September 2018

Každý športovec s minimálnym počtom lyžiarskych zážitkov môže s istotou tvrdiť, že 50 % úspešného lyžovania závisí od výberu celého vybavenia. A tu nehovoríme len o výbere lyží, oblečenia a palíc, ale aj o kúpe lyžiarskych okuliarov. Ktoré z nich sú považované za najlepšie, a ktoré modely by sa mali túto sezónu stať súčasťou vašej výbavy? To a viac si samozrejme v tomto článku povieme.

Najčastejšie inštalovaným slnečným kolektorom na Slovensku je plochý slnečný kolektor TS 300 od domáceho výrobcu THERMO|SOLAR Žiar, s. r. o. Svoju vedúcu pozíciu si udržiava už viac ako dve desaťročia. Aj v súčasnosti, keď sa predaj ročne niekoľkonásobne zvýšil v dôsledku vydávania poukážok na podporu zariadení na výrobu energií z obnoviteľných zdrojov energií (OZE), si pozíciu ešte upevnil. Spolu s ďalšími 10 typmi kolektorov od tohto výrobcu suverénne vedie hitparádu najinštalovanejších zaradení na OZE na Slovensku, nielen pri termickom využití slnečnej energie, ale všeobecne. Informoval o tom riaditeľ THERMO|SOLARU Alfréd Gottas.

Jeseň je jedným z najkrajších období na túry po Vysokých Tatrách. Predovšetkým babie leto tu má neopakovateľné čaro. Dni sú však kratšie a s tým by výletníci mali počítať a vybrať sa na túry dostatočne zavčasu. Preto je ideálnou základňou na vysokohorskú turistiku Hotel Solisko ležiaci priamo na brehu Štrbského Plesa. Či už sa vyberiete na Kriváň, Rysy, Ostrvu, alebo len tak nakrátko na Solisko, k vodopádu Skok, na Jamské alebo Popradské Pleso, všade je relatívne blízko. Ešte ste ani nevyrazili a už ste vo výške 1400 m metrov nad morom.

Po niekoľkých rokoch stagnácie a poklesu začal v tomto roku slovenský chemický a farmaceutický priemysel sľubne rásť. Za prvý polrok 2018 sa medziročne zvýšili tržby o 7,1% a dosiahli 5,114 miliardy EUR. Pod vynikajúce výsledky odvetvia sa podpísal celosvetový ekonomický rast a zvlášť rast cien ropy. Informoval o tom Ing. Roman Karlubík, MBA, prezident Zväzu chemického a farmaceutického priemyslu (ZCHFP) SR.

V Bardejovských Kúpeľoch otvorili novú kliniku plastickej chirurgie HEBE clinic. Nová klinika pôsobí v rámci polikliniky REMEDIUM, s.r.o. ktorá je dcérskou spoločnosťou Bardejovských kúpeľov, a.s. Kvalifikovaný personál HEBE vykonáva operácie zatiaľ raz týždenne a to v sobotu. V budúcnosti sa počíta s rozšírením skrášľovacích služieb podľa záujmu klientov a to čo do rozsahu výkonov i počtu operačných dní. Informovala o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov Tamara Šatanková.

S prispením Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov bola v týchto dňoch v Bardejovských Kúpeľoch dokončená obnova turistického okruhu Ostrá Hôrka. Tento turistický chodník má spolu 3 okruhy, najväčší meria 3,5 km, stredný 1,5 km a najmenší 1 km. Slúžiť bude bežkárom, horským cyklistom a turistom a je vhodný aj na prechádzky rodín s deťmi. Informuje o tom riaditeľ OOCR „ŠARIŠ“- Bardejov Radomír Jančošek.

Pri príležitosti 20.výročia obnovenia plnenia minerálnej vody Vincentky do fliaš, usporiada akciová spoločnosť Vincentka vo svojom sídle v Luhačoviciach Deň otvorených dverí. Všetci záujemcovia si budú môcť v piatok 28.septembra 2018 pozrieť moderné výrobné priestory firmy, v ktorých sa s vysokým stupňom automatizácie plní svetoznáma minerálka do fliaš. Okrem prehliadky sa budú môcť záujemcovia zoznámiť aj s bohatou históriou Vincentky a čaká ich aj krst paletizačného robota a zábava so sprievodným programom. Informuje o tom výkonný riaditeľ Vincentky, a. s., Ján Šumšal.

