Marec 2015

Dove predstavuje rad sprchovacích gélov, ktoré prinášajú nový štandard v starostlivosti o pokožku. Ich inovatívne zloženie ponúka riešenie pre všetkých, ktorým doteraz chýbal sprchovací gél výnimočne jemný k pokožke, pritom však vytvárajúci bohatú krémovú penu. Okrem spojenia oboch týchto predností je vďaka novým sprchovacím gélom Dove rozdiel zjavný už od prvého použitia: pokožka sa totiž stáva jemnejšia a hebkejšia bezprostredne po prvom osprchovaní.

 

 

V najnovšom čísle lifestylového časopisu Beauty&Woman za cenu iba 1,40 €

si prečítate životný príbeh jednej z najžiadanajších modeliek sveta , vynikajúcej francúzskej herečky Leatitie Casta, doplnený exkluzívnymi fotografiami. V čísle je ďalej najnovšia Houte Couture Fashion Show CHANEL. Aká náročná cesta je na výslnie, ktorá začínala drogami, vám prezradí módna ikona z Ruska Elena Perminova, dnes matka troch detí miliardára Alexandra Lebedeva. Ďalším príbehom s názvom Zrodila sa hviezda je cesta za úspechom 34. ročného mladíka Zaca Posena, v súčasnosti už svetového módneho dizajnéra, ktorý sa narodil v New Yorku. A k tomu najmenej ďalších 20 strán o módnych trendoch svetových značiek, ktoré ponúkajú módne outfity pre vás.

 

 

Tomáš Bezdeda tvrdí, že na žene je krásne všetko. A nielen to vám prezradí v exkluzívnom rozhovore, doplnenom fotografiami z vlastného archívu. Ako riešiť situáciu pri dlhoročnom vzťahu bez svadby, aby ste sa neocitli v prechodenom vzťahu? Odpovedá článok našej spolupracovníčky zo Španielska. Vydajte sa s nami na Azúrové pobrežie Francúzska s nádychom luxusu oligarchov. Prečítajte si recenzie filmov Ona so Scarlett Johansson a Sex Tape s Cameron Diaz, bez prikrášlenia, tak ako ich vidí náš spolupracovník Bolzicco. Niacín je najlepšou zbraňou proti „ zlému“ cholesterolu, o tom viac v čísle. Testy najnovších automobilov svetových značiek, ktoré sa predávajú u nás, vám odporučia autíčko, ktoré si určite zamilujete.

 

 

Ak si kúpite Beauty&Woman, v rámci súťaží môžete vyhrať kozmetické balíčky alebo získať predplatné časopisu na 1 rok lacnejšie o 4 €. Časopis dostanete kúpiť v stánkoch Mediaprint-Kapa, v predajniach MediaPressu, predajniach tabaku, nákupných centrách s potravinami, na čerpacích staniciach.

 

Časopis LIEK pre vaše zdravie za cenu iba 1 €

vám ponúka odborné rady špičkových slovenských lekárov na všetky vaše zdravotné problémy. Najnovšie číslo prináša tému o starnutí so všetkými jeho krásami ale i dôsledkami. Poradí vám, ako predchádzať chorobám a zamerať sa na zdravý životný štýl v starobe. Každá choroba má svoje symptómy. O tom, ako počúvať Signály svojho tela a predchádzať vážnym onemocneniam vám od začiatku roku 2015 ponúka nový seriál článkov na túto tému. Zameranie najbližších čísiel je práve na kardiovaskulárne ochorenia, ktoré sú najčastejšou príčinou úmrtia ľudí. Zameriame sa postupne aj na rakovinu, civilizačné ochorenia a pod. Čo stránka časopisu LIEK, to zdravotný problém, ale aj jeho riešenie. Čítajte a upevňujte si vaše zdravie.

 

 

Ak si kúpite LIEK, v rámci súťaží môžete vyhrať balíčky s výživovými doplnkami alebo získať predplatné časopisu na 1 rok lacnejšie o 4 €. Časopis dostanete kúpiť v stánkoch Mediaprint-Kapa, v predajniach MediaPressu, predajniach tabaku, nákupných centrách s potravinami, na čerpacích staniciach a vybraných lekárňach.

Ikonický rúž ROUGE COCO od CHANEL v červenom odtieni túži mať vo svojej kabelke každá žena. Práve teraz prináša Chanel Rouge Coco v úplne novej textúre a zložení, ktoré dodá perám až trojnásobne viac hydratácie.

 

 

Viac o tejto sexi herecke sa dočítate v marcovom čísle Beauty&Woman, ktoré je už v predaji.


