December 2015

Už dnes, 9. januára, otvorí svetová hviezda hudobnej scény, britský hudobník a spevák Paul Young úderom na gong 16. dobročinný Ples v opere v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave. 

Každý deň nám prináša nové výzvy a predsavzatia. Ale potrebujeme aj dni, kedy sa jednoducho chceme iba zabávať a neriešiť nepodstatné veci. Prichádza čas večierkov, stretnutí s priateľmi, s rodinami, s klientami a nepochybne čas módnych prehliadok. Koľko mám už odložených tých nádherných pozvánok na módne prehliadky prvej dámy slovenskej módy Lýdie Eckhardt?

Portugalfashion v Lisabone a v Porto bol oslavou 20. výročia výnimočnej prezentácie portugalskej módy na jar/leto 2016. Špičkoví módni návrhári, ale aj mladí začínajúci módni dizajnéri odprezentovali svoje najlepšie modely.

Od dávnych čias sú šperky a vône vzájomne poprepletané v pretrvávajúcom milostnom príbehu. Od nepamäti zohrávajú svoje úlohy v náboženských aj pohanských rituáloch siahajúcich od pobrežia Stredomoria k Strednému Východu a ďalej až k Amazónii, kde sa im pripisujú liečivé a mystické schopnosti.

Diamant – symbol večnej lásky a vernosti – je charakteristický predovšetkým nenapodobiteľnou krásou a oslnivým leskom, rovnako ako trvalou hodnotou, ktorá v čase rastie. Rafinovaná hra čiernych a bielych diamantov, rovnako ako módne kombinácie všetkých troch farieb zlata, dokonale podtrhnú krásu svojej nositeľky. Celkovému looku tak dodajú štýl a noblesu.

Je jedno, či máte dlhé alebo krátke vlasy, či sú farbené, alebo sa chválite svojím prirodzeným odtieňom... Ak chcete, aby vlasy boli zdravé, plné lesku a tiež vás čo najviac „poslúchali“, musíte sa im venovať. A začnite hneď pri umývaní. Hoci sa to nezdá, krásu vlasov najviac ovplyvňuje to najjednoduchšie – ich umývanie.

V chladnejších mesiacoch túži najmä ženská pokožka po teple. V chlade má totiž o tri stupne nižšiu teplotu než tá mužská. Krvný obeh sa spomaľuje, bunky trpia nedostatkom kyslíka, a pokožka stráca svoju vláčnosť. V tomto období nie je nič lákavejšie než horúci kúpeľ. Nechajte sa nadnášať, relaxujte a naberajte energiu. Najmä suchá pokožka však bude rada, ak do vody pridáte tiež kúpeľový olej. Zatiaľ čo si budete vychutnávať kúpeľ, pokožku pokryje tenká vrstva oleja. Tento povlak ju chráni pred vysušovaním a väčšinou potom ani nemusíte použiť telové mlieko. Najmä veľmi suchej pokožke však i po olejovom kúpeli dožičte ešte ďalšiu starostlivosť.

Najkrajší čas roka je tu a my sme pripravení jeho kúzlo ešte znásobiť. V parfumériách Marionnaud získate nekonečnú inšpiráciu na exkluzívne darčeky pre všetkých svojich blízkych. Vieme totiž, ako urobiť radosť!

Malo by to byť prekvapenie, ktoré nás zahreje pri srdci. Vianočný darček krásne zabaľte a potešte svojich najbližších.

Andreu Cocherovú pozná celé Slovensko ako tvár dobročinnej spoločenskej udalosti sezóny. Riaditeľka Plesu v opere sa však celý rok venuje hlavne tomu, aby prvý ples sezóny čo najefektívnejšie pomohol tým, ktorí to najviac potrebujú. Finančné prostriedky, ktoré organizátori vyzbierajú na 16. Plese v opere, tento rok poputujú predčasne narodeným deťom a ich rodinám.

