Apríl 2017

Nová jarná kolekcia TOUS pritiahla do svojich predajní známe slovenské herečky Zuzanu Šebovú a Kristínu Farkašovú, bloggerky, novinárky aj mladé mamičky s deťmi.

Aj vy snívate o tom, že si doma čosi zrenovujete alebo vylepšíte? O nových oknách, krajšej podlahe, lepšej kuchynskej linke, výmene bytového jadra, prípadne o novej streche, zateplení rodinného domu či inštalácii zariadenia využívajúceho obnoviteľné zdroje energie?

A je to tu! Ortuť teplomera sa šplhá k čoraz vyšším cifrám a núti nás vyzliecť sa. Voľné kabáty zahalili všetky nedostatky. No čo ak sa práve „tie“ v zime ešte zväčšili? Tukové vankúše sú nočnou morou každej z nás! Priúzke nohavice odhaľujú presne to, čo sme vidieť nechceli. Zabudnite na drastické diéty a sebatrýznenie! Neinvazívna a relaxačná procedúra Vanquish ME dokáže nemožné. Opäť sa do svojich pevných stehien zamilujete!

 

V parfumérii Douglas v bratislavskom Auparku objavia svoju kozmetiku aj milovníčky zdravého životného štýlu. Nový rad kozmetiky NATURALS Pomegranate obsahuje výťažky z organického granátového jablka a spĺňa kritéria BIO a Vegan kozmetiky. Nájdete tu dekoratívnu kozmetiku značky Douglas a kozmetické doplnky, ktoré nevyhnutne musíte mať.

 

Nová parfuméria Douglas otvára svoju krásu už 7. 4. 2017 o 11 hodine v Auparku Bratislava.

Privítajte jar s novou kolekciou šperkov PANDORA. Svieže, ručne dokončované šperky, sú stelesnením príchodu jari. Vyberte si svoj najobľúbenejší šperk a dodajte tejto sezóne osobitý punc. Značka PANDORA s hrdosťou uvádza kampaň „DO”, ktorá má veľa podôb. Jej cieľom je inšpirovať ženy, aby boli samé k sebe úprimné a uvedomili si, v čo veria. Šperky PANDORA umožňujú ženám vyjadriť svoj vlastný štýl, osláviť život a pripomenúť si prežité pocity. Kolekcia na jar a leto 2017 je žiarivá, všestranná a silná, rovnako ako ženy. Každý šperk predstavuje niečo pozitívne, čo môžu ženy obdivovať a v čo môžu veriť – korene, činy a estetiku.

 

Nalíčte sa s ľahkosťou a podľa seba. Nechajte vyniknúť svoju osobnosť. Buďte odvážne a verte si. Uvedomte si, čím ste a čím by ste chceli byť. Vaša tvár je vaším zrkadlom. Dodajte svojej pleti ten najprirodzenejší vzhľad. Použite bronzový ľahký púder na jej rozžiarenie. Pery zahaľte do ružového závoja a podčiarknite svoju zmyselnosť vôňou, ktorú milujete.

Módny dom Chanel nás každou módnou prehliadkou fascinuje. Krásne modely, doplnky, detaily, kabelky, bižutéria a diamanty. Modely Chanel obľubujú nielen svetoznáme hviezdy hereckého a hudobného priemyslu, ale aj bežné ženy, fashionistky. Do čoho sa obliekli známe Chanel celebrity na slávnostné večere pred udeľovaním Oscarov, na slávnostné premiéry filmov či priamo na udeľovanie Oscarov si môžete pozrieť na týchto stránkach.

Krása a zmysel sú srdcom kolekcie H&M Conscious Exclusive pre rok 2017, ktorú si vyskúšala modelka agentúry Elite, Nicollete Mýdlová.

Časy, kedy sme sa stretávali pri spoločnom obede, boli tak strašne dávno, že si už mnohí z nás na ne nevieme ani len spomenúť. Žijeme v uponáhľanom svete, neustále sa za niečím naháňame, trápime sa pre zbytočnosti, pritom si neuvedomujeme, že zdravie a rodina je to najdôležitejšie, čo v živote máme a budeme mať.

