Október 2015

 

Lily-Rose Depp sa stala novou ambasádorkou značky CHANEL

 

 

Nová vôňa CHANEL CHANCE EAU VIVE

 

Okysličujúca sezónna tvárová kúra je výnimočná detoxikáciou, okysličením a rozžiarením pleti počas celého roka. Vyskúšajte aj vy skutočnú silu okysličenej pleti pre zvýšenie ochrany počas chladných dní.

 

Perly sú po stáročia symbolom krásy a dokonalosti. Inšpirujú módnych návrhárov, architektov či dizajnérov. Stali sa inšpiráciou vedcov z laboratórií Nivea na vytvorenie nového a jedinečného Perlového séra proti vráskam Q10 plus. Sérum využíva špeciálnu technológiu perál, ktoré v sebe udržujú vysokú koncentráciu koenzýmu Q10.

Slávny módny návrhár, Giorgio Armani, vytvoril pred pätnástimi rokmi líniu mejkapu Giorgio Armani Beauty. Tajomstvo dokonalej a žiarivej pleti, ktorou je kozmetika Giorgio Armani preslávená, nespočíva iba v perfektnej kvalite produktov, ale i v zjavnej jednoduchosti, ktorá prechádza celou jeho prácou.

 

Britská módna značka F&F hlási návrat k retru. Dámska kolekcia na sezónu jeseň/zima 2015 zachytáva nostalgický návrat do 70. rokov s nádychom modernosti a s nadčasovou eleganciou. Materiály zažívajú návrat v čase.

 

Miu Miu vyjadruje náš vzťah k okolitému svetu. Schopnosť vytvárať identitu – uznávaním, pretváraním a porušovaním pravidiel – je výsadou rozporuplných žien zamilovaných do značky Miu Miu. Žien inteligentne ľahkovážnych, odvážne zábavných, bezstarostných a žensky feministických. Miuccia Prada presne vie, že móda nie je povrchná záležitosť, že predstaviteľkou módy je žena. Nezávislá, so svojim vlastným postojom, ktorá sa nepodriaďuje pravidlám. Jej štýl je zároveň jemný a silný, rafinovaný a obyčajný, tajomný a vyzývavý.

 

Domov je miesto, kde námje dobre, kde sa stretávames blízkymi, kde trávime voľnýčas a kde sa cítime príjemne.Tiež je to miesto, kam bysme sa mali radi vracať.Pocit domova vytvárajúpredovšetkým ľudia, nov neposlednom rade ajsamotný priestor, v ktorom sapohybujeme. Kvalitné, zdravé,bezpečné, moderné a účelnébývanie je preto cieľommnohých z nás.

 

Každý deň nám prichádzajú do redakcie nové informácie z oblasti módy a krásy. Tak som veľmi rada, že vám môžem aspoň niektoré predstaviť. Mňa úplne dostala nová spolupráca spoločnosti H&M s luxusnou značkou Balmain, ktorú navrhol mladý kreatívny riaditeľ značky Balmain, Olivier Rousteing a vniesol svoje vlastné nadšenie pre dizajn do každého modelu v tejto kolekcii. Z nových vôní ma očarila vôňa Miu Miu, Marc Jacobs Decadence, Lanvin v limitovanej edícii, Jadore od Diora, Valentino Donna, Burberry My, Sisley, Montblanc, Shiseido Ever Bloom, či skvelý krém Le Weekend de Chanel, Edicion Douce, ktorého tvárou je slávna herečka Diane Kruger. Milé dámy, skutočne si máte z čoho vyberať.

 

Olivier Rousteing, kreatívny riaditeľ značky Balmain, vniesol svoje nadšenie do každého modelu v tejto kolekcii. Nájdeme v nej prepracované šaty, bohaté detaily, elegantné priliehavé kostýmy a každodenné odevy s vyhraneným postojom. Spletité výšivky a výrazné siluety sa nesú celou kolekciou, ktorej nechýba parížsky šmrnc a neodmysliteľný pocit nenútenosti.

 

Návštevy hradov bývajú väčšinou letnou záležitosťou. Poďte sa so Slovenskou agentúrou pre cestovný ruch presvedčiť, že niektoré hrady ani v zime nespia. Naopak, aj koncom roka žijú podujatiami, ktoré približujú dávne tradície a zvyky.

