December 2017

V dnešnej dobe už neplatí, že iba ženy sú tie, ktoré sa chcú páčiť. Nie je žiadnym tajomstvom, že i muži dbajú o seba a dôraz kladú na zdravú a sviežo vyzerajúcu pleť. So správnou kozmetikou je starostlivosť o pokožku taká jednoduchá! Stačí si iba správne vybrať. Najdôležitejšie je, aby pokožka nebola zaťažovaná množstvom chémie, a preto výber správnej kozmetiky je to najdôležitejšie.

Aj keď teraz vás skôr trápia starosti okolo prípravy vianočných sviatkov, myšlienkami ste v prímorskej krajine a predstavujete si oddych na pláži. Dovolenky sa pomaly, ale isto začnú predávať a je len na vás, či si letnú dovolenku kúpite v predstihu, alebo počkáte na last minute dovolenku.

Ak sa práve chystáte na vianočné upratovanie, určite si už predstavujete ten chaos, keď budete všetko vykladať, čistiť, premiestňovať, triediť. Pri vianočnom upratovaní by sme mali klásť dôraz najmä na upratovanie kuchyne a jedálne. Práve tu budeme tráviť veľa času počas celých vianočných sviatkov.

Možno to je už dávno, ale vy si tento deň pamätáte. Ráno ste sa zobudili a ani ste netušili, čo sa v tento deň stane a už vôbec ste nevedeli, že na tento deň nikdy v živote nezabudnete. Určite si veľmi dobre uvedomujete, aké to majú muži ťažké. Pripraviť zásnuby nie je také ľahké, ako sa mnohým z vás možno zdá. Zásnuby boli a vždy budú dňom, na ktorý nikdy nezabudneme.

Bardejovské kúpele a severovýchod Slovenska sú opäť atraktívnejšie aj pre rodinnú dovolenku. V kúpeľoch a ich okolí pribudol v poradí tretí liečivý singletrack, tentoraz určený pre rodiny s deťmi a preto nazývaný aj FAMILY singletrack. Meno dostal, rovnako ako jeden z predchádzajúcich, podľa liečivého prameňa Bardejovských kúpeľov - Lekársky singletrack. Výstavbu financovala Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ Bardejov a vyžiadala si celkové náklady 11 900 eur. Informoval o tom jej riaditeľ Ing. Radomír Jančošek.

Pre tých z nás, ktorí si ešte stále nezvolili, kde budú tráviť tohtoročného Silvestra, je tu posledná možnosť kúpiť si Silvestrovský pobyt na Zámku Vígľaš. Novoročné oslavy prebehnú vo veľkom štýle, pripravený je bohatý program. Hlavnou hviezdou večera bude Lukáš Adamec, vystúpia aj Funky Emotions. Pobyt Silvester na zámku je určený na dve noci, počas neho si oddýchnete vo wellness, absolvujte prehliadku zámku a nebude chýbať ani slávnostná silvestrovská večera. Informuje o tom riaditeľ hotela Tomáš Sokologorský.

Blíži sa deťmi najobľúbenejší sviatok v roku – Mikuláš a rodičia už začínajú rozmýšľať, čo zahrnúť do mikulášskeho balíčka. Značka BRIX – Grown for flavour si pri tejto príležitosti pripravila limitovanú edíciu balení mrazom sušeného ovocia v čokoláde. Táto kombinácia je vhodná pre malých i veľkých konzumentov a je 100% zdravou maškrtou do čižmy. Spája v sebe delikátnu chuť kvalitnej čokolády a vitamíny zachované v lyofilizovanom ovocí. Pokiaľ však máte svojho favorita medzi produktami značky BRIX, ktorékoľvek z klasických balení môžete mať aj vo forme tejto limitovanej edície.

Čo dať ako dar pod stromček človeku, ktorý má všetko? Alebo niekomu, kto má rád originalitu, kvalitu, ručnú prácu, nezvyčajné materiály? Skúste výrobky zo železa z dielne známeho umeleckého kováča Jána Kanianskeho z Handlovej. Možno i vás očaria originálne ručne kované poštové schránky zo železa v tvare tašiek, patinované kovové ruže, kované ploty, brány, postele a kovový nábytok, doplnky do interiéru i exteriéru, vikingské meče, tomahavky, sekery známe z filmov a ďalšie jedinečné výrobky zo železa.