Výlety sú čas, kedy nemyslíme na povinnosti v domácnosti a v práci, ale sa sústreďujeme na nové miesta, pamiatky, zaujímavosti, ktoré sú charakteristické pre dané miesto. Počasie je však v prechodnom období nestabilné. Ráno môže svietiť slnko, poobede vás však môže prekvapiť silná búrka. Ako sa obliekať na výlety práve teraz – medzi zimou a jarou?

Kvalitný spánok – niekedy po ňom túžime viac, ako po šálke lahodnej kávy. Niekedy sa budievame zničený, bez energie a pri predstave, že v takomto stave budeme musieť prežiť celý deň v práci, nám je na vracanie. Aby váš spánok bol kvalitnejší, v prvom rade odstráňte všetky rušivé predmety.

Ranné vstávanie, či už cez týždeň, alebo cez víkend, býva kruté. Cez týždeň poväčšine vstávame kvôli tomu, lebo ideme do práce a cez víkendy preto, lebo musíme upratovať, poprípade cestujeme na celodenný výlet. Aby ste však ranné vstávanie zvládali bez najmenších problémov, musíte podstúpiť určité nevyhnutné zmeny.

Už v útlom veku máme ako-takú predstavu, čím chceme v živote byť. Samozrejme, tieto predstavy sa s pribúdajúcimi rokmi menia. Keď sa ale s odstupom času vraciame do čias, kedy sme ešte navštevovali vysokú školu, uvedomujeme si, že čas, kedy sme študovali, sme mohli využiť efektívnejšie. Mohli sme si privyrobiť, mohli sme investovať viac času do samovzdelávania.

Ručne kované poštové schránky zo železa v tvare tašiek sú zákazníckym hitom umeleckého kováčstva Interierkov, Handlová. Najväčší záujem je o patinovanú úpravu vo farbe rifľoviny, či jemného pozlátenia na čiernom podklade. Každá zo schránok je originálnym umeleckým dielkom. Na poštovú schránku si každý môže dať vykovať napríklad číslo domu, bytu alebo iniciály. O takéto exkluzívne výrobky je veľký záujem v Amerike a vynikajúco sa predávajú aj cez internet na dobierku na adrese www.interierkov.sk.

Pri rozhodovaní sa, kde si má človek dať do poriadku zdravie, zmysluplne usporiadať kongres, školenie, či svadbu, alebo kvalitne stráviť voľný čas, má dnes neobmedzený výber. Ako si teda vybrať to najlepšie z najlepšieho? Prinášame vám 10 dôvodov, prečo by ste mali zvoliť práve unikátne a neopakovateľné Bardejovské kúpele.

Ak hľadáte vhodné priestory na organizáciu kongresu a nechcete mať s jeho zabezpečením žiadne starosti, vhodnou voľbou sú hotely siete SOREA. Nachádzajú sa v najlukratívnejších a najkrajších lokalitách Slovenska – od Vysokých a Nízkych Tatier až po Bratislavu. SOREA aktuálne prevádzkuje jedenásť hotelov rôzneho charakteru – či už je to kongres a biznis hotel v hlavnom meste SR alebo wellness hotely s ponukou rekondično – rehabilitačných procedúr. Okrem atraktívneho prostredia a širokej palety služieb ponúka SOREA hotelové zariadenia vhodné na usporiadanie odborných i záujmových stretnutí charakteru seminárov, školení, kurzov, kongresov a konferencií na vysokej profesionálnej úrovni. Hotely disponujú konferenčnými priestormi a sú vybavené kvalitným zariadením potrebným na zabezpečenie úspešnej firemnej akcie.

Piate víťazstvo v doterajších šiestich ročníkoch súťaže Czech Hotel Awards zaznamenal wellness hotel Alexandria****, patriaci akciovej spoločnosti Kúpele (Lázně) Luhačovice, v kategórii najlepších Spa & Wellness hotelov v Zlínskom kraji. Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutočnilo v utorok 28. 3. 2017 v Prahe za účasti niekoľkých stoviek hotelierov, odborníkov z oblasti hotelierstva a médií. Cenu prevzala obchodná manažérka hotela Monika Dobiášová.