 

Koncerty a vystúpenia čiernovlasej krásky z Kalifornie nie sú len hudobným, ale i vizuálnym zážitkom. Móda a Katy si rozumejú tak ako málokto. Čo sa skrýva za jej čarom a prečo americkú speváčku dizajnéri doslova milujú?

Giorgio Armani raz povedal, že niektoré jej návrhy sú vyslovene škaredé. Jej modely však patria k najikonickejším módnym výtvorom 21. storočia a jej značkám sa nikdy tak nedarilo. Spoznajte s nami ďalšiu žijúcu módnu legendu – Miucciu Prada.

 

Pri príležitosti 25. výročia pôsobenia značky Mercedes-Benz na Slovensku sa uskutočnil v priestoroch výstavníckej spoločnosti Incheba Expo Bratislava slávnostný spoločenský galavečer. Zúčastnil sa ho predseda NR SR Peter Pellegrini, minister spravodlivosti Tomáš Borec, desaťročie vo funkcii slovenského prezidenta pôsobiaci Ivan Gašparovič, predstavitelia diplomatického zboru, ako aj nadnárodných spoločností, sídliacej v Nemecku Daimler a v Rakúsku Wiesenthal & Co., a ďalší hostia.

 

Zvýšená chorobnosť ľudí, hlavne chrípka a prechladnutie, sa vyskytujú najmä v zimnom období. Doteraz sa naša vyššia vnímavosť na vírusové respiračné infekcie pripisovala najmä rastúcej nákazlivej sile vírusov a špecificite vírusových kmeňov počas chladného a sychravého počasia. Najnovšie výskumy však pripisujú explóziu vírusových infekcií, najmä medzi októbrom a aprílom, najčastejšie však skoro na jar, skôr zmenám našich imunitných reakcií.

Obľúbenosť Kúpeľov Luhačovice (Lázně Luhačovice), a. s., neustále rastie, o čom svedčí rastúca návštevnosť a často vypredané kapacity počas sezóny. Zohnať konkrétny pobyt uprostred sezóny je väčšinou nemožné. Preto by si mali záujemcovia rezervovať konkrétny termín vo vybranom zariadení už v predstihu, aby sa im ušiel. Navyše teraz prichádzajú kúpele s atraktívnou ponukou až 20 percentných zliav za včasné objednanie pobytu na rok 2016. Ponuka first minute platí iba do 20. decembra 2015. Informoval o tom Ing. Jiří Dědek, MBA, výkonný riaditeľ Kúpeľov Luhačovice.

 

Určite už premýšľate, ako strávite tento rok Silvestra. Chcete niečo netradičné? Čo tak stráviť Silvestra oddychom v luxusných kúpeľoch? Takúto možnosť ponúkajú Kúpele Rajecké Teplice. Návštevníkov sem láka okrem krásneho ubytovania v antickom štýle a liečivej termálnej vody aj príjemné prostredie parku a okolia Rajeckých Teplíc. Preto ak máte záujem o silvestrovský pobyt je na rezerváciu najvyšší čas. Kúpele okrášlila v tomto roku v septembri nová päťhviezdičková časť hotela APHRODITE PALACE ***** , ktorá si vyžiadala investície vo výške cca 1,1 milióna Eur je určená pre najnáročnejších klientov. Koncept nadväzuje na hotel APHRODITE PALACE****, ktorý bol uvedený do prevádzky vlani a na jeho výzdobu boli opäť použité materiály mramor, ónyx, zlato.

 

V Bardejovských kúpeľoch je už tradíciou privítať Nový rok v spoločnosti kúpeľných hostí. Silvestrovský pobyt, ktorý pre vás kúpele tento rok pripravili, je plný atraktívnych benefitov a sprievodných akcií. V ponuke sú pobyty od 27. 12. 2015 do 3. 1. 2016 na 3 až 6 nocí. Pobyt zahŕňa slávnostný Silvestrovský večer so začiatkom o 19.00 hod. s moderátorom, živou hudbou, tombolou a zaujímavým kultúrnym programom. K dispozícii je hosťom počas večere vždy na 2 osoby fľaša vína a sektu, teplý a studený bufet či minerálka. Ako bonus, bez ktorého sa správna oslava Nového roka nezaobíde, je pripravený veľký ohňostroj a darček pre každého.

