Október 2017

Padajúce lístie, teplé gaštany, šálka čaju a úžasné spomienky na dni plné slnka. Babie leto je pre mnohých jedným z najkrajších období v roku. Zbožňujú ho aj fashionisky vďaka nespočetným možnostiam v kominovaní outfitov. Práve k nim sa dokonale hodia jemné, nadčasové a trendy šperky od značky ALOve.

Začiatkom októbra dostali v bratislavskej Inchebe priestor výstavy Slovmedica a Non-Handicap. Tento rok sa takmer 90 percent expozícií zameriava na pomôcky pre ľudí s telesným postihnutím. Výrazný priestor teda dostanú vozíky, ortézy, zdvíhacie plošiny, výťahy, schodolezy, ale aj rôzne doplnky výživy, diagnostické prístroje, postele či matrace. Novinkou je bezplatná vlaková preprava pre hendikepovaných z rôznych kútov Slovenska v sobotu 7. októbra.

Bratislavská Incheba sa opäť stala dejiskom prezentácie všetkého, čo súvisí s krásou a zdravým životným štýlom. Jesenná edícia veľtrhu Interbeauty sa uskutočňuje 5. až 7. októbra od 10:00 do 18:00 a pod jednu strechu sústreďuje odborníkov, desiatky kozmetických značiek a stovky produktov pre krásnu pleť, telo, vlasy i nechty. 33. medzinárodný kozmetický veľtrh sľubuje bohatú ponuku výrobkov, prístrojov a služieb pre starostlivosť, revolučné kozmetické novinky, trendy v líčení a úprave vlasov na nadchádzajúcu sezónu i pestrý sprievodný program obohatený o vystúpenia známych vizážistov a medzinárodné súťaže v make-upe a nechtovom dizajne. Pre rozšírenie obzorov sa spoločne s Interbeauty uskutočňujú aj veľtrhy ezoteriky a zdravého životného štýlu Esoterika a Biostyl. Na ploche 8 000 m2 sa predstavuje 200 vystavovateľov zo 6 krajín (Slovensko, Česko, Kórea, Maďarsko, Poľsko, Rakúsko).

Od rekonštrukcie a otvorenia Zámku Vígľaš ako kongresového hotela a historickej pamiatky už ubehli 3 roky. Pri príležitosti osláv narodenín si zámocký hotel pripravil pre hostí veľkolepý program počas slávnostného eventu Grang Opening. Predstaví sa Monika Olšovská s dog dancing show, Dreamdenacers so svojou ohňovou show či hviezda programu - Zuzana Smatanová s kapelou. Vo večerných hodinách nebude chýbať ani ohňostroj a slávnostné krájanie narodeninovej torty. Informovala o tom marketingová manažérka hotela Katarína Kohár Lenhardtová.

Nároční milovníci dobrého jedla podávaného v noblesnom prostredí si aj tento rok prídu v Luhačoviciach na svoje. Francúzska reštaurácia ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hotela pripravila na sobotu 16. septembra 2017 od 11.00 do 15.00 hod. „Dožinkové hodovanie“. Neobmedzené hodovanie bude celú dobu sprevádzať Strážnická cimbalová hudba Michala Miltáka.

Bardejovské kúpele investovali do svojho rozvoja, vrátane liečebnej starostlivosti, ubytovania a športového vyžitia pre klientov, za posledných 10 rokov cca 15 miliónov EUR. Rozvojové zámery vedenia kúpeľov počítajú s obnovením hotela Dukla a jeho prístavbou, výstavbou 9 jamkového golfového ihriska, vonkajším wellness hotela Ozón, s novými parkovacími plochami, novou promenádou a svojráznou „šarišskou karčmou“.

Pre svetoznámu prírodnú liečivú minerálnu vodu Vincentku, vyvierajúcu v Kúpeľoch (Lázních) Luhačovice, je a ostane najdôležitejším trhom Česká republika. Z krajín, kam sa vyváža, má výsadné postavenie Slovensko. Oba trhy sú kľúčové pre odbyt a preto ich akciová spoločnosť Vincentka, a. s., ktorá má práva na plnenie Vincentky do fliaš, bude naďalej marketingovo podporovať. Situáciu na týchto trhoch však skomplikovala nová legislatíva Európskej únie k procesu recertifikácie výrobkov, zaradených do kategórie zdravotníckych pomôcok, ktorú výrobcovia musia vykonávať každých 5 rokov. Na stretnutí so slovenskými novinármi ich o tom počas návštevy závodu informoval Ján Šumšal, riaditeľ spoločnosti Vincentka, a. s.

