Február 2017

Lásku je potrebné hýčkať a starať sa o ňu. Vyznanie lásky na Valentína prostredníctvom diamantového šperku zostane navždy zachované v pamäti i v srdci ženy. Hodnota šperku je navyše rovnaká ako je aj láska večná. Ligotajúci sa prsteň, náušnice alebo prívesok zvýraznia krásu ženy, ktorá si pri každom pohľade na šperk spomenie na svojho vyvoleného.

Nedávno som sa stretla s priateľkou a s jej bábätkom. Cumlík mal pripnutý na svetríku s veľkým strieborným mackom TOUS. Chlapček má sedem mesiacov a už bol tak krásne a milo ozdobený. Takže, milé mamičky, macko TOUS vás určite nesklame a detský cumlík nebudete zbierať zo zeme alebo hľadať v kočíku. Mám veľkú radosť, že rodinná španielska značka z Barcelony dobyla celý svet a teší sa obrovskej popularite aj na Slovensku. Výrobky značky TOUS si môžete kúpiť v dvoch predajniach v nákupných centrách Aupark a Eurovea Bratislava.

GET CHIC - Nová kolekcia FENDI na chvíľu v Bratislave

Môj čínsky zápisník som rozdelila do viacerých oblastí, ale aj tak neviem, či sa mi podarí dostať doň všetko to podstatné, čo som videla a zažila. Navštíviť počas jedenástich dní tri dôležité mestá, bývať v nich niekoľko nocí a zažiť ich kultúru a históriu je ťažké zvečniť na niekoľkých stranách v časopise. Počas môjho pobytu som urobila najmenej 1 300 fotiek na môj spoľahlivý Canon, bez ktorého som sa nepohla ani na krok. A nechýbajú mi ani selfies a fotky v iphone, ktoré mi zabrali nemenej priestoru ako tie vo foťáku. Fotenie je môj koníček. Zážitky s Číny sú silné, čítajte.

Rakúsko je krajina, ktorá má mimoriadne kvalitné hotely, služby a venuje sa neustále rozvoju turizmu. Koncom roka som sa vybrala so skupinou novinárov na lyžovačku do Osttirol. Cesta autobusom trvala niekoľko hodín, pretože Dolomiten Residenz****S Sporthotel Sillian sa nachádza veľmi blízko talianskych hraníc. Vládne tam niekoľko nádherných vrchov s výškou okolo 3700 metrov nad morom. Ten najznámejší, ktorého vrcholec je viditeľný iba za slnečného počasia je Großglockner.

Spoločnosť Hubert J.E. opäť organizovala obľúbené podujatie určené pre dámy, Hubert Dámsky klub. Tradičné somelierske podujatie sa tentoraz odohrávalo v novom formáte, ktorý niesol symbolický názov Zátka pre budúcnosť, s cieľom podporiť jeden z troch príbehov, ktoré sú blízke spoločnosti Hubert J.E. – talentovanú mladú somelierku Karin Kovácsovú, obnovu mozaiky kaštieľa v Seredi alebo SOŠ vinársko-ovocinársku v Modre. Víťazom, o ktorom rozhodli prítomné dámy, sa stala SOŠ vinársko-ovocinárska v Modre, ktorej náklady potrebné na interaktívnu tabuľu pokryje spoločnosť Hubert J.E.

Nie je žiadna náhoda, že mnohí z nás v sychravom chladnom počasí podľahnú vyčíňaniu vírusov. Vzpružme svoju odolnosť účinným prírodným vitamínom C! V kombinácii s pravidelným pohybom a kvalitným spánkom je najúčinnejšou oporou nášho zdravia!

Už piaty rok je na každý februárový víkend vo Francúzskej reštaurácii ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hotela v Luhačoviciach pripravený gastronomický zážitok v podobe najznámejšieho japonského jedla sushi. Budovu hotela z 30. rokov minulého storočia nemožno v centre mesta prehliadnuť. Rovnako návštevníkov okúzli interiér Francúzskej reštaurácie so skvelým personálom a ponúkanými službami.

V závere januára vyhlásil Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) prvý stupeň smogovej situácie pre Bystričany, Žilinu, Martin, Ružomberok, Banskú Bystricu a Košice. Namerané hodnoty znečistenia ovzdušia v niektorých lokalitách prekonali 20 ročné rekordy. V ČR bola túto zimu podobná situácia a smog sa v nebývalej miere vrátil a pripomenul svoje najhoršie časy za socializmu.