Tak ako je obľúbená a populárna móda Guess a značka, ktorú založili bratia Paul a Maurice Marciano v roku 1981 v USA, sú veľmi obľúbené vône Guess. Ženy Guess sú mladé, sebavedomé, provokatívne a sexi. Obľubujú pútavé ženské oblečenie, lodičky na vysokých podpätkoch, sexi topy a džínsy, ktoré výborne sedia na štíhlej dámskej postave. Každý outfit dopĺňajú krásnou bižutériou, kabelkami a vôňami Guess.

Diamantový šperk môže byť oslňujúcou ozdobou niekoho milovaného, jedinečným darčekom či rodinným dedičstvom nesúcim vlastný príbeh. Zároveň je stabilnou investíciou, ktorej hodnota v čase rastie. Ešte oveľa viac zaujímavostí o klenotoch vám prinášame v rozhovore s Ivom Weberom, vedúcim výroby klenotníckej spoločnosti ALO diamonds.

Spoločnosť Hubert J. E. má tento rok veľký dôvod na oslavu. Sekt, ktorý chutil už cisárovi Františkovi Jozefovi, má 190 rokov. Najväčší slovenský výrobca šumivých vín oslávil svoje jubileum 3. novembra v hoteli Carlton v Bratislave v spoločnosti svojich partnerov a priateľov. Pri tejto špeciálnej príležitosti spoločnosť uviedla exkluzívny sekt z limitovanej kolekcie Hubert XO, ktorý prišli pokrstiť hneď dvaja vzácni hostia, Milan Lasica a Ján Ďurovčík.

Kto by si na Vianoce nechcel urobiť radosť? Flanelové pyžamá, papuče a hrubé ponožky sú síce rozšírené i žiadané, ale príliš bežné. Novým trendom je v súčasnosti darček, ktorý ocení celá rodina.

Sme jemné, no tiež veľké bojovníčky. Sme elegantné, no snaživé športovkyne zároveň. Sme citlivé, no v komforte priam nekompromisné. Veď viete, sme predsa dámy! Samostatnosť a vycibrený vkus sú našou siluetou. Preto vieme, že chceme jazdiť svižne a bezpečne. Rady sa usadíme do žiarivej metalízy a pritiahneme všetky pohľady na nášho motorového partnera z budúcnosti. Namierime si to priamo do mesta, kde elegantne zaparkujeme. Už žiadne ťahy na dvakrát! Vyššia trieda pristane každej z nás! Horúcimi novinkami z dielne Mercedes-Benz (nie)len pre dámy nás okúzli vedúci predaja Mercedes-Benz Róbert Hatala! To bude jazda!

Otázka, nad ktorou sa zamýšľajú mnohí rodičia. Aj vy ste sa zamýšľali nad tým, či svoje dieťa prihlásiť na kurz cudzieho jazyka? Rozhodnutie prihlásiť dieťa na cudzí jazyk je podľa nás dobré. Je lepšie, keď sa dieťa začne učiť základy cudzieho jazyka ešte v mladom veku. Predsa len povedzme si úprimne, deťom to lepšie páli ako nám dospelým. Staršiemu človeku sa ťažšie učia slovíčka, frázy a komunikácia v cudzom jazyku.

Chýbajú vám kúpele? Chceli by ste ísť oddychovať do tých najlepších slovenských, lenže neviete, kto by vám dokázal ponúknuť cenovo najvýhodnejšie pobyty? Netrápte sa už, navštívte toho najlepšieho predajcu, ktorý vám dokáže ponúknuť najlacnejšie pobyty do Rajeckých Teplíc a Lúčok. Počuli ste o týchto kúpeľoch, lenže pobyt v nich bol pre vás nedosiahnuteľný? Odteraz už nebude. Vďaka komu? Vďaka relaxos.sk.

