December 2006


Škótsky spevák Rod Stewart sa stal hviezdou už pred vyše tridsiatimi rokmi vďaka skladbe Maggie May. Veľký návrat zaznamenal hitom Do Ya Think I‘m Sexy a dodnes vydáva albumy. Posledné štyri venoval prespievaniu starých amerických pesničiek z polovice dvadsiateho storočia, ale koncom roku 2006 prichádza s novinkou – albumom najväčších hitov klasického rocku. Jeho nezameniteľný hlas a výnimočná osobnosť určite aj tentoraz potešia príslušníkov rôznych generácií.

Luxusné doplnky od Chanel, ktoré su v predaji v butikoch Chanel už od septembra 2006. Najbližší možete navštíviť v neďalekej Viedni v Rakúsku.

Módna diva slovenského návrhárstva Lýdia Eckhardt v spolupráci s Produkčným domom FORZA pripravila pre svojich priaznivcov a priateľov štyri módne prehliadky v mestách Banská Bystrica, Trenčianske Teplice, Nitra a Bratislava. Z jej salónu už viac ako pätnásť rokov vychádzajú modely, ktoré nielen pútajú pozornosť verejnosti, ale sú aj oslavou ženskosti. Prehliadky Lýdie Eckhardt majú svoju vlastnú atmosféru, svoj rukopis, sú spoločenskou udalosťou

O tom, že na Slovensku máme naozaj mnoho talentovaných módnych dizajnérov, sa hovorí veľa. Rovnakou pravdou však je, že priestor na ich prezentáciu v podobe niečoho ako pravidelný týždeň módy, kde by si mohli svoje kolekcie navzájom konfrontovať a zároveň ich prezentovať verejnosti, u nás nie je vytvorený. Zrejme práve preto sa módna značka LIFELINE, za ktorej kolekciami stojí tím slovenských módnych návrhárov, rozhodla rozhýbať domácu módnu scénu a podporiť našich dizajnérov súťažným projektom LIFELINE Fashion Talent.

Hovorí nový obchodný riaditeľ SkyEurope Airlines.

Patrí k futbalovým talentom. Je mladý, atraktívny, priťahuje pozornosť tisícov futbalových fanúšikov aj médií. Slovenský športovec, ktorý sa stal zaujímavým aj pre reklamu veľkej športovej značky NIKE.

Napriek tomu, že záujem o vlastné zdravie patrí medzi novonastupujúce trendy, dôležitej zložke humánnej výživy – rybám – sa dostáva stále málo pozornosti. Pokles v ich spotrebe za posledné roky predstavuje jednu z najvýznamnejších negatívnych zmien v našom stravovaní. Paradoxne, čím viac toho o rybacom mäse vieme – tým je jasnejšie, že ryby nemusia byť iba pochúťkou, ale aj liekom. V mnohých rodinách sa však ryba na stole objaví iba raz za rok – na Štedrý deň. Rozhodli sme sa preto ponúknuť vám argumenty, prečo by sa kapor, pstruh či rôzne druhy morských rýb mali na našich jedálnych lístkoch vyskytovať častejšie ako len na Vianoce.

Semafor ukazuje červenú, no my stále držíme nohu na plyne, snažíme sa byť úspešní v súkromí aj v práci. Častokrát sme pod veľkým tlakom a myslíme si, že keď na chvíľu zastavíme, utečie nám vlak, ktorý už nikdy nedobehneme. Lenže ak túžime zostať na tomto svete čo najdlhšie a máme v pláne stihnúť čo najviac, mali by sme si občas dopriať pauzu a načerpať nové sily. Spomaliť znamená predovšetkým šetriť energiou, žiť šťastnejšie a dlhšie!

Tak sa nám blížia tie naše obľúbené, radostné a pokojné Vianoce. Iste, obľúbené sú najmä u našich ratolestí, radostné budú vtedy, keď darček pre matku nebudeme kupovať na Štedrý deň v hypermarkete a pokojné…Tak také budú asi až po jedenástej večer, keď bude upratané, navarené, napečené, stromček ozdobený, darčeky pobalené a rozbalené my… mŕtve od únavy. Ale nedajme sa odradiť realistickými spomienkami na roky a Vianoce minulé a skúsme sa pozrieť na to, čo nás čaká. Aj nás, aspoň dúfam, čakajú nejaké tie prekvapenia. A aby sme vedeli, čo ktorý darček znamená a aké hlboké posolstvo v sebe nesie, je tu ďalšie z našich rozprávaní o tom, ako treba rozumieť chlapom a ich počínaniu (niekedy i vyčíňaniu)…


Je deväť hodín ráno. Cestovná horúčka počas predošlej noci nám mnoho spánku nedožičila a vyhliadky na najbližšie dni tiež nie sú lepšie. Sme na viedenskom letisku, kde sa naša ďalšia výprava začína opäť tým, čo by väčšina cestovateľov najradšej preskočila, dvadsiatimi troma hodinami ustavičného mrvenia sa a hľadania si tej najmenej bolestivej polohy na sedadle Airbusu 330. Cieľom našej cesty je Indonézia.


Je najväčší z francúzskych regiónov. Jeho hlavné mesto je Lyon, gastronomická bašta Francúzska. Región Rhône-Alpes má ideálnu polohu – susedí s Talianskom a Švajčiarskom – a vyznačuje sa výnimočnou prírodou: oslnivými horami s najvyšším a najvyhľadávanejším európskym vrcholom Mont Blanc, siahajúcim do výšky 4 807 metrov, ôsmimi prírodnými parkami, veľkými alpskými jazerami s najčistejšou vodou v Európe, riekami a riečkami s vodopádmi, prameňmi známych minerálnych vôd. Na jeho území nájdete na severe vinice Beaujolais, vinice v údolí rieky Rhôny, na juhu levanduľové polia a vápencové kaňony. Vínne a cyklistické cesty vedú cez malebné stredoveké kamenné mestečká. Z turistických aktivít si však môžete vybrať aj mestskú turistiku, turistiku zameranú na kultúru, gastronómiu či poznávanie vín.


Írsko je veľmi obľúbenou destináciou Slovákov i Čechov, najmä mladých. Mnohí tu študujú, viacerí tu našli na kratšie alebo aj dlhšie obdobie vhodnú pracovnú príležitosť. Íri sú veľkorysí a priateľskí voči cudzincom. V histórii to nebolo vždy tak, ale dnes víta večne zelený ostrov všetkých návštevníkov s otvorenou náručou. A prichádzajú sem najmä z niektorých európskych krajín v stále väčšom počte kvôli študijným a pracovným možnostiam. Ale aj kvôli miernym klimatickým podmienkam, ktoré na ostrove vládnu počas celého roka, ako aj prekrásnej prírode a historickým pamiatkam. Z dublinského letiska je to iba polhodinka autom či autobusom do srdca hlavného mesta Írska.


Sezóna kabrioletov je tento rok definitívne za nami. V posledné jesenné dni babieho leta, kedy teplota iba jemne presahovala hranicu 20 °C a intenzita slniečka napoludnie bola priam ideálna pre jazdu so stiahnutou strechou, sme sa rozhodli otestovať pre vás tri rôzne imidžové kabriolety. Každý mal svoje prednosti aj nedostatky, preto ak zvažujete privítať teplé jarné dni v novom kabriolete, možno vám práve tento test pri neľahkom výbere pomôže.