Apríl 2018

Odborníci na výživu dvíhajú varovný prst. Každý rok pribúda počet pacientov trpiacich obezitou a čo je najhoršie, obezita sa začína prejavovať už v detskom veku. Môže za to hlavne nedostatok pohybu a nesprávne stravovacie návyky. Vedeli ste ale, že aktívne športovanie vplýva vo výraznej miere najmä na ženský organizmus? Áno, je to tak.

Vyzerať krásne aj s pribúdajúcimi rokmi. Ktorá z nás by po tom netúžila? Pri zrkadle dokážeme stráviť niekoľko hodín a stále nie sme spokojné so svojim vzhľadom. Stačí si pritom uvedomiť, že nielen daný outfit určuje, aká osobnosť sme. Dôležité je to, čo je v nás, čo z nás vyžaruje.

V doterajších siedmich ročníkoch súťaže Czech Hotel Awards zaznamenal wellness hotel Alexandria****, patriaci akciovej spoločnosti Kúpele (Lázně) Luhačovice, už šieste víťazstvo v kategórii najlepších Spa & Wellness hotelov v Zlínskom kraji. Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutočnilo v pondelok 19. 3. 2018 v Prahe za účasti niekoľkých stoviek hotelierov, odborníkov z oblasti hotelierstva a médií.

Do konca tohto roka by mal slovenské a poľské kúpeľné pohraničné obce a mestá spojiť 230 km dlhý cyklistický okruh. Projekt si celkovo vyžiada viac ako 5 mil. eur a je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 85 % z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Práce pokračujú v súlade s harmonogramom a po ich ukončení by mal región severovýchodného Slovenska dostať nový impulz na rozvoj turizmu, mala by sa posilniť jeho atraktivita a konkurencieschopnosť. Informoval o tom riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“- Bardejov Radomír Jančošek.

Využite krásne jarné dni a doprajte si pobyt v najluxusnejšom štvorhviezdičkovom kongresovom hoteli Alexander v Bardejovských kúpeľoch. Akciový pobyt od 3. 4. do 1. 7. 2018 ponúka za výnimočné ceny liečivú silu Bardejovských kúpeľov s plnou penziou, vstupmi do wellness a príjemnými procedúrami. K dispozícii sú akciové víkendové pobyty, alebo ešte výhodnejšie pobyty počas týždňa. Vítané sú aj rodiny s deťmi, ktoré majú príslušné zľavy podľa veku. Informoval o tom generálny riaditeľ Bardejovských kúpeľov, a. s., Jaroslav Komora.

Plne naložený kamión s nákladom Vincentky vyrazil v marci na Ukrajinu a jeden kontajner aj do Číny, kde sa po menšej prestávke obnovili dodávky. Táto svetoznáma prírodná liečivá minerálna voda, vyvierajúca v Kúpeľoch Luhačovice, tak začala dobýjať nové trhy. Pred niekoľkými rokmi už jeden skúšobný odber Vincentky na Ukrajinu zrealizovali, ale vtedy dodávky ďalej nepokračovali. Pritom u susedov Ukrajiny - v Rusku, sa Vincentka s úspechom predáva už 10 rokov a ruskí ORL doktori dokonca navštívili aj jej plniaci závod v Luhačoviciach. V Rusku stojí jedna 0,7 l fľaša cca 200 rubľov (cca 74 Kč). Najviac Vincentky však firma vyváža na Slovensko.

Bardejovské kúpele slúžia nielen pre prinavracanie zdravia, prevenciu ochorení a relax, ale svojim rozsahom služieb a benefitov významne pôsobia aj pre vylepšovanie tela i ducha, skrášľovanie klientov a omladzovanie. Či už zvolíte redukčný pobyt, lymfodrenáže, malé chirurgické výkony, alebo návštevu skrášľovacieho Beauty studia, kúpele budete opúšťať krajší a spokojnejší. Rozsah poskytovaných doplnkových služieb nemá medzi kúpeľmi na Slovensku obdobu.