Tohtoročné štatistiky v cestovnom ruchu trhajú všetky rekordy a neinak tomu bude aj na Vianoce, Advent a na Silvestra. Využite preto jednu z posledných príležitostí rezervovať si pobyt v atraktívnom prostredí a vychutnať si záver roka v kúpeľoch, wellness zariadeniach a na horách. Voľných je už len niekoľko miest a aj tie sa môžu o chvíľu vypredať. Hádam nechcete stráviť sviatky vypekaním, upratovaním a zhonom a čakať kedy už bude konečne po nich? Naopak, investujte do svojho zdravia, oddýchnite si a načerpajte sily do nového roka. Prípravu hodovania a zábavu ponechajte na profesionálov. Vy si už len vychutnajte kvalitné gastronomické špeciality, relax vo vírivkách a bazénoch, neznečistené prostredie plné kyslíka, ľahké športovanie či prechádzky, tanec, zábavu a relax.

Myslíte si, že všetko tu už bolo a nedá sa vymyslieť reklamný predmet, darček alebo suvenír, ktorý zaujme zákazníka svojou exkluzivitou? Tak to sa mýlite. Čo takto ručne kované výrobky z pravého poctivého železa? Čo by ste povedali na poštové schránky v tvare školských tašiek, sŕdc, rôznych zvierat, kovové ruže viacerých farieb, zrkadlá so železným rámom, nočné lampy, lustre, svietniky, skrinky na odkladanie šperkov, stojany na víno, kovové náradie ku kozubu… A to všetko ručne kované a ozdobené patinou? Takéto a ďalšie exkluzívne výrobky - všetko originály, vyrába umelecké kováčstvo Interierkov Jána Kanianskeho z Handlovej.

Skorý nástup tohtoročnej zimy a striedanie teplôt okolo nuly sú ideálnymi podmienkami na šírenie chorôb dýchacích ciest, chrípky a jej podobných onemocnení. Takmer všetky tieto ochorenia sprevádza intenzívna nádcha, zahlienenie organizmu a kašeľ. Neoceniteľným pomocníkom pri týchto chorobách je minerálna voda Vincentka a výrobky z nej, resp. s jej obsahom.

Ideálne zamestnania je také, kde sa človek môže sebarealizovať, dá sa v ňom dobre zarobiť, kariérne rásť, má veľa benefitov a je v krásnom prostredí. Každý zamestnanec má však rôzne očakávania a každého napĺňa a motivuje niečo iné. Akciová spoločnosť Kúpele Luhačovice, zamestnávajúca takmer šesť stoviek pracovníkov, sa snaží čo najlepšie prispôsobiť benefity požiadavkám svojich zamestnancov. K dlhodobým prioritám firmy patrí cielená podpora pri vzdelávaní a zvyšovaní kvalifikácie. Rad ďalších zamestnaneckých výhod, ktoré plynú z postavenia spoločnosti, môžu využívať nielen sami zamestnanci, ale aj ich blízki. Tu je niekoľko názorov, čo im práca v akciovej spoločnosti prináša a aké benefity považujú za najlepšie.

Pobyty pre samoplatcov budú v Bardejovských kúpeľoch, a. s., počas prvých troch mesiacov budúceho roka lacnejšie o 10 %. Kúpele poskytujú zľavy 10 %, ktoré platia na všetky pobyty s výnimkou pobytov Senior špeciál a Prechodné ubytovanie s raňajkami. Zľavy platia od 2. 1. do 28. 3. 2018. V najluxusnejšom kongresovom štvorhviezdičkovom hoteli Alexander tak vyjde hostí pobyt Zimný relax už od 200 eur pre 2 osoby na 2 noci. Informuje o tom generálny riaditeľ Bardejovských kúpeľov, a. s., Jaroslav Komora.