Tak je Vincentka morskou vodou, alebo nie je? Mladá farmaceutka v Prahe v lekárni vedľa „Václaváku“ tvrdila, že nie je. Na internete sa zase píše, že je. Tak ako je to teda: Je, alebo nie je? Odpoveď poznal už Miloš Kopecký, ako Chytrý princ v rozprávke Bol raz jeden kráľ a tá znie: „Príde nato.“ Vincentka svojím pôvodom JE MORSKOU VODOU. Avšak svojím zložením, obohatením ďalšími minerálnymi prvkami, oxidom uhličitým a zriedením podzemnou vodou viac ako trojnásobne, SA OD MORSKEJ VODY LÍŠI. Morská voda má cca 35 g solí na liter, Vincentka cca 10 g/l.

Po zime dobre padne očista organizmu, módne zvaná aj detox. Ak teda chcete telo zbaviť škodlivých látok a dopriať mu prísun vitamínov na prírodnej báze, mali by ste zvoliť také produkty, ktoré obsahujú čo najmenej konzervantov a „éčok“. Popredný slovenský výrobca najkvalitnejších vín – firma ELESKO, obohatil svoj sortiment o niekoľko zaujímavých produktov vyrábaných čisto na prírodnej báze, bez prísad a konzervantov. Základom je pravá 100% hroznová šťava. Ide o čisté odrodové hroznové šťavy (mušty) odrôd Frankovka modrá, Frankovka modrá rosé, Chardonnay, Riesling (Rizling rýnsky), alebo o nealkoholické hroznové sýtene nápoje s podielom ovocnej zložky najmenej 20 % (Wine up red, Wine up white).

Kongresová turistika má počas roka dva vrcholy - jesenný a jarný. Jarný je mimoriadne obľúbený kvôli tomu, že okrem atraktívneho prostredia kongresového hotela je účastníkom k dispozícii aj jeho okolie, ktoré po dlhej zime láka v peknom počasí na prechádzky. Takéto mimoriadne exkluzívne prostredie poskytujú predovšetkým kúpele a hory.

Do jarného boja so suchou a citlivou pleťou sa musí po zimnom období pustiť väčšina dám. Chladné počasie, silný vietor a teplota pod bodom mrazu vyčerpali všetky tipy pleti, ktoré teraz potrebujú výnimočnú a kvalitnú starostlivosť. Viete ako ju opäť rozmaznať a poskytnúť jej zdravie, krásu a vitalitu?

Možno ho dodržiavate aj vy, možno nie. Po fašiangových oslavách, od Popolcovej, či inak nazývanej Škaredej stredy až po Veľkonočnú nedeľu sa kedysi neorganizovali svadby, boli zakázané zábavy a ľudia sa sústredili na prípravu jarných prác na poli. Dodržiaval sa štyridsať dňový pôst, ktorí má medzi ľuďmi aj dnes svoje miesto. Ktoré veľkonočné sviatky by sa však po dlhom pôste zaobišli bez poriadneho hodovania?

O2 spúšťa bezdrôtové pripojenie na internet určené pre domácnosti a firmy vo vyše 160 obciach na Slovensku. Do augusta plánuje operátor touto technológiou pokryť viac ako 230 obcí vo všetkých 79 okresoch Slovenska. Do januára 2018 by služba mala byť dostupná v 500 tisíc domácnostiach. Ide o využitie technológie LTE TDD na frekvenčnom pásme 3,5 GHz a 3,7 GHz. Pilotná prevádzka tejto technológie prebiehala od minulého roka v troch v lokalitách: Bernolákovo, Zálesie a Ivanka pri Dunaji.

Ľudské oko je veľmi zložitý orgán. Každé z očí obsahuje viac ako 100 miliónov svetlo citlivých  buniek a 200 miliónov funkčných častí. Niet divu, že nie vždy to v oku funguje tak ako má. Vlastne, zdravé oči ma len štvrtina populácie. Zvyšok trpí niektorou z dioptrických očných chýb.