Oddych máte nedohľadne? Hľadáte ho, avšak váš ďalekohľad vám ho nevie vyhľadať? Zavítajte do krásneho prostredia v okolí Banskej Štiavnice. Preneste sa so svojou rodinou do Štiavnických vrchov hneď teraz. Hotel Salamandra prináša neodolateľné ponuky tohtoročnej sezóny. Presne také, ktoré by ste nemali premeškať. Štiavnický hotel je na pohľad lákavý. Veď sa poďte spolu s nami nazrieť na stránku salamandra.sk, kde vám predstavíme hotel, ktorého názov je názvom aj peknej malej jašteričky. Tento hotel sa volá hotel Salamandra.

Pekná predstava, že? Chceli by ste ju zrealizovať? Horlivo po tom túžite? Teraz nastal ten správny čas zrealizovať svoje sny. Navštívte dva eshopy, ktoré vám predstavíme a uvidíte, že váš život sa obráti o 360º! Ste pripravení na výraznú zmenu?

Nechcete tráviť posledné dni v roku pod perinou s miskou koláčov? Stavte na niečo iné ako pominulé roky. Vyberte sa do prekrásneho horského hotela, ktorého luxus si vás opantá hneď po prvej návšteve. Kde sa nachádza tento hotel, ktorý práve opisujeme? Nachádza sa v našich najkrajších horách – vo Vysokých Tatrách. A viete aké je jeho meno? Volá sa Sliezsky dom. Navštívte webovú stránku vyhľadávaného horského hotela. Dozviete sa viac podstatných informácii o pobyte na ňom. Odhadzujte tanier s koláčmi a rýchlo sa vyberte na ich stránku rezervovať si pobyt. Miesta sa závratnou rýchlosťou míňajú. Chcete zažiť aj vy neopakovateľný zážitok na sklonku roka?

Už ste otrávené z toho, že musíte každý druhý deň drhnúť vaňu, leštiť kúpeľňový nábytok a podlahu? Bolia vás kríže a rady by ste sa trochu odbremenili? Skúste si toto všetko vymeniť. Nahraďte starú vaňu za luxusný sprchový kút, s ktorým získate mnoho výhod. Vyberte si nový kúpeľňový nábytok a ušetrite si čas, ktorý trávite pri starostlivosti o ten starý. Na záver si vymeňte na pohľad škaredú podlahu za peknú dlažbu. Zmodernizujte svoje bývanie a zároveň sa odbremeňte od starostí!

Neustály hluk šíriaci sa od susedov vás privádza do šialenstva? Neviete, ako si s nim máte poradiť? Úplne jednoducho. Prestaňte si trhať vlasy, obzrite sa po firme Potichu, ktorá od roku 2011 dokázala odstrániť problémy s hlukom už mnohým domácnostiam. Chcete raz a navždy vyriešiť problémy s hlukom? Obráťte sa na spoločnosť, ktorá to naozaj vie! Nenechajte takúto prácu v neodborných rukách. Môže dopadnúť katastrofálne! Nechajte si pomôcť pri odhlučnení vašej domácnosti. Nájdite si firmu Potichu. Viete, kde ju hľadať? Hľadajte ju na internete, konkrétne na stránke potichu.sk.

Toto všetko by chcel váš chlap, lenže nevie ako sa k tomu dopracovať? My mu poradíme! Stačí, keď si prečíta naše rady. Po prečítaní tohto článku sa po jeho problémoch len tak zapráši! Je dôležité vedieť, že by sme vás chceli vziať na dva eshopy, na ktorých by ste našli to, čo by pomohlo zväčšiť vášmu partnerovi penis a objavili by ste kvalitné tričká a topánky z nezničiteľného materiálu. Poďme na to!

Chladný december, i keď stále bez snehu, nás núti vytiahnuť šále aj rukavice. Časté prechody zo zimy do vyhriatej kancelárie či domu môžu spôsobiť nášmu organizmu problémy, najmä začiatkom zimy, keď si na chladné dni iba zvykáme. Často podceníme aj oblečenie – veď len „prebehneme“ z domu do auta... Ale nečakane studený vietor si čoskoro vyberá svoju daň – zapálené priedušky. Skúste namiesto liekov siahnuť po bylinkách!