CHANEL HAUTE COUTURE SPRING SUMMER 2015 

 

Životný príbeh ruskej fashionistky Eleny Perminovej pripomína rozprávku. Dievča z chudobnej rodiny, ktoré vyrastalo na studenej Sibíri, zlákal svet drog, až pokým ju nezachránil ruský miliardár Alexander Lebedev, ktorý sa do nej napokon aj zamiloval. Elena Perminova si vďaka neobmedzenému rozpočtu ženy boháča môže dovoliť aj tie najdrahšie módne kúsky. Ona ich však môže nielen nakupovať, ale ich aj dokáže nesmierne štýlovo nosiť. Štýl 28-ročnej Rusky, ktorá je tiež matkou troch detí, dnes s obdivom sleduje celý svet. Pozrime sa na najlepšie z jej jedinečných kombinácií spoločne aj my.

 

„To čo robíte vás charakterizuje, také je posolstvo jarnej kampane Lindex, v ktorej túto jar uvidíte tri známe supermodelky. Hlavnú úlohu v kampani pre známy módny reťazec získala Christy Turlington Burns, Liya Kebede a Toni Garrn. Myšlienkou kampane je predstaviť 3 ženy, ktoré sú krásne nielen zvonku, ale aj zvnútra, sú teda novodobé „superrolemodels“. Všetky tri dámy sa totiž okrem modelingu venujú charitatívnej činnosti, ktorá je zameraná na materstvo a deti. Organizácie s ktorými spolupracujú sú Every Mother CountsEvery – Liya Kebede Foundation a Plan International – Because Iam a Girl. Na podporu ich angažovanosti bude Lindex v rámci kampane predávať tričká #superrolemodel v limitovanej edícii, a zisk z tohto predaja bude celý venovaný na podporu uvedených troch organizácií. Lindex patrí medzi veľmi sociálne angažované spoločnosti, preto sa počas kampane vedenie rozhodlo podporiť organizáciu WaterAid na podporu ktorej daruje 10% z predaja počas nákupných podujatí.

 

Davy dievčat a hudobných nadšencov jasali. Z tribún sa ozývali srdcervúce výkriky pobláznených fanúšičiek a nechápavé pohľady fanúšikov. A naraz to prišlo! Zo zákulisia vystúpil na výslnie charizmatický spevák a spievali nielen jeho hlasivky, ale i duša. Zaspomínali ste si na éru prvej slovenskej Superstar? Odvtedy však uplynulo celé desaťročie a Tomáš Bezdeda sa posunul míľovými krokmi vpred. Je skúsenejší, mužnejší, vyspievanejší, tvorivejší a charizmatickejší. Veď posúďte sami! Na čom momentálne pracuje, aby sme my, jeho priaznivci, mali nový dôvod na radosť? Tomáš Bezdeda a jeho úprimné odpovede. Len pre vás, milí „bezdedovci“!

 

Čas plynie a s partnerom ste tam, kde pred x rokmi. Bez spoločného bývania, bez svadby, bez detí a bez vízie, že niečo z toho sa čoskoro uskutoční. 

 

Hoci dizajnér Zac Posen je v miestnych končinách známy pomenej, mladému Američanovi vzdávajú hold módni kritici aj známe osobnosti po celom svete. Mladík, ktorý sa preslávil svojimi čistými a nadčasovými návrhmi, láskou k ženskej siluete a farebnou jednoduchosťou, myslí aj na „bežných smrteľníkov“. Okrem drahých butikov si totiž Zaca Posena môžete kúpiť aj za pár dolárov. Viac o talentovanom mladíkovi prezradí nasledujúci článok.

 

Ste presvedčení, že existuje aj zmysluplnejšie trávenie vzácneho sviatočného času, než vyčkávanie na oblievačov a šibačov? Predtým veľké upratovanie, zhon, naháňanie sa, nosenie tašiek s nákupmi, vyváranie, pečenie a potom prejedanie sa údeninami, zákuskami, alkoholom a polihovanie pred televízorom? Tak potom ste ten pravý typ na strávenie alternatívnej Veľkej noci. Vyberte si z nepreberného množstva ponúk na wellness, či kúpeľný pobyt, očistnú kúru, alebo jarnú lyžovačku. Prinášame vám zopár tipov na to, ako môžete ušetrené peniaze za Veľkú noc investovať do svojho zdravia a ešte si pritom užiť aj tie veľkonočné dobroty, ktoré za vás pripraví niekto iný.Na výber vám ponúkame wellness zariadenia v moravských Kúpeľoch Luhačovice (Lázně Luhačovice), alebo v slovenských Bardejovských kúpeľoch, Kúpeľoch Rajecké Teplice, na ozajstnom zámku vo Vígľaši, v rodinnom hoteli Solisko vo Vysokých Tatrách na Štrbskom Plese, vo Wellness Hoteli Chopok Jasná v Nízkych Tatrách, alebo v najväčšej sieti rekreačných zariadení na Slovensku SOREA.

