Marec 2018

Blíži sa najromantickejší sviatok v roku Valentín a mnoho z nás uvažuje, ako prekvapiť svojho partnera. Zámocký hotel The Grand Vígľaš je dokonalým miestom na strávenie romantického víkendu vo dvojici. Pri tejto príležitosti zámocký hotel pripravil pobytový balík v termíne 16. - 18. 2. 2018, vďaka ktorému si pobyt každá dvojica naplno vychutná. Luxusné prostredie, história, koncert, masáž, či fľaša sektu – toto všetko je pripravené pre hotelových hostí. Navyše si každý deň môžu hostia užívať vo Wellness - Queen Barbara Spa, kde je im k dispozícii bazén s protiprúdom, vírivka, infrasauna, fínska sauna, ochladzovací bazén a rôzne masáže.

Rodičia s deťmi si od začiatku tohto roka užívajú ďalšiu atrakciu regiónu Bardejova a okolia. Cieľom ich výletov sa stala obnovená rozhľadňa Bardejov Kamenná Hora, z ktorej je nádherný výhľad predovšetkým na mesto Bardejov. Rozhľadňa je ľahko prístupná aj pre malé deti. Samotný objekt s okolím poskytuje možnosti aktívneho trávenia času pre celú rodinu. Záujemcovia si môžu na otvorenom ohnisku vedľa rozhľadne opekať a sedieť na lavičkách. Najmenší návštevníci si pritom môžu rozširovať svoje vedomosti o informácie z prírody z náučných tabúľ, inštalovaných na prvom poschodí rozhľadne v januári tohto roka.

Prestížne ocenenie Osobnosť cestovného ruchu - Holiday World Award za rok 2017 prevzal tento rok 15. februára na slávnostnom otvorení veľtrhu Holiday World MUDr. Eduard Bláha, generálny riaditeľ Kúpeľov (Lázní) Luhačovice, a. s.; Liečebných kúpeľov (lázní) Jáchymov, a. s., a prezident Zväzu liečebných kúpeľov ČR. O jeho zvolení rozhodla prostredníctvom ankety svojimi hlasmi široká odborná verejnosť na profesijnom portáli iCOT.cz. Uspel tak v konkurencii desiatich ďalších výnimočných profesionálov, ktorí sa dlhodobo venujú cestovnému ruchu nad bežný rámec svojich pracovných povinností. Medzi spomínanými jedenástimi profesionálmi bolo v ankete rozdelených viac ako 3 500 hlasov, z ktorých MUDr. Eduard Bláha získal takmer tretinu a stal sa tak jasným držiteľom ocenenia.

Kúpele (Lázně) Luhačovice, a. s., aj tento rok pokračujú v rekonštrukcii svojich kapacít. Od 13. februára 2018 si hostia môžu vybrať na pobyt bývalý penzión Riviera, ktorý sa zmenil na moderný trojhviezdičkový garni hotel s 73 lôžkami, recepciou, reštauráciou a novým výťahom. Vďaka rozšíreniu a modernizácii, k pôvodnej budove z roku 1928, s dvojpodlažnou prístavbou zo 70. rokov minulého storočia, boli doplnené ďalšie dve poschodia. Informoval o tom výkonný riaditeľ Kúpeľov Luhačovice Ing. Jiří Dědek, MBA.

Mrazivé počasie, ktoré už niekoľko dní trápi strednú Európu, prispieva k zhoršovaniu rozptylovej situácie znečisťujúcich látok v ovzduší a obyvateľov mnohých miest a obcí dusí smog. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) upozornil počas tejto zimy na zvýšené množstvo prachových častíc PM10 v ovzduší už niekoľkokrát. Okrem klasických rád ako nevetrať a nepohybovať sa vonku počas smogových dní, pomáha postihnutým na uľahčenie dýchania aj osvedčená minerálna voda Vincentka.

Rok 2017 bol pre Kúpele (Lázně) Luhačovice, a. s., aj Liečebné kúpele Jáchymov, a. s., ktoré spolu tvoria skupinu Spa & Wellness Nature Resorts, opäť úspešný. Podľa predbežných výsledkov hospodárenia skupina realizovala celkové tržby vo výške 43,271 milióna eur (1,1 mld. Kč), čo bol medziročný nárast o 6,2 %. Celkom zaznamenala 676 631 pobytových dní a tým aj 1,8% nárast oproti roku 2016. Informoval o tom MUDr. Eduard Bláha, generálny riaditeľ Kúpeľov Luhačovice, a. s., a Liečebných kúpeľov Jáchymov, a. s.

Rakúska cisárovná a uhorská kráľovná Alžbeta (zvaná Sisi) bola známa množstvom manierov a rozmarov-od neškodných, až po tie zdravie ohrozujúce a etikete sa priečiace. Azda najneškodnejšou z jej záľub bola vášeň pre fialkové cukríky. Túto zvláštnu dobrotu si môžu návštevníci rakúskej metropoly dopriať i dnes. Rovnako ako za monarchie ich dostanú v dvornom cukrárstve neďaleko viedenského Hofburgu. Vyrábajú sa naozaj z fialiek, sú to vlastne kandizované fialkové kvety a patria k najžiadanejšiemu sortimentu cukrárstva. Po fialkové cukríky však nemusia Slováci cestovať až do Viedne. Na počesť cisárovnej Sisi ich už druhý rok dostanú aj na recepcii hotela Alžbeta v Bardejovských kúpeľoch.

