vo Veľkej Lomnici. K dispozícii je tu golf, footgolf, plávanie, nordic walking, bežecké a cyklistické trasy, v zime aj trate na bežecké lyžovanie a to všetko len 7 km od lyžiarských vlekov. Vďaka 120 hektárom zelených plôch sú tu ďalšie možnosti teambuildingových aktivít. Rovnako wellness zázemie, konferenčné priestory (od malých pre 8 osôb až po 100 osôb), s kuchyňou s kulinárskymi špecialitami a cukrárenskými produktmi z dielne vlastných cukrárok a profesionálnym personálom. Bohatá ponuka športových, turistických a voľnočasových aktivít uspokojí aj najnáročnejších návštevníkov.

Severovýchod Slovenska ponúka nielen možnosti liečebnej, náučnej, či historizujúcej turistiky, ale aj možnosti gastronomických zážitkov. Pestrá paleta zariadení zaručuje výber od tradičných jedál šarišskej a slovenskej kuchyne, cez cestoviny a pizzu v talianskom štýle, či bifteky, až po jedlá modernej európskej gastronómie pripravovanej z kvalitných surovín. Podrobnejšie informácie o zariadeniach ponúkajúcich tieto možností v Bardejove a jeho blízkom okolí, sú na stránke www.visitbardejov.sk/gastronomia. Informuje o tom riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov Radomír Jančošek.

V predchádzajúcom čísle sme si predstavili tohtoročné farebné trendy jesene. S ubúdajúcimi stupňami a pribúdajúcom tmou je tu pomaly zima a s ňou aj módne vychytávky. S ALO diamonds budete „IN“ podľa svetových dizajnérov, ktorí každoročne udávajú trendy na svojich modeloch počas týždňov módy v New Yorku, Londýne, Miláne a Paríži. Rozmanitosť farieb a šperkov ALO diamonds dáva príležitosť každej žene nájsť lásku (nielen) tejto sezóny.

Asi vám nebude hovoriť nič pojem caju alebo obličkovec západný. No keď sa povie kešu orechy, mnohým z nás blikne v hlave malé svetielko. Kešu orechy sú vlastne plodom obličkovca západného, ktorému sa darí v teplých oblastiach Indie, Brazílie, Tanzánie alebo Pobrežia Slonoviny.

La Prairie neprestajne posúva hranice inovačnosti a vylepšuje účinnosť kaviárovej vedy. S kaviárovou infúziou Caviar Premier, ktorá sa radí k ostatným objavom vedcov La Prairie, dokáže značka vyčerpať plný liftingový potenciál kaviáru. Švajčiarska veda sa teraz sústreďuje na oči a s kaviárovou inováciou oživuje, vypína a skrášľuje pohľady.

Kozmetická spoločnosť AVON odštartovala jeseň exkluzívnym večerom, na ktorom predstavila svoje najväčšie novinky. Párty v znamení mýtických vôní, ženskosti a krásy prilákala slovenské celebrity, aby uviedli do života spoločne s Darou Rolins dámsky parfum Maxima.

V bratislavskom Avion Shopping Parku otvorili na ploche 500 m2 najväčšiu parfumériu Douglas na Slovensku. V tejto nádhernej predajni nájdu zákazníci úplne nové značky starostlivosti o pleť Origins a Mario Badescu. Objavíte tu celé portfólio Tom Ford Beauty. V oblasti mejkapu si môžete vyskúšať služby značiek MAC, Urban Decay, Benefit, alebo Dior Backstage.

Nadýchané sukne, nekonečné volány, veľké mašle, moderná rozprávka. Giambattista Valli je módny romantický hrdina, pri ktorom vám srdce zakaždým zaplesá.

Aj vy ste si v lete dopriali? O slnečné lúče nebola núdza, a tak sme ich lapali priamo na telo. V septembri sme si pestovali bronzový nádych, no začali vykúkať prvé nepekné fľaky. Žeby spomienka na sladké slnenie? Je to tak! Jednou z príčin vzniku pigmentových škvŕn je práve neskrotená túžba po opálenej pokožke. Ďalšími sú genetika, starnutie či tehotenstvo. Jeseň je priam stvorená na odstraňovanie chybičiek krásy, pre ktoré plačeme do vankúša. Vedúca lekárka a majiteľka medicínsko-kozmetického centra Mediskin MUDr. Iveta Hasová nám pomôže naplniť túžbu po dokonalej pleti.

Je ako tikajúca bomba. Chvíľkami ju dokážete držať pod kontrolou, no keď sa dostanete do stresu, vybuchne. Prejavuje sa u 4 z 5 tínedžerov, no až 25 percent dospelých neopustí ani po dvadsaťpäťke. Mastná pleť, nedokonalosti a čierne bodky! Tri znamenia, ktoré si nemôžete pomýliť. Pleť náchylná na tvorbu akné si žiada špeciálnu pozornosť. Spýtali sme sa odborníčky na starostlivosť o problematickú pleť Veroniky Blahovej z lekární Dr.Max, ako si s rozbuškou poradiť v domácom prostredí.

Stavebný rozmach neutícha a nové rodinné či bytové domy rastú ako huby po daždi. Banky lákajú ľudí na úvery s nízkymi úrokovými sadzbami, ktoré sú dostupné takmer pre každého. Výhodu má ten, kto sa na financovanie bývania zodpovedne pripravuje alebo pripravoval.

Nové GLE kupé od značky Mercedes-Benz spája športové vlastnosti a eleganciu kupé s technikou nového konštrukčného radu veľkých prémiových vozidiel SUV od značky Mercedes-Benz.

Jeseň má zlatistý nádych, je trendy a plná lesku. Česká klenotnícka značka ALOve vie, že na jesennú melanchóliu sú najlepšie diamantové šperky. Rozžiaria každý váš deň.