September 2015

 

Lily-Rose Depp sa stala novou ambasádorkou značky CHANEL

 

 

Nová vôňa CHANEL CHANCE EAU VIVE

 

Zvodné tmavomodré, alebo dymové oči? Také líčenie obľubuje aj vojvodkyňa z Cambridge, Catherine. S novou kolekciou líčenia, Blue Rythm De Chanel sa vám to určite podarí.

 

Stretla som sa s Lenny prvýkrát v Jazz Dock bare na Janáčkovom nábreží v Prahe. Klavír umiestnený v rohu pódia bol prísľubom, že bude spievať a hrať Lenny, dcéra slávnej speváčky Lenky Filipovej, na ktorej piesňach som vyrastala. Asi bude vyzerať podobne ako jej mama, prebehlo mojou mysľou. Po úvodnej prezentácii značky Garnier vystúpila na pódium Lenny. Štíhla, krásna a charizmatická mladá žena, umelkyňa celou svojou dušou.

 

Gabrielle „Coco“ Chanel sa stala módnou ikonou, pretože vždy presne vedela, po čom ženy túžia. Dôkazom toho je i malá prešívaná čierna kabelka, ktorá tento rok oslávila už 60 rokov či legendárne dvojfarebné topánky s čiernou špičkou. Slávne modely z dielne Chanel nechýbajú na „bucket liste“ žiadnej milovníčky módy od Los Angeles po Tokio. Ani my nie sme výnimkou, a tak vám tento mesiac predstavujeme najikonickejšie doplnky z dielne francúzskeho módneho domu Chanel.

 

 

Zdá sa vám, že vaše vlasy sú poškodené, bez lesku, majú rozštiepené končeky a pôsobia unavene a nezdravo? Vyhľadajte novú službu od L´Oréal Professionnel Pro Fiber v profesionálnom salóne. Vložte svoje vlasy do rúk odborníkov, kaderníkov a profesionálnych poradcov.

Úspešná slovenská speváčka Jana Kirschner sa momentálne popri hudobnej kariére naplno venuje svojim dvom malým dcérkam. Na jeseň ju navyše čaká náročné pracovné obdobie, keďže plánuje slovenské turné. Okrem toho sa angažuje od roku 2004 aj v projekte AVON proti rakovine prsníka. My sme zistili, ako sa jej darí skĺbiť toľké aktivity s rodinným životom.

 

Cez výklad kaviarne v centre Bratislavy pozorujem ľudí. Cítim sa spokojná – to by som naťukala na fb. Čochvíľa si ku mne prisadne dáma, politička, ktorá už nejedenkrát zdvihla mnohých z parlamentných stoličiek. Jej postoje a návrhy predkladaných zákonov rozprúdili diskusie vo verejnosti, odbornej i laickej. Médiá jej venujú nemálo pozornosti a ona so stoickým pokojom kráča ďalej. Bolo náročné nájsť spoločný voľný termín na osobný rozhovor. Podarilo sa. Do kaviarenského šumu cinkol zvonček na dverách a šum nabral na hlasitosti. Ako inak! Všetky oči na ňu. Vošla dáma. Kývnutím hlavy sa pozdraví s personálom a ladným krokom zamieri ku mne. Dokonalá chôdza, dokonalý kostým. Vstávam a idem jej v ústrety. S úsmevom mi podáva ruku. Sadá si, vypína mobil a vyberá zápisník a obyčajnú ceruzu. Oznamuje mi, že má o desať minút viac než myslela. Neodpustí si poznámku, že som jej otázky mohla poslať vopred. Nemohla☺. Zaujíma ma všetko.

 

Vône a móda patria nerozlučne k sebe. Slávne módne domy a módni návrhári vyrábajú značkové vône a stále nás majú čím prekvapiť. Prichádza jeseň a s ňou nové módne kolekcie a zároveň nové vône zahalené do nádherných flakónov.

