Marec 2017

Bratislava uvíta prvý veľký predajný event dizajnových značiek pre deti, ktorý sa bude konať 24. - 26. marca 2017 v Starej tržnici.

Dokonalé outfity, nádherné ženy a luxusné šperky. Galavečer Osobnosť televíznej obrazovky 2017 priniesol plejádu zaujímavých rób i trblietavých klenotov. Známe dámy slovenského šoubiznisu pozdvihli svoje róby vďaka unikátnym šperkom. Žiarivé kúsky z klenotníckeho ateliéru ALO diamonds zvýraznili nielen ich nápadité šaty ale predovšetkým ich prirodzenú krásu.

Piatkové poobedia sa zvyknú niesť v duchu dokončovania si posledných pracovných povinností a zásobovania rodiny potravinami na nastávajúce voľné dni. Unavené tváre ľudí práve v takýto piatok rozveselila zábavná a spontánna standup show v podaní dvoch profesionálov - Kristíny Farkašovej a a Michaela Szatmaryho.

Iina Vuorivirta – dizajnérka IKEA


Má svetlé blond vlasy, cool outfit, ktorý je úplne nenápadný a pritom veľmi výnimočný, pohodlné topánky a nákazlivý úsmev. A k tomu všetkému zrejme jeden z najlepších džobov na svete. Rodená Fínka Iina vyštudovala dizajn vo Fínsku a v Štokholme, založila si vlastné štúdio a išla sa pozrieť na výstavu dizajnu, kde stretla hlavného dizajnéra značky IKEA. O dva týždne už pracovala ako jedna z 12 stálych návrhárov v centrále IKEA a jej fantázia začala ovplyvňovať jednu kolekciu nábytku a doplnkov za druhou. Okrem krásy jednotlivých vecí sa snaží dbať na ich udržateľnosť a ekologickosť a množstvo inšpirácie čerpá na svojich pracovných cestách, ktoré ju vedú najmä do exotickej Ázie. Spoznajte s nami ženu, ktorá stojí možno práve aj za vašimi obľúbenými kúskami značky IKEA.

 

Ellie Goulding zažiari v jarnej kampani Deichmann

Každá z nás je iná, niektoré chceme byť prirodzené, iné zase výrazné a trendy. Všetky však chceme byť krásne, a preto rady siahame po dekoratívnej kozmetike, aby sme svoj prirodzený pôvab zvýraznili. AVON prichádza na trh s dvomi líniami dekoratívnej kozmetiky – mark. a AVON TRUE, ktorých ambasádorkami sú úspešné sestry Tamara Šimončíková Heribanová a Barbara Jagušák. Špeciálne pre Beauty & Woman porozprávali, ako sa cítia vo svojich nových úlohách, čo preferujú v oblasti líčenia, a prezradili aj svojich kozmetických miláčikov.

 

Takto na mňa pôsobí nový mejkap, lícenky, paletky očných tieňov, ceruzky a lesky na pery a samozrejme vône. Všetko prichádza úplne nové, tak ako sa pomaly vytláčajú zo zeme prvé jarné kvietky, ružové, biele, fialové hyacinty, žlté a bledožlté narcisy, biele snežienky. S príchodom jari sa už všetci tešíme na farby. Robia náš život krajším a prinášajú nám radosť.

Suchá pokožka nás trápi najmä v zime, keď trpíme nedostatkom slnka.

Clémence Poésy bola tvárou Chloé Eau de Parfum už v roku 2008. Francúzska herečka v tejto úlohe zamilovanej mladej ženy pokračuje. Minulý rok bola stelesnením vône Chloé Love Story Eau de Toilette, ktorá si získala milióny žien po celom svete.

 

Dôvod na darček môže byť každý deň

Veď to dobre poznáte. Plánujete dovolenku, všetko už máte zariadené, no najťažšia časť zostáva ešte pred vami - zbaliť sa. Niekoľkohodinové vyberanie oblečenia, topánok, kozmetiky a všetkého „potrebného“ bez čoho by sa vašich pár dní mimo domova určite nezaobišlo. K outfitom na dovolenku však určite patria aj šperky. Veď čo ak vás nejaký mimoriadne šarmantný Talian pozve večer na drink? Cestovanie so šperkami si vyžaduje istú dávku starostlivosti, nakoľko netúžite po tom, aby sa im počas prenášania medzi dvomi destináciami niečo stalo. Prejdite si s nami pár tipov, ktoré môžete pri vašich cestách využiť

Len čo sme sa zbavili chrípok, angín a im podobných ochorení, či dusivého zimného smogu, už na značnú časť populácie útočia pele a plesne. Jar je tu a s ňou aj alergické reakcie, hlavne na kvitnúce dreviny a kvetiny. V zálohe číhajú aj skrížené alergie, napríklad na pele a potraviny, uškodiť môže aj ostré jarné slnko. Podľa štatistík cca 40 % detí a 30 % dospelých sú alergici. Kvalitu života alergikom značne zhoršuje kýchanie, vodnatá nádcha, upchaný nos, svrbenie a slzenie očí. Pri prudkých reakciách môže dôjsť aj k opuchom. Na uvoľnenie dýchania pri alergickej nádche skúste Vincentku, prinesie vám úľavu.

