September 2006

Krásna modrooká plavovláska s najdlhšími nohami na svete, pochádzajúca z Brezna, získala svetovú slávu vďaka prestížnemu titulu Miss Wonderbra v roku 1998. Následne nato sa stala súčasťou exkluzívneho tímu Victoria Secrets Modeling. Pôsobí v najznámejších modelingových agentúrach sveta: Next (New York), Next (Paríž), Fashion (Miláno), Next (Londýn), a stala sa tvárou renomovaných značiek ako Argentovivo, Byron Lars, Laura Biagiotti, Levante Hosiery, List, Love Sex Money, Onyx Jeans, Peroni Beer, Red Point či Roberto Cavalli. V roku 1998 celý svet obletela správa o elitnom sobáši slovenskej topmodelky s exoticky vyzerajúcim maorským futbalistom Christianom Karembeuom. Popri modelingu sa stíha úspešná a vyzývavo krásna Adriana venovať aj filmovej kariére, tvorbe vlastnej kozmetickej línie, prevádzkovaniu siete reštaurácií a kaviarní, charite a aktivitám na ochranu ľudských práv i redakčnej práci.

Súčasťou medzinárodných veľtrhov módy STYL a KABO v Brne je prestížna súťaž TOP STYL DESIGNER. Z dvadsiatich šiestich prihlásených módnych návrhárov porota nominovala deväť finalistov, z ktorých jeden získa titul TOP STYL DESIGNER.Vybrali sme pre vás ukážky z kolekcií mladých slovenských návrhárov, finalistov tejto súťaže, Michaely Ľuptákovej a Marcela Holubca W., ktorí sa v máji tohto roka úspešne prezentovali aj v New Yorku na módnej prehliadke mladých slovenských dizajnérov. Nositeľkou prestížneho titulu TOP STYL DESIGNER sa vo februári 2006 stala ďalšia slovenská módna návrhárka Andrea Kvasnicová.

Lenka Šmídová je najúspešnejšou českou jachtárkou všetkých dôb. Na OH v Aténach 2004 získala pre Českú republiku striebornú medailu v jednoposádkovej lodnej triede Europa. Keďže pre budúcu Olympiádu v Pekingu 2008 došlo k zmene lodnej triedy z Evropy na Laser, ktorá je z hľadiska konštrukcie a oplachtenia prispôsobená skôr vyšším váham, rozhodla sa strieborná olympionička prestúpiť na dvojposádkovú lodnú triedu 470, ktorá sa pre ňu súčasne stala aj novou výzvou v jachtingu.

Nie je mnoho výtvarných umelcov, ktorí boli už počas svojho života identifikovateľní jediným slovom – génius. Skôr by sa dalo povedať, že okrem Pabla Picassa ani jeden. Na to, aby bol umelec pokladaný za génia, nestačí len revolučné, neustále sa inovujúce dielo, prevyšujúce svojou kvalitou všetko predchádzajúce. K nemu musí bezpodmienečne pristúpiť charizmatické vyžarovanie, ktoré kritikov aj obdivovateľov fascinuje, a toho mal Picasso nadmieru bohato.

Úžasný hlas a tvrdohlavosť pri zdolávaní prekážok – to sú dve výnimočné vlastnosti výnimočnej mladej ženy. Ako mnoho iných slávnych osobností aj Christinu Aguileru neľahké detstvo povzbudilo k veľkým výkonom. Ešte len dvadsaťpäťročná mladá žena v súčasnosti uvádza svoj tretí album, ktorý sa úplne odlišuje od všetkého, s čím prichádzajú jej spevácki vrstovníci.

Vedeli ste, že jednou z vlastností ľudského organizmu je aj nedokonalá signalizácia potreby pitia? Keď totiž pocítime smäd, je väčšinou neskoro – to sme už stratili viac ako dve percentá tekutín. Práve táto strata býva častou príčinou únavy, podráždenosti či bolesti hlavy a môže znížiť našu výkonnosť až o dvadsať percent! Význam vody pre naše telo dokazuje aj fakt, že hoci človek dokáže prežiť týždne i viac bez jedla, bez vody vydrží len dva – tri dni.

Rozhovor s Ing. Andrejom Glatzom, riaditeľom medzinárodných jazdeckých pretekov AEGON MERCEDES GRAND PRIX BRATISLAVA