 

Aj túto jeseň pokračuje H&M v spolupráci so slávnym Davidom Beckhamom a uvádza novú kolekciu Modern Essentials selected by David Beckham spolu s jeho najnovším bodywear oblečením. Populárne vrstvenie odevov vytvára nový mužský vzhľad.

 

Výnimočné a v tomto roku aj jubilejné podujatie pre priaznivcov skokového jazdectva, medzinárodné jazdecké preteky MERCEDES-BENZ GRAND PRIX BRATISLAVA CSIO 3*-W/FURUSIYYA FEI NATIONS CUP™, konali sa v dňoch 23. – 26. júla 2015 v športovom areáli Slávia STU v Bratislave.

 

Ani vašej pozornosti pri pohľade do zrkadla po návrate z dovolenky neunikli dôsledky dlhodobejšieho pôsobenia slnka, vody, vetra či klimatizácie na pokožku? Vaša pleť je síce nádherne opálená, je však dehydrovaná a objavili sa na nej nové jemné vrásky?

 

Keď sa povie Valentino, väčšina z nás si predstaví krásne elegantné róby, svadobné šaty celebrít a princezien či dokonalé kabelky, ktoré by každá z nás chcela mať v šatníku. My vám tento týždeň predstavíme ľudí, ktorí sa skrývajú za týmito legendárnymi kreáciami a ktorých predstavivosť prekročila hranice všetkého, čo módny svet pred nimi poznal.

 

Po letných dovolenkách prichádza pre niekoho dlho očakávaná jeseň. Teplota sa zmierni, príroda začína hrať mnohými farbami a kalendáre milovníkov mladého vína sa začínajú zapĺňať termínmi. Naplánujte si so Slovenskou agentúrou pre cestovný ruch ochutnávky najlepších slovenských vín.

 

Ušiť dobrý oblek je hotová veda. V srdci Bratislavy, v nenápadnom obchodíku na Grosslingovej ulici, sme však našli trojicu gentlemanov, ktorá z každého muža vykúzli dokonalého Jamesa Bonda. Maximilián Mucska Tailors nás pozvali na návštevu, aby nám zblízka ukázali krásne tradičné krajčírske umenie, ktoré, verte či nie, stále nevymrelo.

 

Má iba 21 rokov, venuje sa jednej z najnovších športových disciplín, no jej meno pozná celý svet. Minimálne ten snoubordový. My sme našu najúspešnejšiu pretekárku vo freestyle snoubordingu dostali za volant a povieme vám, náramne jej to pristane.

 

Na začiatok tohtoročnej letnej turistickej sezóny ľudstvo tak skoro nezabudne. I keď si pomaly privykáme na prítomnosť rôznych hrozieb, vedomie, že už ani pri mori v čase dovolenky nie sme v bezpečí, nebola nikomu príjemná. 26. jún priniesol tragédiu v podobe smrti a obrovského šoku. Dva mesiace po tejto udalosti som sa na toto miesto vybrala sama. Ako sa dalo predpokladať, Tunisko prišlo o značnú časť európskych turistov. Navzdory tomu však nepadlo na kolená.

 

Ak by ste chceli nájsť miesto na zemi, kde je príroda všetkého druhu, skromní a srdeční ľudia, kde prakticky nepoznajú detské kočíky a majú celonárodnú obsedantnú poruchu prejavujúcu sa sústavnou potrebou čistiť si topánky, potom by ste mali zavítať do Peru. Zrejme nikde inde neuvidíte a nezažijete to, čo tu.

 

Chcete patriť medzi tie ženy, ktoré muži vycítia na niekoľko kilometrov? Chcete byť kráskou, za ktorou sa otočí každý muž, pritom si nevšimne ženu, ktorá ide naproti? Máte možnosť sa takou stať! Prišli sme vám na pomoc a poradíme vám ako sa stať očarujúcou ženou! Nechajte sa inšpirovať radami, ktoré vám dáme. Sú najlepšie! Máte možnosť sa o tom presvedčiť.

