Júl - August 2018

ROFL magnets sú vhodné na každý kovový materiál – chladničku, nástenku alebo schránku – no najviac "cool" budú na tvojom aute, ktoré môže byť každý deň originálne iné a v meste neprehliadnuteľné.

Žijeme v dynamickej dobe, kedy nám neostáva čas ani na to, aby sme si sadli a vyložili nohy. Je vôbec možné zvládnuť prácu, domácnosť, priateľov a ukradnúť si pritom chvíľku pre seba a svojich blízkych?

Vlasy sú odjakživa korunou krásy a s luxusnými prípravkami Balmain Hair si svoju korunu vyšperkujete do dokonalosti. Božské duo prípravkov Balmain Hair Couture Signature Foundation totiž zavítalo už aj k nám. Úžasné niche prípravky na úpravu vlasov sa postarajú o luxusnú starostlivosť a perfektný styling vašich vlasov. Ak vás viac nebavia tradičné komerčné značky a chcete vyskúšať niečo nové a výnimočné, čo zanechá na vašich vlasoch unikátny niche podpis, vyskúšajte Balmain Hair.

Značka Hermés uvádza luxusnú kúpeľnú radu Twilly d'Hermès le bain, ktorou podčiarkuje jedinečnosť vône Twilly d'Hermès. Pätica jedinečných, luxusných a nádherne voňavých produktov sa postará o to, aby sa vaša kúpelňa premenila na úžasné spa, plné radosti a vitality.

Máme dobrú správu pre všetky domácnosti mimo bratislavského kraja, ktoré si chcú inštalovať slnečné kolektory, tepelné čerpadlá a kotly ma biomasu. SIEA (Slovenská inovačná a energetická agentúra) pridala ďalšie takmer dva milióny EUR, ktoré sa nevyužili v predchádzajúcich kolách a navýšila o ne 25.kolo. To sa bude konať 26. 6.2018 a sú v ňom k dispozícii 3 milióny EUR. Práve pre dostatok nevyužitých prostriedkov z doterajších kôl bolo vyhlásené aj kolo navyše a to na 7. augusta 2018. Bude to posledné kolo pilotného projektu Zelená domácnostiam a aj v ňom sa navýšia prostriedky o sumy z nevyužitých poukážok.

Medzinárodné hudobné leto (MHL) je dlhoročne najprestížnejším hudobným podujatím, ktoré sa koná v Bardejovských kúpeľoch. Tohtoročný 64. ročník bude v dňoch 2. júla až 1. septembra 2018. Súčasťou Medzinárodného hudobného leta je aj cyklus 10 koncertov vážnej hudby v koncertnej sále hotela Astória, so začiatkom vždy o 19.30 hod. Vstupné je 2 eurá. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková.

Jedným z centier nočného života v najnavštevovanejších moravských kúpeľoch v Luhačoviciach je vyhlásený Nigh club (nočný klub) v tunajšom najluxusnejšom hoteli ALEXANDRIA**** Spa & Wellness. Hlavná budova hotela má nezameniteľný prvorepublikový charakter a v rovnakom duchu je zariadený a vedený aj nočný klub. Na stenách klubu sú fotografie prvorepublikových filmových hviezd. V roku 1939 sa v hoteli nakrúcal film Biela vrana a o rok neskôr Poznaj svojho muža. Návštevník tu má dojem, že sa každú chvíľu spoza rohu vynorí Vlasta Burian, Jaroslav Marvan, Oldřich Nový či Adina Mandlová, ktorí ho radi v jeho predvojnovej zlatej ére navštevovali. Alebo, že každú chvíľu zaznie veta: „Zavřete oči, odcházím...“

Kým na Slovensku sú viac ako dvojpodlažné drevostavby skôr výnimkou, v iných krajinách v Európe, i vo svete sa stávajú čoraz bežnejšími. V súčasnosti je u nás možné postaviť drevostavbu do výšky 5 poschodí, ale aj táto norma má svoje obmedzenia. Keď však chceme vidieť drevostavbu – mrakodrap, musíme sa pozrieť do zahraničia. Vo Viedni, HoHo (Holz-Hochhaus) sa práve jeden zaujímavý stavia. Po dokončení bude mať 24 poschodí a výšku 84 m. V tomto prípade ide o kombináciu CLT panelov a spriahnutých drevobetónových stropov, ale 75 % budovy bude z dreva. Určená je na bývanie, kancelárie, obchodné priestory a hotel. Na Slovensku by však zatiaľ takúto vysokú budovu z dreva nebolo možné postaviť.

