Máj 2016

Jedinečná akcia priamo na námestí v Eurovei sa uskutoční už 4.júna. Príďte sa pozrieť na plážové ihrisko v Eurovei a vyskúšať si obľúbený letný šport trochu inak. Turnaj v plážovom tenise odohrajú aj známe osobnosti zo sveta športu a médií. Zažite s nami veľa zábavy, zašportujte si a podporte tých, ktorí šport napriek túžbe nemôžu vykonávať naplno. Výťažok z tomboly počas podujatia bude venovaný projektu združenia Šport bez bariér.

História zlata siaha do dávnej minulosti a spája sa s mnohými príbehmi. Už pred päťtisíc rokmi Egypťania prehĺtali zlato pre mentálne, fyzické a spirituálne ošetrenie. Alchymisti v Alexandrii verili, že zlato je zázračný kov, že jeho prítomnosť v tele dokáže oživiť, omladiť, ako aj obnoviť mladosť a dokonalé zdravie. 

Správna regenerácia pleti je kľúčovou súčasťou boja proti vráskam. Dôležitú úlohu v tomto procese hrajú látky, ktoré sa v pleti prirodzene vyskytujú – koenzým Q10, kyselina hyalurónová alebo kreatín. S vekom schopnosť nášho tela vytvárať tieto látky klesá a objavujú sa vrásky. Jedna z najdôležitejších látok, ktoré pleť chránia pred poškodením a pred jasným starnutím, je koenzým Q10. Tento antioxidant navyše dodáva bunkám energiu potrebnú na ochranu, regeneráciu, posilňovanie a obnovu pleti i na zaistenie ďalších životne dôležitých funkcií.

 

Kolekcia skrášľovacieho mejkapu očí CHANEL 2016
Na dokonale upravené oči a obočie sa u značky Chanel nič nenechá na náhodu. Kolekcia Eyes Collection 2016, ktorej tvárou je herečka Kristen Stewart je plná noviniek a prekvapení. Nadčasový a jedinečný vzhľad očí získate s úplne novým očným mejkapom. V ponuke sú tri nové riasenky, v čiernej, hnedej a kobaltovej farbe. Dva druhy paletiek na dokonalú úpravu, zafarbenie a vytvarovanie obočia. Tri nové farebné variácie štvorice očných tieňov a šesť nových očných tieňov Stylo Eyeshadow v tvare pera.
Kolekcia skrášľovacieho mejkapu očí CHANEL 2016Na dokonale upravené oči a obočie sa u značky Chanel nič nenechá na náhodu. Kolekcia Eyes Collection 2016, ktorej tvárou je herečka Kristen Stewart je plná noviniek a prekvapení. Nadčasový a jedinečný vzhľad očí získate s úplne novým očným mejkapom. V ponuke sú tri nové riasenky, v čiernej, hnedej a kobaltovej farbe. Dva druhy paletiek na dokonalú úpravu, zafarbenie a vytvarovanie obočia. Tri nové farebné variácie štvorice očných tieňov a šesť nových očných tieňov Stylo Eyeshadow v tvare pera.

Klasicky štýlové, rafinovane jemné, dokonale elegantné či pohodlne športové – podmaňte si všetky variácie pruhov a pásikov z aktuálnej kolekcie F&F. Noste ich pokojne kedykoľvek, v tejto sezóne sa rovnako dobre hodia na pracovné stretnutie, víkendový výlet či večernú koktailovú party. Doplňte odvážne svoj šatník o niektorý z trendy kúskov z atraktívnej ponuky F&F. Á-čkové šaty so zaujímavým strihom v oblasti ramien a pásikmi à la Breton budú v móde naveky. Výrazná maxi- alebo minisukňa zase dokáže zjednotiť váš celkový look. Košeľové šaty budú tým pravým univerzálnym kúskom na akékoľvek nosenie (s teniskami počas dňa alebo s výraznými doplnkami na večer). Tip na záver – Á-čková sukňa s vertikálnymi pásikmi (opticky predlžujú nohy) doplnená o športové tričko či crop top, ktorá vám zaručí maximálny efekt. Inšpirujte sa priamo v predajniach F&F, exkluzívne v obchodnej sieti TESCO, alebo na www.F-F.com