Cestovanie k moru prináša množstvo výhod, ktoré využívajú mnohé rodinky a páriky. Prečo asi tak? Prečo sa mnohým oplatí tráviť celé leto doma a potom ku koncu leta si užívať príjemné chvíľky pri mori? Práve preto lebo ušetria peniaze. Myslíte si, že ušetríte financie, keď pôjdete na konci sezóny? Samozrejme, že áno. A koľké! Preto by bolo na škodu, keby ste nechali dovolenku plávať a nepozreli by ste sa na stránku vynikajúcej cestovnej kancelárie, ktorá ponúka výhodné a vyhľadávané last minute dovolenky. Šup, utekajte! Vyberte si naozaj dobrý last minute na konci letnej sezóny.

Neustále plačete nad tým, že nemáte partnera, milé dámy? Nezúfajte! Ponúkneme vám možnosť zavítať na naozaj výbornú zoznamu, na ktorej si našli partnera aj zúfalejšie ženy ako ste vy! Nemusíte byť do konca života sama. Nájdite si skvelého muža, ktorý vám bude oporou po celý život. Nájdite si svoju lásku a spoľahnite sa na zoznámenie, ktoré vám môže zmeniť život.

Ste mamička malého dievčatka? Nemáte čas sa poriadne upraviť a aj tak chcete pôsobiť štýlovo a moderne? Poradíme vám, milé mamičky. Čo by vám nesmelo chýbať, aby ste získali titul najštýlovejšej mamičky?

Energie2 zvýšila cashback pre členov Lyoness z 1% na 1,5 %

Slovenský dodávateľ zemného plynu a elektrickej energie – spoločnosť Energie2, a. s., za tri roky spolupráce (od mája 2012), zaregistroval a poskytol členské výhody takmer 4000 zákazníkom nákupného spoločenstva Lyoness Slovensko v objeme dodávky 1,1 mil. EUR bez DPH. Na základe úspešnej spolupráce sa rozhodla Energie2 navýšiť výšku cashbacku, čiže časť vrátených prostriedkov z 1 % na 1,5 %. Tento benefit je určený každému registrovanému členovi spoločenstva Lyoness Slovensko. Informoval o tom Eduard Chudovský, obchodný riaditeľ Energie2, a.s., Bratislava.

 

Hotelová sieť SIVEK HOTELS uspokojí každého - aj Pretty woman, či pivárov

Praha je magické mesto, kde sa prelína história s romantikou a navyše poskytuje nepreberné množstvo zážitkov, od poznávania, cez kultúru, až po kulinárske špeciality. Nech už navštívite Prahu pracovne, dovolenkovo, či vo dvojici, vždy môžete zažiť vzrušujúce chvíle plné pekných dojmov a uspokojenia. Využite príležitosť potešiť sa z Prahy na konci leta. K dispozícii je vám hotelová sieť SIVEK HOTELS s výberom hotelov od tých najluxusnejších až po cenovo dostupnejšie. Všetky hotely, okrem kvalitného ubytovania v lokalitách s vynikajúcim dopravným spojením, ponúkajú bohatý sprievodný program s atrakciami a exkurziami.

 

Gilotínové okná z Makrowinu okrášlia historickú budovu v New Yorku

Popredný slovenský výrobca drevených a drevohliníkových okien Makrowin, s.r.o., Detva, odoslal v týchto dňoch špeciálnu zákazku pre zákazníka v USA. Ide o okná pripomínajúce historické okná nazývané aj gilotínové (Guillotine Windows). Svoj názov dostali od spôsobu zatvárania zhora dole, ktorý pripomína mechanizmus gilotíny. Zákazka je určená  na historický dom v New Yorku. Ďalším úspechom firmy Makrowin na americkom trhu je prvá dodávka vlaňajšej novinky - okien typu UNI ONE, pre tamojšieho odberateľa. Informoval o tom riaditeľ Makrowinu Dušan Majer.

