Február 2018

Novú atrakciu pre turistov dokončujú v týchto dňoch medzi Bardejovskými Kúpeľmi a mestom Bardejov. Na kopci vyrastá drevená rozhľadňa vysoká 9,6 m, z ktorej je vynikajúci výhľad na mesto a okolité lesy. Rozhľadňa Bardejov Kamenná Hora si vyžiada celkové náklady 17 942 eur. Sumou 11 100 eur prispela KOCR Severovýchod Slovenska a zvyšok dofinancuje Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ Bardejov. Informuje o tom riaditeľ OOCR Radomír Jančošek.

Každá generácia mamičiek si vytvára svoje zaručené okruhy osvedčených liekov, ale aj domáckych receptov, ktoré pomáhajú a prinášajú úľavu ich ratolestiam. Mamičky si tieto rady navzájom vymieňajú a v čase internetu hľadajú osvedčené postupy práve na webových stránkach. Osvedčeným prostriedkom, ktorý postupuje z generácie na generáciu, je Vincentka - prírodná liečivá minerálna voda vyvierajúca v Kúpeľoch Luhačovice, s vysokým obsahom fluoridov a kyseliny boritej. Niekedy sa nazýva aj „liek starých materí“ a v tomto prípade je to naozaj pochvala hodná niekoľko storočnej tradície.

Príchodom zimy nastal čas chorôb dýchacích ciest, zápalov priedušiek a priedušníc, angín, nádch a epidémií chrípok. Pri všetkých týchto ochoreniach odporúčajú lekári zvýšený prísun vitamínu C a ďalších vitamínov potrebných pre boj s chorobami a na posilnenie imunity. Samotná príroda však v tomto období poskytuje menej čerstvých vitamínov, než je tomu počas vegetačného obdobia. Existuje však spôsob, ako uchovať vitamíny a iné užitočné látky v takmer rovnakom množstve ako v čerstvom ovocí - je to mrazom sušené (lyofilizované) ovocie, ktoré je distribuované pod značkou Brix v lekárňach, špecializovaných obchodoch a cez internet na www.brixproducts.com.

Vlajková loď Bardejovských kúpeľov - štvorhviezdičkový kongresový hotel Alexander - sa stal za dva roky od svojho otvorenia synonymom kongresovej turistiky na špičkovej úrovni. Okrem kongresov sa v ňom konajú školenia, semináre, workshopy, teambuildingy, podujatia incentívnej turistiky, obchodné stretnutia, ale aj svadby a zábavy. Hlavnú klientelu tvoria hostia z Prešovského a Košického kraja. Informoval o tom generálny riaditeľ Bardejovských kúpeľov, a.s., Jaroslav Komora.

Počas posledného januárového víkendu sa na Zámku Vígľaš bude konať prestížny Zámocký ples. V sobotu 27. 1. 2018 zavládne na zámku slávnostná atmosféra spojená s historickými prvkami. Špecialitou toho plesu je totiž aj dobový dress code. Hlavnou hviezdou večera je Samuel Tomeček, súčasťou programu je aj dobová hudba, historická módna prehliadka, ohňová show alebo šermiarske etudy. Ak už máte dosť stereotypných plesov či zábav, Zámocký ples v hoteli The Grand Vígľaš je ideálnou voľbou.

Myslíte si, že sa v zime v kúpeľoch nič nedeje? Neplatí to pre Kúpele (Lázně) Luhačovice, kde si môžete za zvýhodnené ceny užívať wellness a liečebné pobyty plné relaxácie. Kým lyžovanie v tejto sezóne vo väčšine nižšie položených stredísk za veľa nestojí, atraktívny wellness a procedúry si môžete dopriať v každom počasí. Navyše, Kúpele Luhačovice vás radi privítajú aj s celou rodinou. Neviete, kam s deťmi počas jarných prázdnin? Príďte do kúpeľov.

Okolie Bardejova a Bardejovských Kúpeľov sa stáva v poslednom období čoraz atraktívnejším miestom pre domácich i zahraničných turistov. Miestna Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) "ŠARIŠ" – Bardejov podnikla počas roku 2017 niekoľko krokov na zvýšenie počtu návštevníkov regiónu. V rámci marketingových aktivít organizácie sa jej podarilo v októbri minulého roka zorganizovať úspešnú a mnohopočetnú infocestu pre novinárov a odborníkov z oblasti cestovného ruchu zo Slovenska, Českej republiky a Poľska. Taktiež bola v Bardejovských kúpeľoch otvorená druhá etapa oddychovej a športovej zóny pre deti pred strediskom obchodu a služieb. V októbri pribudol v poradí tretí liečivý singletrack, koncom roka sa zrealizovala aj obnova rozhľadne Kamenná hora nad mestom Bardejov. Významným krokom vpred bolo aj prijatie nového člena OOCR - mesto SVIDNÍK, ktoré je centrom podduklianskeho regiónu. Informoval o tom výkonný riaditeľ OOCR "ŠARIŠ" – Bardejov Radomír Jančošek.

Už sme si zvykli, že jarné prázdniny začínajú počas končiacej zimy a slúžia na lyžovanie na horách. Ale tohtoročná biedna zima dopriala sneh len vyššie položeným strediskám. Čo teda s deťmi cez jarné prázdniny? Navštívte kúpeľné a wellness zaradenia v Kúpeľoch Luhačovice, Bardejovských kúpeľoch, na Zámku Vígľaš, či v sieti hotelov Sorea. Samozrejme pobyty v týchto zaradeniach môžete absolvovať aj bez detí, či už sami alebo v rámci kongresovej turistiky, alebo si v nich doprajte luxusnú svadbu.