 

Každé slnečné ráno a slnečný deň nám pripomína leto a dovolenku. Bezstarostné ničnerobenie a šantenie na pláži. Už sa nemôžeme dočkať toho okamihu, keď príde deň D. Je čas prevetrať komodu s plavkami a doplniť letnú výbavu o nové bikiny, klobúk, plážovú obuv, praktický štýlový ruksak a slnečné okuliare. Vyberte si z bohatej ponuky plaviek a bikín značky GATE za super ceny. Jednoznačne stavte na neonové a výrazné farby, ktoré budú aj toto leto kraľovať na piesočných plážach.

Drahomíra Mandíková je skutočný živel. V práci je pre kolegov inšpiráciou, mimo nej sa zaujíma o ľudské príbehy a snaží sa objavovať svet. V kancelárii riaditeľky firemných vzťahov Plzeňského Prazdroja a Pivovarov Topvar sme objavili chodiacu inšpiráciu, ktorej posolstvom je podporovať rodovú rovnosť a diverzitu v každej oblasti biznisu. Sama sa totiž pred rokmi ocitla v mužskom svete pivovarníctva.

Sympatická moderátorka, autorka, spisovateľka, mama, priateľka, krásna žena a hviezda našej májovej titulky. Barboru Rakovskú by sme mohli charakterizovať všelijako. Jej talent a energia totiž, zdá sa, nemajú hranice, a preto sme sa aj my chceli dozvedieť, ako to mladá mamička a známa moderátorka všetko zvláda. O svojich úspechoch, snoch i plánoch nám porozprávala krátko po módnom fotení, v ktorom si na chvíľu zahrala úlohu nevesty.

 

Efekt „cottage cheese“ na stehnách či zadku nesvedčí žiadnej z nás! Cvičíme, detoxikujeme, zdravo jeme, dostatočne spíme, a nič? Stále je tam! Tá pomarančová kôra sa na nás prilepila. Pri tvarovaní postavy je rozhodujúci lymfatický systém. Ak nefunguje správne, nohy sú ťažké a pokožka hrudkovitá. Základom tvarovania postavy je lymfodrenáž. Špeciálna masáž obnoví a zlepší obeh lymfy. Ale čo s ostatnými nedokonalosťami? Vytvarujme si postavu rovno do plaviek! 

Slovenská agentúra pre cestovný ruch vás pozýva do Kúpeľov Vyšné Ružbachy. Nájdete v nich unikátny Biely dom, jazierko Kráter aj Prameň lásky.

O histórii firmy Baťa i o jednom z jej zakladateľov, podnikateľovi Tomášovi Baťovi, už bolo napísaných mnoho riadkov a vyslovených mnoho slov. Je všeobecne známe, že bol geniálny podnikateľ a silná charizmatická osobnosť, ktorú uznávali vtedajšie početné autority. Mal víziu, mal vedomosti a takisto vôľu i odvahu túto víziu uskutočňovať. Dokázal skvelo formulovať svoje myšlienky a vo svojich prejavoch zvažoval každé slovo, aby čo najúčinnejšie pôsobil na tých, ktorých chcel získať pre budovanie svojej vízie.

Umenie je opáliť sa, ale pritom sa nespáliť. Naša pleť má totiž pamäť. Negatívne pôsobenie UV žiarenia sa v priebehu života sčítava. Nečakajme preto, kým nám slnko vyrubí nepríjemnú daň a myslime na prevenciu.

Krajina, ktorá nesie zaujímavý ľahko zapamätateľný názov, láka množstvo ešte nerozhodnutých Slovákov na strávenie pekných dní pri mori. Ísť na dovolenku do krajiny, ktorá nosí prívlastok „ekologická“ by nebolo na škodu, čo myslíte? Ak neplánujete blúdiť v hŕbe prospektov, skúste nazrieť na web cestovky Globtour. Cestovná kancelária, ktorá na slovenskom trhu pôsobí už odnepamäti, poskytne aj v roku 2016 viacero výhodných dovoleniek do Čiernej Hory. Termínov je ako maku. Je však zbytočné čakať, keď termíny dovoleniek sa začnú v tomto období rýchlejšie míňať.