 

Chcete stráviť Silvestra na netradičnom mieste? Máte radi spojenie histórie a luxusu? Zámocký hotel The Grand Vígľaš**** pripravil pre záujemcov bohatý silvestrovský program. Celý večer bude prebiehať v luxusných priestoroch Kongresovej sále kráľa Žigmunda. Programom bude hostí sprevádzať moderátorská dvojica s hudobným číslom. Nebude chýbať ani štvorchodová silvestrovská večera či novoročný prípitok. Neváhajte a využite ponuku pobytových balíkov a strávte tak Nový rok v jedinečnom prostredí Zámku Vígľaš.

 

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, aké obrovské sumy vás stojí kúrenie v zime a chladenie v lete? Všetky tri problémy- kúrenie, chladenie i vysoké náklady na ich zabezpečenie, vyriešite tepelným čerpadlom. Máte istotu, že prevádzkové náklady na energie v takom prípade klesnú o viac ako polovicu. V ideálnom prípade, pri nízkoenergetických a pasívnych domoch až na pätinu toho, čo stoja v nezateplenom klasickom dome s pôvodnými oknami. Ešte nikdy doteraz nebola príležitosť zaobstarať si tepelné čerpadlo tak výhodne, pretože práve začína štátna podpora. Na inštaláciu tepelného čerpadla môžete dostať podporu 370 € na 1 kW výkonu tepelného čerpadla a maximálna výška podpory tak môže dosiahnuť až 3 700 €.

 

Ďalší krok v rozšírení starostlivosti o zákazníkov urobil slovenský dodávateľ zemného plynu a elektrickej energie – spoločnosť Energie2, a. s., Bratislava. Od októbra 2015 začal vydávať magazín Energeťák - časopis nielen o energetike, ktorý bude prinášať informácie o novinkách a zmenách u tohto dodávateľa energií, o procesoch vo firme a tiež o dianí na energetickom trhu. Časopis je dostupný na internetovej stránke firmy www.energie2.sk/o-energie2/casopis-energetak. Bude sa však distribuovať aj do elektronických a poštových schránok odberateľov.

 

Má fakt krásnu papuľku nie nepodobnú tým, akými sa pýšia Aston Martiny. Lemujú ju šik štíhle LED dynamické reflektory, ktoré plynulo prechádzajú až do bočných blatníkov. Zvažujúca sa kapota má dva výrazné prelisy a na úrovni menšieho spodného otvoru chladenia motora sú po stranách malé kónické hmlovky. Vyššej bočnej línii s robustnou hranou na úrovni kľučiek dominujú spätné zrkadlá s integrovanými smerovkami. Príťažlivá dynamická silueta poteší oko. Zvažujúca sa strecha prechádza do kratšieho veka batožinového priestoru, ktorý je rámcovaný delenými zadnými dvojfarebnými svetlami. V zadnom nárazníku sú integrované výfuky. Toľko exteriér, ktorým som začal síce netradične, ale celkom zámerne. Lebo nové Mondeo je naozaj pekné.

 

Najnovšia generácia úspešného crossoveru Nissan Qashqai k nám prišla na test s benzínovou motorizáciou. Preplňovaný agregát s objemom 1618 ccm dáva slušných 160 koní výkonu a jeho 240 Nm krútivého momentu by vás malo spoľahlivo vysekať z každej patálie. Pohon 2WD posiela záber na predné kolesá a tak sa v zime netreba obávať tancujúceho zadku. Kukuč auta je podmienený oválne vykrojenou kapotou, pod ktorou sa nachádza maska s V-štylizáciou a rozmerným logom výrobcu. Svetlomety s integrovaným denným LED svietením zasahujú spodnou hranou do robustného náraznika s kónickými hmlovkami a dodatočnými dvojrebrovými otvormi chladenia.

 

Revolučný Sports Tourer Subaru Levorg si nevedel vybrať lepšie načasovanie ako pred prichádzajúcou zimou. Postavený na platforme Subaru Impreza STI ide vlastne o kombi verziu tohto úspešného modelu. Symetrický pohon AWD a plochý boxer motor s protiľahlými valcami uložený nízko pre dosiahnutie vynikajúcich jazdných vlastností sú hlavné benefity, pre ktoré patrí Subaru celosvetovo medzi najuznávanejšie autá s permanentným pohonom oboch náprav. Ináč tomu nebude ani pri modeli Levorg. Nový preplňovaný turbobenzín 1,6 litra DIT bude jedinou pohonnou jednotkou určenou pre náš trh.