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo práve Kúpele Luhačovice patria medzi najobľúbenejšie české kúpele? Prečo ich milujú stovky chorých i zdravých ľudí, ktorí sa sem opakovane vracajú a nedajú na nich dopustiť? Luhačovice nie sú len malebné mestečko, ale je to aj pocit, pohoda, vzťah, príroda, história, kultúra a v neposlednom rade ľudia. Azda najlepšie na vyjadrenie neopísateľných pocitov sú slová "genius loci". duch miesta, jeho čaro, atmosféra. Súhrn vecí hmatateľných aj nehmotných.

Atraktívnu dovolenku môžu prežiť návštevníci barokovo-klasicistického Kaštieľa Čičmany z konca 18. storočia. Pôvodne zemepanský kaštieľ vlastnil gróf Leopold Berchtold, minister zahraničia Rakúsko-Uhorska. Neskôr, v roku 2015 prešiel kaštieľ kompletnou rekonštrukciou. Počas horúcich letných dní si vychutnáte príjemné ubytovanie v novo zrekonštruovaných a komfortne zariadených izbách. Zároveň si užijete vodné radovánky v neďalekom Rajci alebo Rajeckých Tepliciach. Ubytovaným hosťom je k dispozícii vo vynovených priestoroch kaštieľa reštaurácia, samostatný hostinec, ale taktiež aj infrasauna pre pohodlie návštevníkov. Kaštieľ Čičmany sa dostáva do popredia najmä ako zariadenie vhodné na firemné eventy, večierky a porady. Informuje o tom riaditeľka Kaštieľa Čičmany Ing. Berta Piešová.

Bardejovské kúpele navštívi v lete viac ako 200 000 jednodenných návštevníkov a najnavštevovanejším podujatím sú bezkonkurenčne Bardejovské kúpeľné dni. Podujatie pre širokú verejnosť je zdarma a aj preto počas dvoch víkendových dní priláka niekoľko tisíc návštevníkov. Tohtoročný 15.ročník sa bude konať v areáli Kúpeľnej Dvorany, v sobotu 7.júla a v nedeľu 8. júla 2018. Návštevníkov čaká od 14.00 do 22.00 hod. bohatý kultúrny program, ktorého súčasťou sú vystúpenia slovenských umelcov. V sobotu vystúpia Muzikanti pozberanci, AFCommunity, Harmonia band, Súrodenci Šurkalovi, BB country a Mloci. V nedeľu to bude Boborland, Hažlinčanka, Slávka Tkáčová, CH Primáš a Zdenka Predná. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková.

Voľné finančné prostriedky vo výške takmer 60 miliónov EUR sa môžu v súčasnosti čerpať na Slovensku v rámci štyroch aktuálnych výziev Operačného programu kvalita životného prostredia. Sú určené na zníženie energetickej náročnosti, zavádzanie systémov energetického a environmentálneho manažérstva a využívanie OZE (Obnoviteľných zdrojov energie). K dispozícii ich majú malé a stredné firmy, ale aj subjekty územnej samosprávy a ústrednej správy a neziskové organizácie poskytujúce všeobecne prospešné služby v najmenej rozvinutých okresoch.

Dnešné ženy uprednostňujú kozmetiku, ktorá obsahuje čo najviac prírodných zložiek. Takú, ktorej môžu úplne dôverovať. Vegánsku, účinnú a s obalmi, ktoré sú minimalistické a šetrné k životnému prostrediu. Jednoducho nové, vylepšené výrobky Douglas Naturals. Až 90 percent ingrediencií v  renovovaných líniách Douglas Naturals je prírodného pôvodu.

Starostlivosť o pokožku dnes nie je rovnaká ako pred päťdesiatimi rokmi. S prudkým nárastom urbanizácie prichádza mnoho problémov so znečisťovaním životného prostredia, predovšetkým stúpa znečisťovanie ovzdušia, čo môže spôsobovať podráždenie a poškodenie pokožky. Tieto zmeny spolu so stresujúcim životným štýlom vytvárajú vysoký záujem o produkty, ktoré hĺbkovo čistia pokožku, ale zároveň sú k nej jemné, upokojujú ju a nepoškodzujú. Preto Dove vytvoril nový rad jemných sprchovacích gélov a krémovú tabletu, ktoré spĺňajú tieto požiadavky a dosahujú unikátnu rovnováhu vďaka spojeniu jemnosti Dove a jedinečnosti čistiacej sily micelárnej vody.

Nový koncept cvičenia a relaxu môžete zažiť v intímnom prostredí v súkromnej vile v Bratislave. Úspešná podnikateľka, spolumajiteľka spoločnosti Lovely Day Wedding Agency a majiteľka Diagram Concept Store, Silvia Paldia, len nedávno otvorila BO HO BO butikové wellness.