Chceli by ste sa ešte v tomto roku sťahovať do vlastného, nového, zdravého a úsporného rodinného domu? Stačí ak máte pozemok, alebo využite zimu na jeho nájdenie a  kúpu, konzultácie s architektom a vybavenie stavebného povolenia. Nie je pritom nutné, aby ste to všetko absolvovali sami. Ak sa obrátite na firmu M-House, s. r. o., ktorá sa zameriava na výstavbu pasívnych drevodomov, tá vám zabezpečí všetko - od projekčných prác a kompletného inžinieringu s vybavením stavebného povolenia, až po realizáciu kvalitného a zdravého bývania v drevostavbe „na kľúč“. Navštívte prezentačnú miestnosť firmy, nechajte sa inšpirovať a vyberte si svoj dom na mieru.

Ruža je vždy vítaným darčekom pre každú ženu pri akejkoľvek príležitosti. Ale ešte výnimočnejším darčekom je netradičná ruža, ktorá vydrží naveky. Takéto ručne kované originálne ruže zo železa vyrába firma Interierkov, s.r.o., Handlová. Ruže môžu venovať ženám ich partneri na narodeniny, meniny, Valentína, Deň žien, či pri akejkoľvek inej príležitosti. Samozrejme, že si ich ženy môžu darovať aj samé. Na výber sú stovky rôznych ruží, každá z nich je originálom. Neuveriteľná je aj cena takejto ručnej práce – jedna ruža vyjde len 15 eur a zákazníci si ju môžu nechať doručiť na dobierku objednávkou z internetu z adresy www.interierkov.sk.

Kúpele Luhačovice, a. s. a Liečebné kúpele Jáchymov, a. s., ktoré spolu tvoria najväčšiu kúpeľnú skupinu v Českej republike Spa & Wellness Nature Resorts, boli aj tento rok úspešné v súťaži Veľká cena cestovného ruchu 2016/2017. V kategórii najlepší kúpeľný a wellness balíček získali Liečebné kúpele Jáchymov prvé miesto za produkt „Dovolenka v Krušných horách“ a Kúpele Luhačovice druhé miesto za produkt „Víkend pre single cestovateľov v hoteli Alexandria“. Slávnostné odovzdávanie cien sa konalo vo štvrtok 19. 1. 2017 v Brne. Súťaž je vyhlasovaná vydavateľstvom C.O.T. media a Veľtrhy Brno v rámci veľtrhov GO a Regiontour.

Kúpele Spa Aphrodite v Rajeckých Tepliciach spĺňajú predstavu o dokonalom pôžitku, skvelom relaxe a hlavne o priaznivom pôsobení termálnej liečivej vody na celý organizmus. Klienti si môžu vybrať ubytovanie podľa svojich požiadaviek. K dispozícii majú luxusné zariadenia Aphrodite****, Aphrodite Palace**** a Royal Apartmensts Aphrodite Palace*****, ale aj ďalšie ako Villa Flóra***,  Villa Margaréta***, či Malá Fatra***. Ubytovaní návštevníci môžu využívať voľný vstup do vnútorného i vonkajšieho vodného sveta, saunového sveta a fitness. Veľmi obľúbený je vonkajší vodný svet, ktorý tvorí päť bazénov: relaxačný, plavecký, rodinný bazén s vodopádom a dva turecké kúpele. Zvýšenie ubytovacích kapacít, kvalitná úroveň komplexných balneo služieb, skvelej gastronómie, i kultúrnej zábavy v novootvorenom Cabaret Aphrodite  a organizácia korporátnych akcií v eventovej sále Apolón, či salóniku Thurzo, sa prejavili aj v náraste návštevníkov za uplynulý rok.

Ak si predplatíte jeden z uvedených titulov do 13. apríla 2017, budete zaradený do žrebovania o atraktívne ceny. Pri objednávke oboch titulov 2-krát. 

Starnutie je síce prirodzený proces, ale kto stojí o jeho prejavy? Vrásky na čele a okolo očí, suchá a ochabnutá pleť na dekolte a rukách spolu s pigmentovými škvrnami a stratou elasticity sú tie najčastejšie prejavy starnutia.

Zoberte krásu do svojich rúk a doprajte si to najlepšie. Vyberte si tú vašu top starostlivosť o pleť, objavte novú krásnu vôňu a obdarujte sa. Ten pocit, keď otvárate luxusnú krabičku, v ktorej je ukrytý iba váš skrášľujúci poklad, vám zaručene pozdvihne náladu a sebavedomie. Dôverujte svojej intuícii, ale môžem vám aj poradiť.

Plesové trendy sú mýtus, hovoria mnohí dizajnéri či skúsení stylisti. Zároveň však jedným dychom dodávajú, že plesová móda má množstvo úskalí, ktoré treba zvládnuť. Ako to teda je? A čo si obliecť na ples tento rok?