Jún 2019

Zabudnite tento rok na svoje strachy a obavy pri vode a na pláži. Šik v plavkách môže byť každá žena, stačí si len zvoliť ten správy typ a strih plaviek, ktorý zvýrazní prednosti a skryje prípadné nedostatky. Ako na to, poradí štylistka.

 

Teplé dni sú predo dvermi – to by sa malo osláviť! S vhodnými potrebami na piknik a množstvom skvelých kuchynských pomôcok na jahodové lahôdky si môžete krásne sny o Bullerbyne preniesť k sebe domov. Veselá móda pre deti aj dospelých podporí hravú švédsku atmosféru ešte viac. Pre každého, kto má energie na rozdávanie ako Pipi Dlhá pančucha, platí: Je čas sa ísť baviť!

 

Posledný víťaz súťaže Kaderník roka Igor Sedlák posúva svoj prístup k starostlivosti o vlasy k intenzívnejšiemu prežitku. V jeho salónoch je kladený dôraz na prirodzenú krásu a používanie vlasovej kozmetiky s prírodným zložením. S týmto prístupom korešponduje aj jeho prepojenie so značkou Authentic Beauty Concept a budovanie úplne nového salónu, ktorý bude prírodnou oázou, kde prežijú zákazníci príjemnej okamihy plné relaxácie, prepojenie s prírodou a predovšetkým unikátne uvoľňujúce masáže hlavy.

Keď je teplo, varte vonku. Na plynovom grile spravíte všetko – od polievky až po pukance. Neveríte, presvedčte sa!

Priemerný obyvateľ Slovenska vyhodí ročne 111 kilogramov jedla. Ako môžeme bojovať s nežiaducim plytvaním potravín? Napríklad správnym výberom chladničky. Modely, ktoré ponúkajú jednoduchý prístup k uloženým potravinám, vám značne zjednodušia život. S vhodným spotrebičom budete mať prehľad o uskladnenom jedle a vnútorný priestor si dokážete organizovať podľa vlastných potrieb. Bonusom je, že správne a šetrné skladovanie zaistí dlhšiu čerstvosť ovocia a zeleniny, a taktiež ďalších pokrmov.

CENA VIA BONA 2019 už má svojich držiteľov. Víťazom kategórie Dobrá firma sa stala akciová spoločnosť Vincentka. V ostatných troch kategóriách sa Srdciarkou stala Martina Seidlerová, v kategórii Darcovská výzva ocenili Ondreja Šimetku, Mladým srdciarom je Patrik Zadina. Výsledky slávnostne vyhlásili organizátori v stredu 22.mája 2019 v Prahe, v rámci takzvaného Susedského týždňa. Cenu za Vincentku prevzal Ladislav Šumšal, spolumajiteľ a predseda predstavenstva Vincentky, ktorý je známy aj svojimi súkromnými dobročinnými aktivitami.

V Bardejovských kúpeľoch v piatok 7. júna 2019 slávnostne otvoria 22. ročník kúpeľnej sezóny. O 15.00 v priestoroch kúpeľnej kolonády požehnajú minerálne pramene, za účasti zástupcov cirkví v okrese Bardejov - rímskokatolíckej, gréckokatolíckej, pravoslávnej a evanjelickej. Slávnostný program sa bude konať v priestoroch letného kúpaliska Bardejovských kúpeľov pre pozvaných hostí od 17.00 hod. a pre zamestnancov a limitovaný počet kúpeľných hostí od 19.00 hod. Obmedzená kapacita kúpaliska 900 osôb však neumožňuje účasť širokej verejnosti, vstup je len na pozvánky. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková.

Najväčší slovenský výrobca slnečných kolektorov THERMO|SOLAR, Žiar, s.r.o. sa pravidelne podieľa aj na osvete a propagácii využívania obnoviteľných zdrojov energie (OZE). Nevynechá preto ani tohtoročné putovné podujatie Dni energie a ekológie na Slovensku (DENS) 2019, ktoré je určené pre všetky vekové kategórie. THERMO|SOLAR sa na ňom zúčastní prostredníctvom svojich partnerov v Banskej Bystrici vo štvrtok 6.júna 2019 na Námestí SNP a v sobotu 8.júna v Bratislave v OD IKEA. Informuje o tom Tomáš Jančařík, vedúci obchodného oddelenia THERMO|SOLARU.

Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov predpokladá v roku 2019 rast návštevnosti v regióne na úrovni cca 4,5%. Mal by tak pokračovať rastový trend z predchádzajúcich rokov, keď sa v roku 2018 zvýšil počet návštevníkov o 5,54%. Vlani navštívilo a ubytovalo sa v regióne severovýchodného Slovenska 51 555 osôb, ktoré tu absolvovali 349 660 prenocovaní. K zvýšeniu atraktívnosti by tento rok mali prispieť aj regionálna karta, obnovenie infraštruktúry a kultúrne podujatia. Informoval o tom Radomír Jančošek, riaditeľ OOCR „ŠARIŠ“ – Bardejov.