Českí biatlonový reprezentant Michal Krčmář navštívil začiatkom apríla Luhačovice, kde trávi týždeň na rehabilitačnom pobyte po olympiáde v Južnej Kórei v tunajšom wellness hoteli Alexandria****. Do krásneho prostredia najväčších moravských kúpeľov ho pozvala akciová spoločnosť Vincentka. Michal Krčmář v kúpeľoch absolvuje inhalácie a kúpele v tunajšej svetoznámej minerálnej vode, oddýchne si, naberie sily a zregeneruje organizmus po náročnej olympiáde v juhokórejskom Pjongčangu, z ktorej priniesol striebornú medailu. Informoval o tom predseda predstavenstva Vincentky, a. s., ktorá má práva na plnenie tejto minerálky do fliaš, Ladislav Šumšal.

Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ - Bardejov zaznamenala aj v roku 2017 rast návštevnosti turistických prevádzok a zariadení v regióne, kde pôsobí. Počet turistov, ktorí využili ubytovacie zariadenia v Bardejovských Kúpeľoch a Bardejove sa zvýšil o takmer 6 % a dosiahol 52 492 osôb. Počet prenocovaní týchto turistov sa zvýšil o 4,3 % a dosiahol 316 590 nocľahov. Priemerne tak strávil jeden turista v regióne šesť nocí. Najviac ubytovaných bolo zo Slovenska, Poľska, Českej republiky, Ukrajiny, Ruska a Bieloruska, v menšom množstve aj z Izraela, Nemecka a Maďarska. Informoval o tom riaditeľ OOCR Radomír Jančošek.

Kúpeľné mesto Luhačovice je rajom filmárov. Nakrúcali sa tu filmy, seriály, dokumentárne programy a aj samotní herci si ich obľúbili a často ich navštevujú, aby sa tu liečili, alebo si oddýchli. To, že si tvorcovia pre nakrúcanie často vyberajú práve Luhačovice, svedčí o tom, že sú nielen populárnou kúpeľnú destináciou, obľúbeným cieľom jednodňovej turistiky, relaxačných víkendových či wellness pobytov, ale s obľubou ich vyhľadávajú práve filmári pre zachovalú architektúru aj atraktívnu atmosféru s prvorepublikovou noblesou.

Jedna z najdlhších lávok na Slovensku - Lávka priateľstva v Bardejovských Kúpeľoch, je od štvrtka 19. apríla 2018 opäť prístupná verejnosti. Lávka bola dlhšie uzatvorená z dôvodu jej poškodenia vplyvom poveternostných podmienok, ako aj z dôvodu opotrebovania materiálu. Bardejovské kúpele, a. s., ju v týchto dňoch opravili a môže tak opäť slúžiť verejnosti. Informoval o tom technický riaditeľ kúpeľov Jozef Bača.

Už po 15-krát sa v Prievidzi realizoval environmentálny projekt EKOROK s Nestlé Slovensko. Zapojilo sa do neho cca 3000 detí z piatich základných škôl (ZŠ) a dvoch základných škôl s materskou školou (ZŠ s MŠ) v Prievidzi. V školskom roku 2017/2018 sa žiaci venovali téme "Zachráňme...". Každá škola si vybrala zameranie, obsah a formy aktivít podľa toho, čo považovala za najdôležitejšie pri ochrane prírody. Okrem zberu papiera, batérii a elektrospotrebičov, deti čistili prírodu od odpadkov, sadili stromčeky, zisťovali, ako využiť odpadový materiál, ako žijú ohrozené druhy zvierat a realizovali ďalšie aktivity. O svojich aktivitách pravidelne informovali na svojich internetových stránkach a prostredníctvom Centra voľného času (CVČ) v Prievidzi. Informovala o tom organizátorka podujatia Mgr. Miriam Bencová, riaditeľka CVČ.