Aj keď väčšina z 360 lístkov na Silvestrovský Galavečer v Bardejovských kúpeľoch je už vypredaná, nájde sa ešte niekoľko desiatok voľných miest. Využite preto príležitosť stráviť záver roka v atraktívnom prostredí medzinárodných kúpeľov s ich nezameniteľnou atmosférou zábavy, hodovania a relaxu. Pobyt na záver roka je minimálne na tri prenocovania a klienti majú v cene zahrnuté stravovanie formou bufetov, procedúry, ubytovanie v hoteloch Ozón alebo Astória a denný animačný program. Cena sa pohybuje od 187 EUR za osobu a 4 dňový pobyt. Informovala o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov Tamara Šatanková.

Kongresy, firemné akcie, konferencie, zasadnutia, porady, pracovné stretnutia, eventy, spoločenské podujatia, plesy... Kde môže byť lepšie ich usporiadať, než v Karlových Varoch? Toto výnimočné svetoznáme mesto spĺňa všetky náročné podmienky na konanie akejkoľvek akcie tohto charakteru. Exkluzívne prostredie kúpeľného mesta medzinárodného významu, kvalitné ubytovanie s pridanými wellness službami, dokonalé technické zabezpečenie priestorov, sýta kuchyňa a to všetko za prijateľné ceny. V zariadeniach Bohemia-lázní (Bohemia-kúpele), a. s., Karlove Vary toto všetko nájdete na jednom mieste.

Už len pár dní ostáva záujemcom o zľavnené pobyty v Kúpeľoch Luhačovice (Lázně Luhačovice), a. s., na rok 2016. Atraktívna ponuka first minute, so zľavami až 20 %, končí 20. decembra 2015 a nebude sa predlžovať. Každý klient, ktorý má záujem o konkrétny termín pobytu v Kúpeľoch Luhačovice v roku 2016, by sa mal poponáhľať a rezervovať si ho už teraz za výhodnú cenu. Informoval o tom Ing. Jiří Dědek, MBA, výkonný riaditeľ Kúpeľov Luhačovice.

Popredný slovenský výrobca drevených a drevohliníkových okien Makrowin, s. r. o., Detva, zaznamenal ďalší úspech na náročnom trhu v USA. Okná dodané spoločnosťou Makrowin a realizované na pasívnych domoch v USA sa ocitli v knihe „NEW YORK PASSIVE HOUSE 2015“. Vydalo ju NYPH a obsahuje realizované stavby 24 projektov pasívnych domov v oblasti New York. Zbierka 24 projektov pasívnych domov ukazuje na rýchlo sa rozvíjajúce schopnosti tohto regiónu postaviť to najlepšie, čo sa v oblasti pasívnych domov dá. Výtlačky knihy boli k dispozícii na dňoch otvorených dverí pasívnych domov 13. - 15. októbra 2015 na východnom pobreží USA, predovšetkým v štáte New York.

Hotelová sieť SIVEK HOTELS je partnerom a podporovateľom historického muzikálu Sybila - Kráľovná zo Sáby, ktorého premiéra bude 17. 3. 2016 v divadle Hybernia. Ako Kráľovná zo Sáby vystúpi Eva Burešová (Eliška Ochmanová), kráľa Šalamúna hrá Daniel Hůlka (Radim Schwab) a pisára Baltora Zbyněk Fric (Peter Strenáčik). Autorom libreta i hudby veľkolepého a výpravného historického muzikálu je Miro Procházka - spevák, hudobný skladateľ, textár a producent pôvodom zo Slovenska. Zároveň jeho spoločnosť HELP Production sa podieľa ako koproducent na vytvorení tohto diela, ďalším  koproducentom je Musical production, s. r. o. Réžiu muzikálu má Radek Balaš. V jednej z úloh by sa mal objaviť aj  Richard Müller.