Chrípková epidémia trápi Česko, kde už priniesla aj úmrtia a narastá aj na Slovensku, kde od začiatku februára zatvára školy a nemocnice pred návštevami. Pretože ide o vírusové ochorenie, na jeho liečbu nepomáhajú antibiotiká. Telo si musí poradiť v prvom rade samo, existujúce lieky slúžia skôr na posilnenie imunity a uľahčenie boja s chorobou. Jedným z najlepších podporných prostriedkov na uľahčenie dýchania a vykašliavania hlienov je minerálna voda Vincentka a výrobky s jej obsahom. Vincentka sa pri chrípke inhaluje, kloktá, vyplachuje, strieka do dutín sprejmi a cmúľa v tabletkách s obsahom solí z Vincentky.

La Prairie predstavuje Platinum Rare Cellular Night Elixir, sérum, ktoré prekonáva všetky zažité predstavy o mladistvej pleti. Inšpirované Klinikou La Prairie založenou Dr. Paulom Niehansom a jeho pokrokovými objavmi v oblasti omladzovania pomocou bunkovej terapie, nočný elixír v sebe spája bohaté dedičstvo vedeckých úspechov a výrazných inovácií La Prairie. Pôsobí počas spánku, aby bola ráno pleť nielen prebudená, ale aj viditeľne transformovaná.

Globálna dizajnérka pre Chanel mejkap, Lucia Pica, našla inšpiráciu pri tvorbe jarného líčenia Chanel vo svojom rodnom meste, v Neapole. V meste, v ktorom sa mieša starožitné s novým, v meste plnom farieb so stredomorskou atmosférou, nádherným pobrežím, pulzujúcim životom, módou, historickými pamiatkami, freskami, historickými Pompejami a sopkou Vezuv.

Ako každý rok v januári, predviedli topmodelky najnovšiu kolekciu modelov CHANEL haute couture jar-leto 2018. Módna šou sa konala 23. januára 2018 v Grand Palais v Paríži. Karl Lagerfeld opäť prekvapil novými variáciami nesmrteľného Chanel tvídového kostýmu, nádhernými spoločenskými šatami a kvetinovými ozdobami na hlavách modeliek. Modelky boli nalíčené novou kolekciou mejkapu Neapolis Chanel jar/leto 2018, ktorý vytvorila Lucia Pica a hviezdnym produktom z kolekcie Travel Diary. Pleť mladých dievčat bola ošetrená s pleťovou starostlivosťou Hydra Beauty. Na prestížnej módnej prehliadke mala premiéru dcéra slávnej topmodelky Cindy Crawford, Kaia Gerber.

V novej kampani na Dior mejkap zažiarila topmodelka Bella Hadid. Inšpirujte sa jej prirodzenou krásou pleti a pier vďaka hviezdnym kozmetickým výrobkom. „Dior Lip Glow nie je iba balzam na pery, je oveľa významnejší. Je to skvelá kombinácia starostlivosti o pery a líčenia. Aplikuje sa tak jednoducho, že nepotrebujete ani zrkadlo“, hovorí Peter Philips, kreatívny riaditeľ Dior Make Up. Hydratuje a viditeľne oživuje farbu pier. Môžete si vybrať z desiatich nových odtieňov. Úplnou novinkou sú dva matné ružové odtiene Matte Glow - Matte Pink a Matte Raspberry, ktoré sa hodia ku každému tónu pleti. Novinkou sú aj Holo Glow odtiene s dúhovým efektom.

Opäť máme príležitosť obdarovať naše najmilšie ženy, dievčatá, slečny a priateľky. Valentín je už pred dverami a v Designer Outlet Parndorf začínajú neuveriteľné zľavy už od 3. februára 2018. Ponúkame vám niekoľko tipov voňavých noviniek, ktoré kúpite v parfumériách, ale aj krásne topánky z novej jarnej kolekcie Humanic. Kytica jarných kvetov, či kniha od obľúbeného autora radosť z darčeka zdvojnásobí.

Čisté línie, štruktúra materiálov i skrytý príbeh lásky. To všetko sa skrýva v odkazoch limitovanej kolekcie H&M Studio.

Zabudnite na honosné róby a luxusné šperky. Pravidlá červeného koberca sa menia. A na svedomí to majú ženy, ktoré boli dlho (len) ozdobou nablýskaného Hollywoodu, ktorý v skutočnosti patril peniazom a mocným mužom.

FÚZIKY, KRUHY POD OČAMI a DROBNÉ ŽILKY na tvári. Nedajú sa prekryť a ženskému sebavedomiu dokážu v akomkoľvek veku poriadne zavariť. V mnohých prípadoch dokonca viac než prevísajúce bruško či jazva na tele. Vedeli ste, že pod rukami šikovného odborníka sa ich môžete DEFINITÍVNE zbaviť? S garantom kliniky MEDISKIN, MUDr. Ivetou Hasovou, sme pre Vás zmapovali trojicu najlepších kozmetických laserových ošetrení.

Neutíchajúci potlesk, najväčšie hity, prvotriedni hostia a veľkolepé, na mieru pripravené pódium. To všetko zažil koncom januára t. r. do posledného miestečka zaplnený Zimný štadión v Bratislave pri koncerte Karla Gotta – Pošli to dál...