Kuchyňa je miesto, v ktorom každá žena strávi dennodenne niekoľko hodín. Ak máte chuť vylepšiť si vašu kuchyňu, nebolo by na škodu si zobrať inšpirácie od nás. Vychytávky, ktoré vám predstavíme, ocení každá gazdinka, ktorá si rada zjednoduší prácu v kuchyni. Pozor však na svoje prstene! Pri práci v kuchyni nie sú povolené žiadne šperky.

Takmer každá žena si ešte pred nákupom spíše čo všetko potrebuje. Blížiace sa leto vás núti vymieňať veci v šatníku a vymieňať obuv v botníku. Viete ale čo by mala takmer každá žena stihnúť ešte pred letom? Povieme si. Každá žena by mala stihnúť ...

Mnohé dnešné mladé dievčatá si pod pojmom materská dovolenka predstavujú oddych od práce, ničnerobenie a len „obyčajnú“ starostlivosť o dieťa. Ono to tak ale nie je. S materskou dovolenkou prichádza zabúdanie na banálne veci, žiadne líčenie, žiadne párty, len starostlivosť o dieťa. Viaceré ženy sa na rolu matky tešia aj napriek tomu, že vedia, čo ich čaká. Nevadí. Byť matkou je to najkrajšie čo žena môže zažiť aj napriek všetkým starostiam. Dôležité je uvedomiť si, že materská dovolenka nie je len taká dovolenka. Nečakáva vás more, pláž a extrémne horúce počasie. Čaká vás starostlivosť o vášho potomka 24 hodín denne 7 dní v týždni.

Kúpeľná sezóna v Kúpeľoch Luhačovice (Lázně Luhačovice), a. s., slávnostne odštartovala v dňoch 6. - 8. mája trojdňovým pásmom programov. Ich súčasťou bolo v nedeľu, 8. mája, vyhlásenie víťaza dizajnérskej súťaže Luhačovický kúpeľný pohárik 2016, do ktorej sa prihlásilo viac ako 150 tvorcov z Českej a Slovenskej republiky. Víťazom sa stala študentka Vysokej umeleckopriemyselnej školy (Vysoké školy uměleckoprůmyslové) v Prahe Adéla Chorá so svojím pohárikom NECTARIUM. Víťazný pohárik je návštevníkom už k dispozícii a môžu si ho v Luhačoviciach zakúpiť.

Okná sa skladajú z rámu, skla a kovania. Každá z týchto súčastí má svoje tepelno-technické parametre, ktoré ovplyvňujú kvalitu celého okna a jeho celkové tepelno-technické parametre. Projektanti však často buď z opatrnosti, veď nesú zodpovednosť za to, čo navrhli, alebo z neznalosti – to je ten horší prípad, presne nešpecifikujú tepelno-technické parametre všetkých súčastí (Uw, Ug, Uf).

Vincentka je minerálna voda z prírodného liečivého zdroja vyvierajúca v Kúpeľoch Luhačovice (Lázních Luhačovice). Na Vincentku sú obyvatelia Luhačovíc patrične hrdí a je jedným zo synonymov tohto kúpeľného mesta. Prakticky možno povedať, že Luhačovice vo svete preslávila táto minerálka. V Českej republike je mimoriadne obľúbená a známa takmer všetkým spotrebiteľom. Známa a obľúbená je však aj na Slovensku a v ďalších krajinách. S Vincentkou sa spája množstvo informácií, tradícií, zaujímavostí. Prečítajte si, či ste vedeli nasledujúce informácie.

Najinteraktívnejší a najkreatívnejší detský rozprávkový festival je opäť tu! Počas niekoľkých dní prenášame deti prostredníctvom kreatívnych workshopov so známymi osobnosťami, trhov, divadelných a filmových prezentácií, hudby a rozhovorov do sveta inakosti, tolerancie a fantázie.