Od pondelka 1. 12. 2015 môžu domácnosti žiadať SIEA (Slovenskú inovačnú a energetickú agentúru) o poukážky na podporu obnoviteľných zdrojov energií (OZE). Žiadosť o poukážku sa podáva prostredníctvom informačného systému, ktorý je prístupný na: zelenadomacnostiam.sk/sk/ziadost-o-poukazku/. Platnosť poukážky je 30 dní, dovtedy ju musí zhotoviteľ (inštalatér) aktivovať u SIEA alebo zanikne. Ak zanikne, je možné opätovne o ňu požiadať. Na začiatok programu je financií dostatok, treba si však vybrať registrovaného inštalatéra, ktorý má voľné kapacity a je schopný nainštalovať zariadenie v čase očakávanom zákazníkom.

Kvalitná firma sa dá spoznať aj podľa toho, že okrem predaja špičkových výrobkov komunikuje so zákazníkmi a poskytuje im aj doplnkové služby a servis. Takouto firmou je aj spoločnosť Tondach, ktorá ponúka možnosť vypracovania cenovej ponuky na všetky svoje výrobky. Tie dodáva zákazníkom prostredníctvom zmluvných partnerov v každom regióne. Žiadosť o cenovú ponuku si môže záujemca podať mailom, alebo mu ju vypracuje zadarmo  špecialista firmy na strechy, ktorý ho navštívi doma. Informoval o tom produktový manažér Tondach Slovensko, s. r. o., Peter Šebeňa.

Zámocký hotel The Grand Vígľaš**** pripravil aj tento rok zaujímavý silvestrovský program. O zábavu sa postarajú cimbalovka Cigánsky oheň a DJ, spestrením bude barmanská show či tanečné vystúpenia horúcej brazílskej samby v autentických kostýmoch. Celý večer bude prebiehať v luxusných priestoroch Kongresovej sály kráľa Žigmunda. Nebude chýbať ani štvorchodová silvestrovská večera či novoročný prípitok. Ak chcete stráviť Silvestra na netradičnom mieste, plnom histórie a zároveň luxusu, neváhajte a navštívte Zámok Vígľaš.

Vynikajúcim darčekom a suvenírom, ktorý si môžete odniesť z pobytu v Luhačoviciach, je minerálna voda Vincentka vo fľašiach, ako aj sada výrobkov s obsahom Vincentky. Vyrába ich akciová spoločnosť Vincentka Luhačovice, ktorá má práva na plnenie Vincentky do fliaš. Na pitné a liečebné účely priamo v Luhačoviciach zasa používa Vincentku akciová spoločnosť Kúpele Luhačovice, (Lázně Luhačovice), a. s.

V januári by malo byť vyhlásené druhé kolo registrácii na získanie poukážok na podporu obnoviteľných zdrojov energií (OZE). Presný dátum nie je známy, ale je predpoklad, že aj toto kolo bude krátke a preto by si mali všetci záujemcovia dať pozor, aby ho nezmeškali. 

Produkcia popredného slovenského výrobcu energeticky úsporných drevených a drevohliníkových okien spoločnosti Makrowin, s. r. o., Detva spĺňa tie najvyššie nároky a patrí k špičke nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí, kde sa firma presadila v USA. Okná a vchodové dvere sú pekné, moderné, s kvalitnými konštrukčnými riešeniami. Zároveň majú minimálne nároky na údržbu, dlhú životnosť a dobré tepelnoizolačné parametre.

Najbližší víkend bude priaznivý na lyžovanie aj v Slovenskom raji. Stredisko SKI Gugel Mlynky v Slovenskom raji v sobotu 9. januára 2016 oficiálne otvára tohtoročnú lyžiarsku sezónu. K dispozícii by mala byť zjazdovka Komín v celej dĺžke 1 200 m a Zimná studňa (cca 600 m), spolu s detským vlekom, ktoré sú v prevádzke už od 2. januára. Ceny skipassov začínajú od 10 eur, junior skipassov od 8 eur a detských skipassov od 5 eur. Pripravená je i novinka – regionálny skipass za zvýhodnené ceny. Informovala o tom Silvia Denešová, PR manažérka spoločnosti DND Trade s.r.o., Mlynky, prevádzkovateľa SKI Gugel Mlynky.