Ak sa chcete vyhnúť stresu z príprav a zároveň si vychutnať veľkonočnú šibačku s animátormi a hľadaním veľkonočných vajec, zámocký hotel The Grand Vígľaš je správnou voľbou. V termíne od 29. 3.do 2. 4. 2018 je v rámci pobytu Veľká noc na zámku pripravená ukážka tradičných ľudových remesiel, animácie pre deti a dospelých, živá hudba i špeciálna prehliadka zámku.

V doterajších siedmich ročníkoch súťaže Czech Hotel Awards zaznamenal wellness hotel Alexandria****, patriaci akciovej spoločnosti Kúpele (Lázně) Luhačovice, už šieste víťazstvo v kategórii najlepších Spa & Wellness hotelov v Zlínskom kraji. Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutočnilo v pondelok 19. 3. 2018 v Prahe za účasti niekoľkých stoviek hotelierov, odborníkov z oblasti hotelierstva a médií.

Do konca tohto roka by mal slovenské a poľské kúpeľné pohraničné obce a mestá spojiť 230 km dlhý cyklistický okruh. Projekt si celkovo vyžiada viac ako 5 mil. eur a je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 85 % z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Práce pokračujú v súlade s harmonogramom a po ich ukončení by mal región severovýchodného Slovenska dostať nový impulz na rozvoj turizmu, mala by sa posilniť jeho atraktivita a konkurencieschopnosť. Informoval o tom riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“- Bardejov Radomír Jančošek.

Problematická pleť trápi nielen mladých ľudí počas puberty. Akné a problematická pleť trápi množstvo ľudí, ktorí už dávno nie sú v puberte. Pri najbežnejšej forme akné kožné žľazy nadprodukujú kožný maz, čo spôsobuje upchávanie folikulov odumretými kožnými bunkami a baktériami a následne sa vytvárajú na pleti pupienky, zápaly, začervenania a nedokonalosti. Tieto tipy kožných problémov postihujú približne 70 až 80 % mladých ľudí po celom svete.

Slávny americký módny návrhár Jeremy Scott neustále prekvapuje novými modelmi, plnými extravagancie a odlišností. Jeho haute couture modely sú nezameniteľné a predvádzajú ich svetové topmodelky. Svoje sny denne pretavuje do skutočnosti. Všetky vône Moschino sú odeté do hravých flakónov, ktoré pútajú pozornosť svojou nápaditosťou a kreativitou. Ak by ste hľadali klasický flakón, niečo minimalistické, tak v portfóliu Moschino ho určite nenájdete. Sklenená teniska s krídlami, či krásny plyšový macko, boli vychytávky, ktoré obdivovateľky Jeremyho Scotta museli mať.

Je krásna, charizmatická a plná energie. Spev je jej vášňou a každý z nás ju pozná ako Daru Rolins. Táto inšpiratívna slovenská speváčka sa tentokrát rozhodla pre spoluprácu s kozmetickou spoločnosťou AVON. Prezradila aké novinky čakajú fanúšikov a poodhalila nám aj čo to zo súkromia. Viac sa už dočítate v exkluzívnom rozhovore.

My v časopise Beauty&Woman milujeme všetko nezvyčajné, originálne a nápadité v módnom svete. Možno aj preto sme fanúšikovia špeciálnych limitovaných kolekcií z dielne švédskeho H&M, ktoré nám každú sezónu prináša po luxusných módnych šou v Paríži. Túto sezónu línia H&M Studio našla svoju inšpiráciu v ďalekom Japonsku a my sme dostali exkluzívnu možnosť vyspovedať ľudí, vďaka ktorým vznikla.

Mária alebo Mary, ako ju pozná celé Slovensko, má síce len 23 rokov, no pracovných skúseností má už pomaly viac ako niektoré jej staršie herecké kolegyne. Medzi písaním diplomovej práce na VŠMU stíha nahrávať niekoľko seriálov, hviezdi na divadelných doskách a najnovšie aj na filmovom plátne. V novom filme Backstage si zahrala a zatancovala po boku šarmantných tanečníkov z The Pastels, ktorí sa snažia preraziť v talentovej súťaži. Pripomína vám to niečo? U krásnej ryšavky sme teda vyzvedali, ako sa s chlapcami natáčalo, ale aj o tom, čo jej chýba v slovenskom šoubiznise.

Bývanie vašich snov môže byť moderné, krásne, štýlové, romantické... Ale môže byť napríklad aj energeticky úsporné. Touto poslednou vlastnosťou možno neulahodíte svojim zmyslom nabudeným mnohorakými inšpiráciami, ale o to viac ho ocení vaša peňaženka. Presnejšie váš či rodinný rozpočet.

Štvrtú generáciu populárneho mestského kompaktu Mercedes-Benz Trieda A charakterizuje čistý puristický dizajn stelesňujúci športový duch, dynamiku a emócie modelu. Dizajn s nízko položenou prednou kapotou, ploché LED svetlomety a rozmerná maska chladiča s hviezdou, ktorej silueta sa smerom nadol rozširuje, nanovo definujú čelný pohľad na základný modelový rad. Pri zadnom pohľade upúta modulárne dvojdielne riešenie zadného nárazníka a dvojdielne úzke zadné svietidlá podtrhujú dynamický charakter nového Mercedesu. Zväčšeným rázvorom kolies a výraznými bočnými líniami A-čko papierovo, ale aj opticky podrástlo. Zväčšili sa aj podbehy kolies, do ktorých sa teraz zmestia aj 19-palcové disky kolies.