Rakúska šperkárska manufaktúra FREYWILLE uvádza jemne farebnú kolekciu, opäť inšpirovanú dielami slávneho slovanského umelca Alfonsa Muchu považovaného za majstra Art Nouveau 20. storočia.

Krásna herečka z južného Slovenska s ohnivými vlasmi je síce vo filmoch poriadna dračica, doma si však zo všetkého najviac užíva ticho, pokoj a pohodu s dobrou knihou. Miluje kone pod kapotou svojho nového auta, ale aj toho živého doma vo Fiľakove, s ktorým študuje všetky okolité lesy a chodníčky. Zistite, čo má Vica Kerekes rada na svojom druhom domove v Budapešti i čo robí pritom, ako zdobí vianočný stromček v našom exkluzívnom rozhovore.

„Krása je otázkou lásky a... napredovania! Láska je impulzom, duša tvorivou silou a technológie umožňujú, aby sa naše sny stali skutočnosťou, robia nám dokonalosť dostupnou. Obe sú bezhraničné! V spoločnosti EISENBERG veríme, že nejestvujú žiadne prílišné sľuby – len výsledky. Máme kľúč k unikátnemu svetu krásy a odomkýname tento svet dokonalosti pre tých, ktorí si zvolili našu značku.“
JOSÉ EISENBERG

Mladá kórejská kozmetická značka vznikla na základe 10-ročného skúmania špeciál­nej minerálnej vody v kórejskej provincii Gangwon-do. Minerálna voda T.E.N.™ je súčasťou všetkých kozmetických prípravkov Cremorlab.

Jej výnimočný hlas a originálny štýl z nej spravili ikonu 90. rokov a hudobnú hviezdu posledných dvoch dekád. Teraz sa Gwen Stefani vracia – menej punkovo a viac sviatočne – s dokonalým vianočným albumom.

Niektoré veci sú dôležitejšie a výnimočnejšie ako iné. Majú svoj príbeh, ktorý čaká na to, aby ho niekto porozprával svetu. My sme príbeh šiat hľadali v šatníku štyroch slovenských blogeriek.
Čo pre vás znamená vaše oblečenie? Má pre vás len praktickú funkciu alebo ním vyjadrujete aj niečo viac? Tieto štyri blogerky žijú módou každý deň, hrajú sa s farbami, trendmi, zaujímavými modelmi a zabávajú svoje čitateľky denno-dennou dávkou inšpirácie. Ich šatníky sú pestré a určite v nich nájdete aj veľa trendových vychytávok, k niektorým kúskom však majú aj ony špeciálny vzťah.
Medzi inšpiráciami a experimentovaním s novými módnymi trendmi dávajú tieto blogerky druhý dych zabudnutým veciam, ktoré nájdu v second handoch, oživujú spomienky na svojich najbližších so zdedenými pokladmi a obľúbené kúsky sa snažia nosiť na veľa spôsobov, aby svojim čitateľkám ukázali, že móda vie byť aj šetrná a kreatívna.

 

Oči vidia, vnímajú, pozorujú, ale i odrážajú poklady ľudskej duše. Aj v komunikácii hrajú „prím“, a tak sa nedivme, že sú s pribúdajúcimi rokmi unavenejšie. Žmurkanie, ostrenie do diaľky či na detail, smiech, plač aj emočné grimasy sa vtláčajú do najjemnejšej kože očného okolia a zanechávajú v nej stopy! Zostávajú po nich nezahladené vejáriky vrások, spadnuté viečka, poklesnuté obočie, smutný výraz či vyjazdená „koľajnica pre slzy“. Krásne a zdravé oči (a ich okolie) sú našou pýchou a najväčšou vzácnosťou. Recept na magické oči pre nás zostavila majiteľka kliniky MEDISKIN MUDr. Iveta Hasová!

Niekdajšie missky patrili k najkrajším dámam na prestížnom podujatí aj vďaka unikátnym šperkom. Kristínu Krajčírovú a Janu Mútňanskú nespája len krása ale najmä zmysel pre módu, eleganciu a štýl. Obe krásky priťahovali pozornosť na sobotňajšom 18. Plese v opere.