 

Miloslava Fialová a Jitka Boráňová sú nominované na Výročnú cenu AHR ČR 2015

Riaditeľka ALEXANDRIA **** Spa & Wellness hotela Ing. Miloslava Fialová a šéfkuchárka tohto hotela Jitka Boráňová sú spoločne nominované na Výročnú cenu AHR (Asociácie hotelov a reštaurácií) ČR 2015 v kategórii Reštauratér roka - hotelovej reštaurácie. Za nomináciou stoja vynikajúce výsledky hotela Alexandria, patriaceho akciovej spoločnosti Kúpele Luhačovice (Lázně Luhačovice). Obe nominované sa v riadiacej činnosti vyznačujú vysokým pracovným nasadením, zodpovednosťou pri plnení svojich povinností, inovačným prístupom, príkladným vzťahom k hosťom, ako aj náročnosťou ku svojim spolupracovníkom. Informuje o tom výkonný riaditeľ Kúpeľov Luhačovice, a. s., Ing. Jiří Dědek, MBA.

 


Ani sa nenazdáte, milé dámy, a Vianoce nám budú klopať na dvere! Pre vás nastáva čas vianočného upratovania, pečenia a nakupovania darčekov. Nakupovanie darčekov si však môžete nadbehnúť ešte niekoľko mesiacov vopred. Na nákupy nemusíte zaručene chodiť pred sviatkami, keď obchody praskajú vo švýkoch preto, lebo všetci ľudia si zmysleli, že musia nakupovať vianočné darčeky. Ušetrite sa od týchto tlačeníc a nervov, nakúpte darčeky dopredu. Chcete vedieť kde? Povieme vám, len čítajte ďalej.

 

Riport z novinárskej prezentácie novej generácie Škody Superb Combi. Kruh sa uzavrel. V roku 2004 som si priviezol z Mníchova zánovnú Škodu Superb 2.8 V6 v hyperluxusnej výbave, aká sa v tom čase u nás len tak ľahko nevídala. Okamžite som si ten voz zamiloval a napriek tomu, že som dovtedy sedlal výlučne nemecké a švédske káry, považujem ho dodnes za najlepšie auto, aké sme kedy mali. Priestor, pohodlie, spoľahlivosť, nenápadná elegancia. Preto keď som dostal ponuku zúčastniť sa na mníchovskej prezentácii nového superbovského kombíku, neváhal som ani minútu.

 

 

Leaf je v angličtine list stromu. Výberom tohto názvu Nissan akcentuje ekologický parameter svojho auta, ktoré sa živí výlučne elektrickým prúdom. Štvordverový mierne podvihnutý hatchback sa na vás spredu usmieva pusou sloníka Jumba, do ktorej sa zasúva napájací kábel. Počas dobíjania tak vyzerá sympatické približovadlo ako Disneyho figúrka s chobotom. Z profilu karosérie výrazne vystupujúce predné reflektory podčiarkujú ojedinelý charakter Leafu.

 

Po sobáši talianskeho Fiatu s americkým Jeepom sa zrodili dvojičky, ktoré sú si napriek zdanlivej nepodobnosti viac než blízke. Jeep Renegade a x-kové cinquecento totiž stoja na identickej platforme a majú zhodné pohonné jednotky a prevodovky. Červená 500X, ktorú som mal možnosť popreháňať po Bratislave a jej okolí, priadla dvojlitrovým turbodieselom 2.0 MultiJet II s výkonom 140 k. Ten na všetky štyri kolesá prenáša deväťstupňový automat.

 

A je to tu! Najsilnejšie a najdrzejšie Mini všetkých čias je pripravené na zábavu, akú ste ešte nezažili. Popreháňate v ňom nielen mizogýnnych mačov, ale občas aj motorky. Vymakaná technika od materského BMW vám dá krídla a ak k tomu prirátate ešte originálny neopozeraný dizajn, potom je voľba jasná. Oproti svojmu predchodcovi s označením Cooper S pribudli agresívnejšie nárazníky s efektnými výduchmi.