Dejiskom špeciálnej šou kolekcie Métiers d‘Art francúzskeho módneho domu Chanel je už tradične každý rok iné miesto v Európe i vo svete. 6. decembra sa dizajnér Karl Lagerfeld rozhodol pozornosť módneho sveta uprieť na svoje rodisko, nemecký Hamburg. A ten má svetu rozhodne čo ponúknuť aj za hranicami svojho slávneho obchodného prístavu. Lagerfeld svoju prehliadku preniesol do prekrásnej budovy hamburskej filharmónie, ktorú vytvorili architekti Jacques Herzog a Pierre de Meuron. Táto nádherná nadčasová stavba zo skla postavená vedľa rieky dokonale ladí s ruchom obchodného mesta i prístavu, ktorý je charakteristický architektúrou z červených tehál.

Svet návrhárky Kate Spade bol plný radosti a farieb, za jej nedávnou smrťou však nakoniec stála dlhotrvajúca depresia a úzkosť. Život americkej dizajnérky sme sa rozhodli osláviť najlepšie, ako vieme – nadšením z jej módneho dedičstva.

V predchádzajúcom čísle magazínu Beauty & Woman sme sa venovali estetickým nedostatkom tela, poukázali sme na najčastejšie problémy krku, dekoltu, rúk, nôh, bokov a bruška, ktoré sa dajú bezproblémovo riešiť. Vzhľadom na vaše pozitívne ohlasy a množstvo e-mailov, sme sa rozhodli posunúť latku ďalej. V nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať výber toho najlepšieho z najnovšieho pre dokonalé omladenie tváre. S MUDr. Ivetou Hasovou a medicínskym kozmetickým centrom MEDISKIN vám prinášame TOP riešenia pre dokonalý výzor.

Takto to na Slovensku vo väčšine prípadov funguje. Existujú výnimky, keď sa ľudia odsťahujú napríklad za prácou inam a spočiatku na novom mieste začínajú v prenajatom byte. Časom však prídu na to, že trhová cena nájomného je vyššia ako mesačná splátka úveru na bývanie. A tak skôr či neskôr si nájdu bývanie, ktoré si kúpia do osobného vlastníctva.

Nespavosť vzhľadom na svoju závažnosť nie je zďaleka len konverzačnou témou pri káve s priateľmi. Kvalita spánku sa podpisuje nielen na našich pozitívnych či negatívnych reakciách počas dňa, ale predovšetkým na našom celkovom zdraví. Spánok je jednou zo základných fyziologických potrieb, ktorú organizmus nedokáže nijakým iným spôsobom nahradiť. Priaznivo zasahuje do celého radu procesov v ľudskom tele – je doslova štartérom všetkých aktívnych aj obranných mechanizmov.

Hradec Králové zažil na začiatku 20. storočia mimoriadny vzostup spojený s intenzívnym budovaním novej časti mesta. Ten na rozdiel od iných českých miest prebiehal podľa vzoru Viedne na základe komplexného územného plánu, ktorý rešpektoval všetky potreby modernej metropoly. Hlavným autorom tohto vizionárskeho plánu bol rodák z tunajšieho kraja Josef Gočár.

Horúce letné dni pri vode, obrovské množstvá turistov na jej plážach a nekončiace sa rady stanov, áut či autobusov. Vodná nádrž Zemplínska šírava bývala fenoménom, jedným zo symbolov letnej rekreácie v Česko-slovensku.

Pred rokmi sa v časopisoch objavoval skôr ako kamarát celebrít a majiteľ salónov krásy, dnes v opozícii v parlamente rieši problémy slovenského školstva v tíme strany Sloboda a solidarita. Branislava Gröhlinga sme sa spýtali na to, ako by riešil platy učiteľov, na rast extrémizmu medzi mladými i na to, čo slovenským školám najviac chýba.

 

Trieda C aktuálnej generácie bola vo štvrtom predajnom roku modelom značky Mercedes-Benz s najväčším objemom predaja. Na celom svete sa v roku 2017 predalo viac ako 415 000 vozidiel.

 

Vďaka Zlacnene.sk ušetríte až 80 % na prakticky všetkých položkách Vášho nákupného zoznamu. Nezáleží pritom, či sa jedná o pravidelný nákup potravín, jednorazový nákup nábytku a bytových doplnkov, či obnova športového vybavenia. Na Zlacnene.sk nájdete takmer 200 druhov tovaru ponúkaného za veľmi výhodných podmienok, rádovo sa jedná o desiatky tisíc produktov!

Obvyklý scenár je, že keď vojdeme do klenotníctva, nevieme, kam sa skôr pozerať. Pri značke ALOve to platí dvojnásobne. ALOve, sesterská značka ALO diamonds ponúka široký výber zlatých šperkov s pravými diamantmi za dostupné ceny, z ktorých si vyberie naozaj každý.