September 2016

Túžite po ligotavom kúsku s nadčasovým, dômyselným spracovaním? Vaše túžby bezpochyby naplnia šperky z dielne ALOve, ktoré v sebe snúbia štýl aj aktuálne trendy. Klenotnícka spoločnosť ALO diamonds prišla na slovenský a český trh s novou značkou ALOve minulý rok. Ich cieľom bolo osloviť širšiu skupinu obyvateľov a ponúknuť im kvalitu a jemnejší dizajn za primerané ceny, keďže značka ponúka prevažne šperky do 1 100 eur. Vyberať si môžete z pestrej škály skvostných kúskov s diamantmi, perlami či drahokamami.

Dejiny Hermes siahajú až do roku 1837, kedy sa Thierry Hermes, výrobca konských postrojov rozhodol otvoriť svoju dielňu v srdci Paríža. Vtedy sa začala písať história tohto domu. Od tridsiatych rokov 20.storočia však tvoria súčasť dejín aj Hermes vône, ktoré sa vyvíjali rovnako ako ostatné produkty tejto značky. Príbeh vôní sa však skutočne rozbehol až v roku 1951 vďaka ich prvej vôni - Eau d´Hermes. Až o 10 rokovo neskôr vznikla prvá vôňa Hermes – Caleche, venovaná ženám. Odvtedy vznikali stále nové a nové kompozície vytvárané Veľkými osobnosťami parfumérie, z ktorých každá prispievala k vážnosti a zvyšovaniu hodnoty Domu Hermes. V roku 2004 sa stáva jediným tvorcom týchto unikátnych vôní Jean Claude –Ellena. Práve on začal písať novú kapitolu vôní v dejinách Hermesm ktorú dnes preberá svetoznáma parfumárka Christine Nagel.

Meteorológovia síce hlásia pekný september, ale kto by im veril? Pre istotu sa radšej nachystajte na sychravé počasie, ktoré neodmysliteľne patrí k jeseni. V nasledujúcich riadkoch si prezradíme tipy, ktoré vám pomôžu posilniť imunitný systém a ochrániť ho pred vírusmi.

Aj keď začína ešte len jeseň, mnohí už teraz premýšľajú nad tým, kde pôjdu počas zimy. Na Slovensku v posledných rokoch nebývajú také zimy, ako kedysi. Dôsledkom globálneho otepľovania sa rok čo rok zimy skracujú a otepľujú. Ak ale chcete zažiť peknú zimnú dovolenku a získať dobré ubytovanie v rodinnom hoteli, nemusíte cestovať za hranice. Stačia vám slovenské lyžiarske strediská.

Možno vám tento pojem nič nehovorí a možno googlite a hľadáte definíciu karpálneho tunela. Je jedno, z akého zdroja sa dozviete o tejto chorobe postihujúcej najmä ľudí pracujúcich za počítačom. Treba si uvedomiť, že táto kedysi neznáma choroba postihuje posledné roky čoraz viac ľudí. Hovorí sa, že najmä ženy. Štatisticky to však nie je dokázané. A prečo? Lebo máme počítače a pracujeme za klávesnicou.

Máte pocit, že váš vzťah začína byť stereotypný? Bojíte sa, že problémy, ktoré máte, môžu viesť ku koncu vzťahu? Skúste sa držať nasledujúcich rád, ktoré vám pomôžu oživiť váš vzťah.

Leto nám už dalo definitívne zbohom. Nielenže budeme musieť zmeniť svoj šatník, ale budeme musieť spraviť aj niečo pre svoju pleť, vlasy a tráviace ústrojenstvo. Prichádza obdobie premenlivého počasia, kedy neviete, či si ráno dať vysoké kožené čižmy alebo nízke balerínky.

Ešte sem-tam vykukne slnko, ale nepočítajte s tým, že môžete po záhradke pobehovať v plavkách. Jedine, ak ste otužilci. Na uzavretie tohtoročnej letnej sezóny by to chcelo niečo špeciálne – napríklad grilovanie. Grilovačka je dôvod stretnúť sa najmä pre tých, ktorí nemajú čas sa stretávať pravidelne so svojimi blízkymi. Naplánujte si ju na víkend alebo aj počas týždňa. Skúste sa ale prispôsobiť tým, ktorí si nemôžu dovoliť hocikedy vziať dovolenku v práci.

Incentívna turistika je modernou formou motivácie a odmeňovania zamestnancov, manažérov, obchodných partnerov, spolupracovníkov či top klientov. Netradičná forma prináša netradičné zážitky, motivuje a stimuluje k lepším výkonom.