Milovníci fujary a ľudovej hudby sa stretnú od piatku 28. až do nedele 30. septembra 2018 v Kaštieli Čičmany na Celoslovenskom stretnutí fujaristov. Podujatie s medzinárodnou účasťou má názov: „Dedičstvo otcov, zachovaj nám, Pane!“ Hlavný program podujatia bude rozdelený do dvoch dní v sobotu a v nedeľu a očakáva sa na ňom účasť viac ako 60 fujaristov a stoviek návštevníkov.

Končiace leto a skorá jeseň sú ideálnym časom na potulky prírodou, návštevy hradov a zámkov a kúpanie v termálnych kúpaliskách. Vynikajúcu základňu pre takéto aktivity poskytuje Zámocký hotel The Grand Vígľaš. Návštevníci majú možnosť vychutnať si vodné i historické radovánky priamo na ozajstnom obnovenom luxusnom zámku, sídle uhorských kráľov, situovanom v srdci Slovenska vo Vígľaši. Pokiaľ ich leňošenie v tunajšom wellness centre kráľovnej Barbary omrzí, môžu si vyraziť na potulky po okolí, alebo okúsiť atrakcie akvaparkov a kúpalísk v okolí.

Každý deň, po celý náš život, zabezpečujú činnosť nášho srdca elektrické impulzy srdca. Niekedy však celkom stratia svoj pravidelný rytmus. Najčastejšou formou takejto arytmie je tzv. predsieňová – atriálna fibrilácia.

Počas celého dňa, 29. septembra 2018, pripravila Slovenská nadácia srdca, platforma „MOST - Spolu chránime Vaše srdcia v spolupráci s partnermi na viacerých miestach Slovenska jednoduchú a najmä bezplatnú prevenciu kardiovaskulárnych ochorení v súvislosti s obezitou - merania BMI (body mass index) a krvného tlaku.

Spoločnosť Mercedes-Benz Financial Services Slovakia prichádza na lízingový trh s novým produktom. V tejto súvislosti sme sa o ňom podrobnejšie porozprávali s konateľom spoločnosti Ing. Martinom Pavelekom...

Matcha čaj je vzácny druh zeleného čaju s pôvodom z Japonska. Má sýtozelenú farbu a vysoký podiel antioxidantov, minerálov a vitamínov. Obsahuje kofeín a detoxikačný chlorofyl. Matcha čaj sa pestuje zatienený. Po vypestovaní sa čajové lístky okamžite melú na púder, aby sa v nich zachovali všetky aktívne zložky.

Sympatickú kučeravú manažérku budete poznať hlavne cez jej prácu. Je to práve Ivica, ktorá má na starosti implementáciu marketingovej stratégie a zvyšovanie povedomia obľúbenej britskej značky F&F na Slovensku, od televíznych spotov až po bigboardy. Hovorí, že vizuálnemu smogu, sa snažia predísť kreatívnymi atypickými projektmi, ktoré ľudí potešia a zaujmú. Rada pracuje s ľuďmi, no v živote ju najviac inšpirujú tí, ktorí svoj čas venujú najmä pomoci iným. Sama v minulosti pracovala v neziskovej organizácii a pomoci ľuďom v núdzi sa dnes venuje ako dobrovoľníčka.

Táto jeseň bude opäť pestrá, a to nielen vďaka prírode, ale aj nádielke nových trendov zo sveta krásy a módy. Zopár pre vás vybrala samotná Dara Rolins, ktorá je tvárou vybraných kozmetických výrobkov spoločnosti AVON, prezentovaných pod značkou Beauty by Dara. Inšpirujte sa s nami.

Bývalá tanečníka, ambasádorka značky Reebok, účastníčka show Let´s Dance zakladateľka Kattiva a blogerka Kattiva Trends.