Topmodelka Adriana Sklenaříková-Karembeu (46) je zanietená hovorkyňa Červeného kríža, v súčasnosti moderuje vo Francúzsku s Michelom Cymersom populárnu televíznu reláciu Výnimočné schopnosti ľudského tela. Rodáčka z Brezna pricestovala na Slovensko pokrstiť svoju knihu a užiť si čas aj s rodinou. Spomenula, že by rada svoju rodinu vzala žiť do Monaka, kde aktuálne žije aj so svojím manželom Aramom Ohamianom (49), no jej rodičia sú spokojní so životom na Slovensku. Vo štvrtok sa v známom kníhkupectve v Bratislave konal krst jej diela, ktorý moderovala Adela Vinczeová. S tým bola spojená aj autogramiáda.

Zdá sa vám, že máte stále čo objavovať? Ako relaxujete vy? Ja sa celkom rada raz mesačne zamotám do nákupného centra a objavujem. S príchodom jari cítime sviežosť nielen vo vzduchu, ale chceme aj my sviežo a vznešene voňať. Nové jarné vône sú veľmi zvodné, ľahulinké ako vánok, majú svoje príbehy a múzy. Niekedy sa im chceme podobať a cez vôňu sa preniesť aspoň na chvíľu do ich príbehov. Inšpirujte sa novými vôňami tejto jari! Krásne umelecké flakóny pritiahnu náš zrak, potom túžime tú krásu vo vnútri ovoňať a nevieme si vybrať. Nech sa páči, parfuméri sú naši príjemní spoločníci, aj keď ich osobne nepoznáme. Vedia nám urobiť deň krajším a dodať slnko do našej duše.

Milujeme svoje pery. Musia byť plné, šťavnaté a farebné. Niekedy máme náladu na nahé líčenie a keď ideme na párty, tak naše pery sú ako naše šaty. Žiaria a vidia ich všetci. Tak to bolo na párty v Los Angeles, kde Dior predstavil nový ohromujúci lak na pery, Dior Addict Lacquer Plump. Tvárou nového laku na pery v ikonickom Dior obale je topmodelka Bella Hadid.

Túto otázku si kladieme čoraz častejšie. Zatiaľ čo svetoví lídri rozmýšľajú, ako ochrániť čistý vzduch pred skleníkovými plynmi či vyčistiť oceány zaplavené tonami plastov, módny priemysel stále zostáva jedným z najšpinavších priemyslov na svete. Práca v textilných fabrikách a na plantážach je často cieľom oprávnenej kritiky aktivistov a odborníkov, ktorí skúmajú vplyv módy na ľudí, ktorí ju tvoria, ale aj na prostredie v ich okolí.

Ak patríte do skupiny nešťastníkov, ktorí z nejakého dôvodu ukotvili v domnienke, že s dvojitou bradou sa nedá nič robiť, zbystrite pozornosť. Za svoj krk sa už viac nemusíte hanbiť. Jeho omladenie môžete podstúpiť za luxusných tridsať minút!

Je mnoho rituálov, ktorých sa my, ženy, nevieme vzdať. Ranný pobyt v kúpeľni, počas ktorého naše polovičky stihnú kompletné raňajky aj s prečítaním správ, nekonečné minúty pred plným šatníkom, z ktorého si aj tak nemáme čo obliecť či ranná cigaretka, o ktorej sme už toľkokrát vyhlásili, že je posledná. Pousmiali ste sa pri niektorej predstave a našli v nej seba?

Mať bývanie presne podľa vlastných predstáv. To je legitímna túžba každého človeka a zároveň silná motivácia urobiť pre to, čo sa len dá.

Piatok trinásteho je u nás známy ako nešťastný deň opradený množstvom povier. Tento rok pripadol na piatok trinásteho aj 22. ročník zbierky Deň narcisov. Využime preto tento magický deň na to, aby sme piatok trinásteho spoločne zmenili na lepší deň – na deň podpory a spolupatričnosti s ľuďmi bojujúcimi s rakovinou.