V utorok 6. septembra 2016 o 12. hod vypukne 3. kolo projektu Zelená domácnostiam, ktoré vyhlasuje SIEA (Slovenská inovačná a energetická agentúra). O nové poukážky s platnosťou 3 mesiace môžu žiadať iba domácnosti z mimobratislavských krajov. Pokiaľ už máte vybratého zhotoviteľa a zariadenie na využívanie OZE, nezabudnite sa registrovať čo najskôr. Vezmite do úvahy, že prvé kolo bežalo viac ako 3 dni a zaregistrovalo sa 1453 žiadateľov, druhé kolo trvalo iba 9 hodín a zaregistrovalo sa celkom 3216 žiadateľov.

September je tradične mesiacom, v ktorom najviac odberateľov mení svojho dodávateľa energií a to ako zemného plynu, tak aj elektrickej energie. Má to svoju logiku - s blížiacou sa zimou a vykurovacím obdobím spotrebitelia hľadajú možnosti ako menej platiť za energie. Pretože zmena chvíľu trvá, je práve september najvhodnejší na vybavovanie potrebných administratívnych formalít. Využite aj vy možnosť vybrať si svojho dodávateľa a môžete od novej vykurovacej sezóny využívať výhody výhodnejších sadzieb od spoločnosti Energie2, a. s.

Svetoznáma značka minerálnej vody Vincentka patrí opäť - aj v Čínskej ľudovej republike, českej akciovej spoločnosti Vincentka. Začiatkom septembra 2016 bola v Číne Vincentka, a. s., zapísaná ako majiteľ ochrannej známky Vincentka, ktorú dovtedy sporne užíval jeden z čínskych zamestnancov bývalého čínskeho dovozcu tejto minerálky. Príslušné čínske orgány tak po niekoľkoročnom rozporovaní a dokazovaní rozhodli v prospech českého výrobcu. Čínskeho užívateľa známky vyškrtli a nahradili právoplatným majiteľom Vincentkou, a. s. Informoval o tom Jan Šumšal, riaditeľ spoločnosti Vincentka, a. s., ktorá vlastní práva na jej plnenie do fliaš.

Je možné postaviť kvalitný drevodom za 29 999 eur? Aj keď by tomu človek rád uveril, existuje mnoho argumentov, prečo to nie je reálne. Hlavným je dlhoročná skúsenosť, že kvalita niečo stojí a perpetum mobile neexistuje. Pokiaľ má drevodom spĺňať všetky požadované kvalitatívne predpoklady pre zdravé dlhodobé bývanie, nie je možné pri súčasných cenách materiálov vtesnať jeho cenu do 29 999 eur. Všetky ponuky, ktoré zákazník vidí v tejto cenovej relácii, majú teda svoje ale...

Kúpele Luhačovice (Lázně Luhačovice), a. s., si dlhodobo udržiavajú pozíciu Slovákmi najnavštevovanejších českých kúpeľov. Ročne v nich strávi liečebné a wellness pobyty približne 2000 slovenských klientov. Slováci tak tvoria viac ako polovicu zahraničných návštevníkov, aj keď počtom prenocovaní vedú stále Rakúšania. Do najväčších moravských kúpeľov lákajú slovenskú klientelu jedinečné minerálne vody na čele s Vincentkou, stavby najvýznamnejšieho slovenského architekta Dušana Jurkovičova, kultúrne a spoločenské podujatia, ochotný a milý personál a špičkové kúpeľné a wellness služby. Informoval o tom Ing. Jiří Dědek, MBA, výkonný riaditeľ Kúpeľov Luhačovice.

Všetci milovníci dobrého jedla a pitia sa môžu v sobotu 17. 9. 2016 od 11:00 do 15:00 hod. tešiť na nevšedný kulinársky zážitok v Kúpeľoch Luhačovice. Vo Francúzskej reštaurácii ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hotela pripravili Dožinkové hodovanie pojaté ako bohatý brunch. Informovala o tom riaditeľka hotela Miloslava Fialová.

Najväčším problémom súčasných zákazníkov je, ako si majú vybrať z neprehľadnej ponuky stoviek výrobcov, predajcov a dodávateľov akýchkoľvek výrobkov. Zvlášť to platí pri stavebných výrobkoch a materiáloch, ktoré majú slúžiť nielen počas života ich nadobúdateľa, ale aj pre ďalšie generácie. Najväčšou chybou je ulakomiť sa na najnižšiu cenu. Kvalita niečo stojí a preto treba dobre zvažovať všetky argumenty za a proti. Pri dlhodobých investíciách je namieste poradiť sa s odborníkmi a dať aj na skúsenosti a referencie užívateľov. Synonymom najvyššej kvality je popredný slovenský výrobca drevených a drevohliníkových okien - spoločnosť Makrowin, s.r.o., Detva. Vybrali sme desať dôvodov, pre ktoré sa oplatí spoľahnúť sa na túto firmu.