História  značky sa začala písať v roku 2000. Práve v tomto období zakladatelia značky Jean Claude Ellena a Thierry de Baschmakoff, začali neuveriteľný projekt, ktorý dnes predstavuje súčasnú Haute Parfumériu.

Bardejovské kúpele slávnostne otvoria v piatok 22. januára 2016 nový kongresový hotel Alexander****. Malá slávnosť sa bude konať za prítomnosti pozvaných hostí a novinárov od 13.00 hod. V programe vystúpi nevidomý rómsky spevák Maroš Bango. Alexander ponúka až 300 kongresových miest v 3 variabilných riešeniach. Ubytovacia kapacita je 150 miest. Technické vybavenie určené na kongresy je na najmodernejšej úrovni. Hotel má aj vlastné wellness centrum a fitnes a je prepojený spojovacou chodbou s hotelom Ozón, kde sú k dispozícii wellness služby väčšieho rozsahu. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov Tamara Šatanková.

Karlove Vary sa chystajú na jednu z najvýznamnejších sezón. V roku 2016 uplynie 700 rokov od narodenia zakladateľa mesta, českého kráľa a rímskeho cisára Karola IV. Tento štátnik sa dlhodobo umiestňuje na najvyšších priečkach významnosti českých a európskych dejín a preto niet divu, že mesto, ktorého názov nesie, pripravilo na celý rok množstvo zaujímavých akcií. Pri plánovaní svojho pobytu v Karlových Varoch sa nezabudnite informovať, či sa tou dobou niečo v meste nekoná.

Vynikajúce podmienky na lyžovanie sú v súčasnosti v Slovenskom raji. Tunajšie lyžiarske stredisko SKI Gugel Mlynky má na svojich zjazdovkách 45 cm vrstvu prírodného a umelého snehu. Od začiatku januára sú v prevádzke zjazdovky Komín (1 200 m), Zimná studňa (cca 600 m) a detský vlek. Ceny skipassov sú jedny z najlepších na trhu - začínajú od 10 eur, junior skipassov od 8 eur a detských skipassov od 5 eur. Informovala o tom Silvia Denešová, PR manažérka spoločnosti DND Trade s. r. o., Mlynky, prevádzkovateľa SKI Gugel Mlynky.

V súťaži Veľká cena cestovného ruchu 2015/2016 opäť uspeli Kúpele Luhačovice  (Lázně Luhačovice), a. s., v kategórii najlepší kúpeľný a wellness balíček, tentoraz so svojím produktom „Vo víre tanca“. Získali druhé miesto a cenu za toto umiestnenie prevzal na slávnostnom vyhlásení vo štvrtok 14. 1. 2016 v Brne výkonný riaditeľ akciovej spoločnosti Ing. Jiří Dědek, MBA. Súťaž je vyhlasovaná vydavateľstvom C.O.T. media a Veľtrhmi Brno v rámci veľtrhov GO a Regiontour.

Vincentka sa nazýva niekedy liekom starých materí a skutočne, jej priaznivé účinky sa prejavujú pri širokom spektre ochorení. Vincentka preukázateľne pomáha pri angíne, ochoreniach horných aj dolných dýchacích ciest, ale aj pri žalúdočných a iných problémoch. Prečo je to tak?

SoundTower DTM 5096 je vylepšeným nástupcom modelu 5095 a veru je sa na čo pozerať aj čo počúvať. Tento viacej ako meter vysoký stĺp váži rovných 9 kilogramov čo nie je veľa, ale plastová konštrukcia skrátka nemá byť prečo hmotnejšia. Reproduktor s celkovým výkonom 200 wattov je vybavený 3.1 kanálovým zvukom s výkonným subwooferom umiestneným a vyžarujúcim v spodnej časti reproduktora.