Máte zdravotné ťažkosti, ale radi by ste sa vyhli vitamínovým bombám formou tabliet či kontaminovanému ovociu zo supermarketov? Americká environmentálna skupina (EWG) zverejňuje každý rok zoznam ovocia a zeleniny, ktoré sú najviac a najmenej kontaminované pesticídmi. Ak sa chcete vyhnúť pátraniu po „čistom“ ovocí vyskúšajte výrobky slovenskej značky Brix – Grown for flavour, ktorá vám ponúka vitamíny posilňujúce imunitu vo forme mrazom sušeného ovocia.

Jeseň je tu a so zmenou počasia čo nevidieť začnú pribúdať ochorenia dýchacích ciest a respiračné ochorenia. Tradične koncom roka, alebo začiatkom nového, pravdepodobne prídu chrípkové a chrípke podobné ochorenia s rizikom epidémie. Keď k tomu prirátame zimné inverzie a problémy alergikov, je práve jeseň najvhodnejším obdobím na predzásobenie sa zdravotnými doplnkami, medzi ktorými by mala mať čestné miesto minerálna voda Vincentka. Práve ona je stáročia ,,všeliekom“ prinášajúcim úľavu pri liečbe rôznorodých ochorení, keď umožňuje rozpúšťanie hlienov v dýchacích cestách, žalúdku a črevách.

Chcete, aby vaše deti pili viac mlieka? V tomto úsilí vám môže pomôcť úspešný projekt „Adoptuj kravičku“. Za nákup slovenských mliečnych výrobkov si môžu jednotlivci i kolektívy vybrať konkrétnu kravičku z reálnej slovenskej farmy.

 

Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ - Bardejov zaznamenala za prvý polrok 2017 zvýšenie počtu turistov oproti rovnakému obdobiu minulých rokov. Najlákavejšími destináciami regiónu sú Bardejovské kúpele, mesto UNESCO Bardejov a v tomto polroku pribudol aj Svidník s Duklou. V regióne tak pokračuje priaznivý trend zvyšovania návštevnosti, ktorý sa začal v minulom roku. Pravdepodobne pôjde o najúspešnejší rok z hľadiska návštevnosti regiónu a jednoznačným ťahúňom je domáci turizmus. Sľubne sa vyvíja aj návštevnosť Poliakov, Česi a Ukrajinci majú ešte rezervy. Informoval o tom riaditeľ OOCR Radomír Jančošek.

Spojenie dobrého vína, kultúrneho programu a sprievodných akcií sľubuje 3. ročník HORNOŠARIŠSKÉHO VÍNNEHO FESTIVALU v sobotu 07. 10. 2017 priamo v Kúpeľnej kolonáde v Bardejovských kúpeľoch. Predstavia sa tu so svojou produkciou viaceré slovenské vinárstva. Kultúrny program začína o 14.00 hod. v Kúpeľnej kolonáde. Súčasťou festivalu bude aj sabráž - exhibícia v sekaní sektov, dražba vín a tombola. Vstup pre dospelú osobu bez konzumácie je 2 eurá (deti 1 euro) a vstup pre dospelú osobu vrátane degustačných kupónov a pohára je 8 eur. Informuje o tom generálny riaditeľ Bardejovských kúpeľov Jaroslav Komora.

Človek sa žení, či vydáva zvyčajne len raz za život a každý by mal rád čo najlepšie spomienky na túto závažnú udalosť. Samozrejmosťou by mal byť bezproblémový priebeh svadby, dobré jedlo, kvalitné pitie, atraktívna zábava, vynikajúca obsluha a predovšetkým exkluzívne prostredie. Svadobčania by sa mali cítiť tak výnimočne ako nikdy doteraz a mali by o tejto udalosti rozprávať ešte celé roky.