Produkt „Víkend pre single cestovateľov v hoteli Alexandria“ akciovej spoločnosti Kúpele (Lázně) Luhačovice bol ocenený Centrálou cestovného ruchu Východnej Moravy ako HIT sezóny na rok 2017. Súťaž bola vyhlásená už po ôsmykrát. Ocenenie prevzala Ing. Miloslava Fialová, riaditeľka ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hotela na slávnostnom vyhlásení výsledkov súťaže o najlepší produkt turistickej oblasti Východná Morava. Vyhlásenie sa konalo 28. februára 2017 v Zlíne na záver Výročnej konferencie cestovného ruchu turistického regiónu Východná Morava. Víkend pre single cestovateľov v hoteli Alexandria bol tento rok už ocenený aj druhým miestom v celoštátnej súťaži Veľká cena cestovného ruchu 2016/2017.

O ručnú remeselno-umeleckú prácu je medzi majiteľmi domov a bytov čoraz väčší záujem. Zákazníci už nechcú vidieť rovnaké brány a ploty ako majú susedia, navyše často z obchodného reťazca. Túžia po originalite exteriérov a interiérov. Túžba odlíšiť sa stojí aj za súčasným boomom záujmu o ručne kované výrobky firmy Interierkov, s.r.o., Handlová. Zima je ideálnym obdobím na ich objednanie, pretože na jar sú hotové a pripravené na inštaláciu v exteriéri.

Prežite Veľkú noc v oáze zdravia a oddychu v Bardejovských kúpeľoch. Doprajte si chvíle pohody počas sviatočných dní, relaxujte vo Wellness Spa a ochutnajte tradičné veľkonočné špeciality. V dňoch 13. 4. až 18. 4. 2017 kúpele pripravili pre samoplatcov Veľkonočný pobyt trvajúci 3 až 5 nocí. Podľa úrovne ubytovania dvojposteľová izba pre jednu osobu na noc s polpenziou vyjde od 44 do 61 eur. V cene je každý deň vstup do Wellness Spa, minerálne kúpele, klasická masáž, parafín a ďalšie služby. Deti do 15 rokov majú 20% zľavy z cenníkovej ceny. Informovala o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov Tamara Šatanková.

Do Bratislavy príde prednášať legenda aromaterapie, biochemik, fytoterapeut a autor unikátnej rady prípravkov pre zdravie a krásu - Karel Hadek. Rastlinné a éterické oleje obsiahnuté v kvetoch, listoch, drevinách a plodoch rastlín majú pre ľudí, ale aj pre zvieratá, liečivé a v kozmetike až takmer zázračné účinky. Čisté a kvalitné rastlinné esencie patria medzi najúčinnejšie látky v prírodnej medicíne a bio-kozmetike. Ak vás zaujímajú nevšedné účinky rastlinných a éterických olejov a ich použitie v prípravkoch a receptúrach, nenechajte si ujsť 2 unikátne kurzy, ktoré sa budú konať v marci 2017 v Bratislave.

Chceli by ste sa ešte v tomto roku sťahovať do vlastného, nového, zdravého a úsporného rodinného domu? Stačí ak máte pozemok, alebo využite zimu na jeho nájdenie a kúpu, konzultácie s architektom a vybavenie stavebného povolenia. Nie je pritom nutné, aby ste to všetko absolvovali sami. Ak sa obrátite na firmu M-House, s. r. o., ktorá sa zameriava na výstavbu pasívnych drevodomov, tá vám zabezpečí všetko - od projekčných prác a kompletného inžinieringu s vybavením stavebného povolenia, až po realizáciu kvalitného a zdravého bývania v drevostavbe „na kľúč“. Navštívte prezentačnú miestnosť firmy, nechajte sa inšpirovať a vyberte si svoj dom na mieru.

Ruža je vždy vítaným darčekom pre každú ženu pri akejkoľvek príležitosti. Ale ešte výnimočnejším darčekom je netradičná ruža, ktorá vydrží naveky. Takéto ručne kované originálne ruže zo železa vyrába firma Interierkov, s.r.o., Handlová. Ruže môžu venovať ženám ich partneri na narodeniny, meniny, Valentína, Deň žien, či pri akejkoľvek inej príležitosti. Samozrejme, že si ich ženy môžu darovať aj samé. Na výber sú stovky rôznych ruží, každá z nich je originálom. Neuveriteľná je aj cena takejto ručnej práce – jedna ruža vyjde len 15 eur. 

Sviatky jari bez zhonu, príprav a stresu si môžete dopriať aj tento rok. Veľkonočné pobyty v ALEXANDRIA **** Spa & Wellness hoteli v Kúpeľoch Luhačovice patria k najžiadanejším. Zabudnite na korbáče a polievanie studenou vodou a nechajte sa namiesto toho hýčkať pri príjemných kúpeľných procedúrach. Oddýchnete si a navyše si pochutnáte na tradičných veľkonočných pokrmoch. K dispozícii je naozaj už len pár posledných voľných miest.