Klobúky a značka CHANEL sú neoddeliteľnou dvojicou. Boli to práve klobúky, ktorými slávna Gabrielle Chanel začala svoju módnu kariéru. Svoj prvý butik s ručne vyrábanými klobúkmi si otvorila v roku 1910 v Paríži a hneď si svojimi výtvormi získala priazeň mnohých hviezd a smotánky z tohto obdobia. Klobúk sa stal akýmsi „statement“ prvkom prvých kolekcií Coco Chanel a v rôznych podobách ho reinterpretuje dizajnér Karl Lagerfeld v módnom dome dodnes.

Leto v tomto roku bolo mimoriadne dlhé a teplé. Dalo zabrať nielen klimatizačným zariadeniam, bez ktorých si už život prakticky nevieme predstaviť, ale aj nášmu telu, najmä pokožke. Ak sa radi opaľujete, tak tento rok ste mohli túto príležitosť využiť nadoraz nielen pri mori, v horách, ale aj v mestách a prakticky všade. Môžeme sa teraz pochváliť doslova „bronzovým telom“, ktoré zvýrazňuje aj našu krásu. S krásne opálenou pokožkou sa cítime atraktívnejšie a sebavedomejšie. Intenzívny kontakt zo slnkom však prináša aj svoju daň. Naša pokožka po lete potrebuje riadnu regeneráciu. Začína sa šúpať, je suchšia (a nepomáhajú nám ani kozmetické krémy) a drsnejšia. Oživenie a omladenie pokožky, jej prinavrátenie späť do starej formy prinesie len správna hydratácia. A o tieto vaše životu dôležité potreby, milé dámy, sa už roky stará naslovovzatá odborníčka MUDr. Iveta Hasová z Mediskinu, ktorá vám ponúka hneď niekoľko zásadných riešení.

Zabezpečeniu si nového bývania predchádza pomerne zložitý proces. Vyžaduje množstvo vykonaných úkonov, trpezlivosti a tiež kompromisov. Je tým zložitejší, čím presnejšiu predstavu o svojom novom bývaní máme, resp. čím dôslednejšie sa jej chceme držať.

Dcéra Cindy Crawford, Kaia Gerber, sa stala tvárou dizajnérskej spolupráce Karl Lagerfeld x Kaia Collection, ktorá zahŕňa oblečenie, topánky, kabelky, doplnky, okuliare a šperky. Inšpirujte sa týmito módnymi kúskami. Kolekcia bude dostupná v butiku Karl Lagerfeld v Auparku Bratislava. 

#karlxkaia

Kalifornia patrí medzi najobľúbenejšie a najnavštevovanejšie štáty v USA. Niet sa čomu čudovať, tento štát sa má naozaj čím pochváliť. Kalifornia je plná kontrastov, zatiaľ čo na jednej strane tu nájdete kozmopolitné mestá, ktoré neutíchajú ani v noci, na druhej strane tu nájdete opustené a dych vyrážajúce miesta, kde stále vládne úžasná príroda. Čo všetko môžete vidieť a zažiť v Kalifornii? Prečítajte si tento článok a možno práve Vy sa rozhodnete kúpiť si letenky (ktoré sú mimochodom každú „chvíľu“ v akciových cenách), následne si zabezpečte cestovné povolenie ESTA visa a vydajte sa na západ naprieč Amerikou.

Máte vo svojom živote spriaznenú dušu, s ktorou zdieľate sny, tajomstvá či priania? Potešte ju výnimočným darčekom, ktorý spečatí vaše verné priateľstvo či nenahraditeľný vzťah. Diamantové šperky ALOve potešia nielen vzhľadom, ale aj svojou originálnou symbolikou.

Prečo ženy milujú diamanty? Je to kvôli ich kráse, vzácnosti, či pre obdiv okolia, ktorý nimi získame? Dôvodov je mnoho. Veď diamanty sú najlepším priateľom žien, ako spievala nesmrteľná Marylin Monroe. Vo vašej šperkovnici by preto nemali chýbať. Budú to extravagantné diamantové kúsky, ktoré zaujmú hneď na prvý pohľad? Alebo sa prikloníte skôr k nadčasovej klasike?