Už po piaty raz za sebou sa konali v Kúpeľoch (Lázních) Luhačovice, a. s., Dni slovenskej kultúry (6. - 9. 9. 2017) a to tradične za účasti slovenských novinárov. Toto podujatie je jedným z vrcholov kultúrneho leta. Počas niekoľkých dní sa v Luhačoviciach predstavili umelci zo Slovenska, medzi nimi slovenské osobnosti Milan Lasica a Martin Huba, ružomberský folklórny súbor Liptov a dámsky salónny orchester Afrodité. Priaznivcov filmu a česko-slovenskej vzájomnosti potešil film Dušana Trančíka Svetlé miesto. Informoval o tom generálny riaditeľ Kúpeľov Luhačovice Eduard Bláha.

Hlavnú cenu pre Miss Universe Slovenskej republiky 2017 Mercedes-Benz Triedy A spolu s dvanástimi finalistkami tejto súťaže predstavili médiám v centre vozidiel s hviezdou v znaku pri bratislavských Zlatých pieskoch. „Verím, že víťazke prinesie šťastie, aj keď je to v poradí trináste vozidlo, ktoré sme do súťaže v rámci dlhodobej spolupráce venovali,“ uviedol k tohtoročnej hlavnej cene generálny riaditeľ spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia Ing. Andrej Glatz.

Čo by ste urobili pre lásku? Na túto otázku odpovedal tvorca novej vône Miss Dior Eau de Parfum pán François Demachy. „Pre lásku? Radšej sa ma opýtajte, čo by som neurobil? Urobil by som nemožné a posunul všetky hranice. Ako Miss Dior!“

V momente, keď náš obľúbený švédsky reťazec H&M oznámil spoluprácu s londýnskou značkou ERDEM, začali sme si do pokladničky odkladať drobné na prekrásne kvetinové šaty, kabáty či romantické doplnky s vôňou anglických ruží. Erdem Moralioglu, mladý nenápadný návrhár s kanadsko-britsko-tureckými koreňmi, je jedným z najvzrušujúcejších tvorcov na britskej módnej scéne a my sme sa právom nevedeli dočkať, čím nás vo svojej kolekcii s H&M prekvapí. V exkluzívnom rozhovore nám prezradil, čo ho pri jej tvorbe najviac ovplyvnilo, aké sú jeho obľúbené kúsky, ale aj to, ako sa mu prvýkrát v živote navrhovala línia pre pánov. Vitajte vo svete ERDEM x H&M.

Diktát „selfie“ doby určuje jasné pravidlá. Odfoť sa! Kdekoľvek si! A poriadne zblízka! Ešte hashtag (#) na označenie a je to! No ak sa pristihnete, že pri pohľade na vlastnú „selfie“ krútite hlavou a hľadáte samu seba, je čas na omladenie. Ale bacha! Nenechajte sa zlákať lacnými náhradami skutočne účinného ošetrenia. Naučíme vás, ako rozoznať odborníka od podvodníka!

Každý z nás má určitú predstavu o tom, ako by malo vyzerať jeho bývanie. Prirovnať ju môžeme k mozaike rôznych vplyvov a túžob, ktorá sa začína spomienkami na detstvo a končí objavovaním najmodernejších trendov, ktorých sú plné časopisy aj internet.

Indovia konzumujú v priemere dva gramy tejto koreniny denne. A práve tomuto faktu vďačia podľa výskumníkov za niekoľkonásobne nižší výskyt civilizačných ochorení v porovnaní s európskymi krajinami, kde sa priemerná denná spotreba kurkumy ráta na pár miligramov. Čo robí podľa nich toto korenie takým výnimočným? Jeho nezvyčajná protizápalová a antioxidačná aktivita!

Jeseň je zaujímavé ročné obdobie, keď príroda ponúka úžasné farebné predstavenie, no je aj obdobím širokej ponuky cenovo zvýhodnených pobytov a relaxačných balíčkov. Ak sa túžite zregenerovať, vypnúť, zamedziť ďalšiemu úbytku síl a načerpať nové, jeseň v slovenských horách vám môže priniesť nezabudnuteľné zážitky. Keď si k tomu predstavíte zahriatie organizmu v teplých bazénoch či v saunách, možno sa jesenná dovolenka v hoteloch siete SOREA stane vašou prioritou. Babie leto v Nízkych a vo Vysokých Tatrách je vďaka stabilnému počasiu najkrajším obdobím na turistiku.