Ideálnym nápojom na letný pitný režim, s dopĺňaním minerálov, je svetoznáma minerálna voda Vincentka. Dokáže nahradiť úbytok solí a celého radu prvkov v jedinom nápoji. Pritom je to 100% prírodný produkt, ktorého základom je treťohorné more uzavreté v horninách pod Luhačovicami. Denne aj v lete postačí 0,3 až 0,7 l Vincentky na nahradenie minerálov vylúčených potením pri bežnej fyzickej námahe. Pri horúčavách a väčšej fyzickej záťaži sa môže mierne zvýšiť aj denná konzumácia Vincentky. Informuje o tom riaditeľ Vincentky, a. s., Ján Šumšal.

Najprestížnejším kultúrnym podujatím, ktoré sa každoročne koná v Bardejovských kúpeľoch je Medzinárodné hudobné leto (MHL). Tento rok poteší návštevníkov v dňoch 1.júla až 31.augusta už jeho 65.ročník. Na programe nebudú chýbať po 2 večery ani skladby z tvorby bardejovského rodáka Bélu Kélera. Súčasťou Medzinárodného hudobného leta je cyklus 10 koncertov vážnej hudby v koncertnej sále hotela Astória, so začiatkom vždy o 19.30 hod. Vstupné je od 2 EUR. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková.

Dovolenka zaplatená, detaily naplánované, už len kufor zbaliť... Pýtate sa samej seba, čím ho naplniť? Nahliadnite do najnovšej kolekcie značky F&F a inšpirujte sa trendy letnou kolekciou.

Menej je viac, buďte prirodzene krásne! Eisenberg vyvinul Les Essentiels le Maquilage, základné líčiace prípravky, spojenie pleťovej starostlivosti s mejkapom. Kolekcia zahŕňa korektor na oči a tvár v štyroch odtieňoch, dve nové mascary, podkladovú bázu pod mejkap, neviditeľný mejkap s luxusnou textúrou a štyri odtiene ľahulinkých balzamov na pery s bohatou krémovou textúrou, ktorá splýva s perami.

Doprajte si kúsok luxusu počas leta

Denne sa jej venujete, no stále vysychá. A navyše sa lúpe! Vzdali ste sa čierneho oblečenia, na ktorom vidno každú smietku? Hanbíte sa za kúsky zlúpanej pokožky vo vlasoch? A začervenané fľaky na tvári bijú do očí? Nevešajte hlavu! Aj na lupiny a šupiny existuje správna receptúra s termálnou vodou z francúzskych Álp. O zaručenej starostlivosti, ktorá uľaví svrbiacej pokožke, nás poučila špecialistka na dermoporadenstvo Veronika Blahová z lekární Dr.Max.

Dobré miesto na život. To je to, po čom túžia ľudia premýšľajúci nad prvým vlastným, novým alebo vynoveným bývaním. Bolo by úžasné, keby každý mohol bývať tak, ako chce. V reálnom živote to však nie je samozrejmosťou, preto sa skúsme k ideálnemu stavu aspoň priblížiť.

Na parížskom autosalóne v roku 2016 značka Mercedes-Benz prvý raz prezentovala svoju novú produktovú a technologickú značku pre elektrickú mobilitu. V polovici roku 2019 nastane očakávaná chvíľa a na slovenské cesty príde model EQC (kombinovaná spotreba elektrickej energie: 25,0 – 22,4 kW/100 km; kombinované emisie CO₂ 0 g/km, podĺa WLTP).Svojim plynulým, čistým dizajnom a farebnými zvýrazňovacími prvkami, typickými pre značku, je predjazdcom avantgardnej elektrickej estetiky a súčasne predstaviteľom dizajnovej reči Progresívneho luxusu. V otázkach kvality, bezpečnosti a komfortu je EQC mercedesom medzi elektrickými vozidlami a presvedčuje súčtom svojich vlastností. K tomu sa pridáva vysoká jazdná dynamika vďaka dvom elektromotorom umiestneným na prednej a zadnej náprave s celkovým výkonom 300 kW/408 k. Vďaka premyslenej prevádzkovej stratégii je možný elektrický dojazd 374 – 417 km (podľa WLTP). EQC ponúka rozsiahle služby v spojení s Mercedes me a dokazuje, že elektrická mobilita môže byť pohodlná a praktická na každodenné používanie. EQC je súčasne symbolom začiatku novej éry mobility v spoločnosti Daimler.