 

Poznáte to vy osobne, alebo niekto vo vašom okolí: svrbenie a štípanie v nose, opuchy, začervenanie slizníc, kašeľ, kýchanie, utieranie nosa. Jar je tu. Alergici neomylne reagujú na kvitnutie tých ,,svojich“ rastlín -bahniatka, vŕby, brezy, jelše, osiky, liesky, hraby, duby, buky, ale aj gaštan jedlý, oliva, jaseň, vtáčí zob, cyprus, javor, baza, pagaštan, orech, platan, brest, lipa. Maximálne množstvo peľu drevín sa na väčšine územia Slovenska vyskytuje v apríli. V letnom období sú zas dominantnými alergénmi trávy a obilniny. Vrchol pelenia tráv býva na prelome jari a leta (od polovice mája do polovice júna), v horských oblastiach môže byť tento peľový vrchol posunutý až o mesiac neskôr. V jesennom období sú dominantnými alergizujúcimi rastlinami astrové, predovšetkým palina a ambrózia. Sezóna alergénnych bylín je v druhej polovici leta a začiatkom jesene.

 

Popredný slovenský výrobca energeticky úsporných drevených a drevohliníkových okien, spoločnosť Makrowin, s.r.o., Detva, sa predstaví so svojou produkciou na 36. ročníku veľtrhu CONECO a 25. ročníku veľtrhu RACIOENERGIA v bratislavskej Inchebe. Návštevníci veľtrhu si budú môcť v dňoch 25. - 28. 3. 2015 pozrieť ukážky moderných vysoko kvalitných a energetický úsporných drevohliníkových a drevených okien, vchodových dverí, posuvných a presklených stien s izolačným trojsklom a riešenie pre pasívne domy. Nebudú chýbať ani novinky - inovovaný rad drevohliníkových okien UNI-ONE a drevohliníkové vchodové dvere s LED podsvietením a otváraním na odtlačok prsta a smartfón, ktoré firma prihlásila do súťaže. Aj tento rok Makrowin vystavuje spolu so svojimi partnermi v spoločnom stánku č. 300, v hale B2.

 

Ak potrebujete liek na jarnú únavu a radi oddychujete vo wellness centre, máme pre vás niekoľko tipov. V zariadeniach najväčšej slovenskej hotelovej siete SOREA vám ponúknu exkluzívne turistické zážitky v top lokalitách a zároveň aj špeciálne procedúry v hotelových wellness. Počas skorej jari môžete ešte využiť lyžovačku na zjazdovkách Vysokých a Nízkych Tatier a milovníci wellness si môžu objednať jarné relaxačné pobyty. Tie sú ideálne na reštart po zime a dobitie energie, ale aj ako prevencia proti chrípkovým, vírusovým a alergickým ochoreniam. V zmodernizovaných hoteloch v najatraktívnejších horských strediskách a kúpeľných mestách si môžete vybrať z bohatej ponuky atraktívnych pobytových wellness balíkov.

 

Nielen ubytovaní hostia si môžu cez Veľkú noc dopriať nevšedný kulinársky zážitok v Kúpeľoch Luhačovice. Pre všetkých návštevníkov je na veľkonočnú nedeľu 5. 4. 2015 pripravený vo Francúzskej reštaurácii ALEXANDRIA **** Spa & Wellness hotela v Luhačoviciach nevšedný gastronomický zážitok v podobe slávnostného brunchu. Informovala o tom riaditeľka hotela Miloslava Fialová.

 

Veriaci gréckokatolíckej, pravoslávnej, evanjelickej a starokatolíckej cirkvi môžu na sväté omše zavítať nielen do miestnych kostolov, ale napríklad aj na Zámok Vígľaš. Veľkonočné sviatky sú ideálnou príležitosťou na spojenie atmosféry dobovej histórie a duchovnej obnovy. V gotickej kaplnke zasvätenej sv. Michalovi Archanjelovi arcibiskupom Mons. Leopoldom Mancinim z Vatikánu, sú pre návštevníkov organizované nielen bohoslužby, ale aj cirkevné obrady. Informuje o tom marketingový riaditeľ hotela Branislav Lupták.

 

Plne obsadené hlavné kapacity majú počas Veľkej noci Bardejovské kúpele. Na špecializovaný veľkonočný pobyt pre samoplatcov je prihlásených 365 klientov, čo je o 70 viac ako vlani. Okrem toho je cez Veľkú noc v kúpeľoch cca 20 samoplatcov na klasickom liečebnom pobyte a cca 300 klientov cez zdravotné poisťovne. Väčšinu návštevníkov tvoria domáci, zopár miest obsadili Česi, Ukrajinci a Rusi. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov Tamara Šatanková.

 

S veľkým záujmom odbornej i laickej verejnosti sa stretla tohtoročná novinka popredného slovenského výrobcu energeticky úsporných drevených a drevohliníkových okien, spoločnosti Makrowin, s.r.o., Detva - inovatívne vchodové dvere MAKROWIN TapDoor. Tieto drevohliníkové vchodové dvere s LED podsvietením a otváraním na odtlačok prsta a smartfón získali čestné uznanie veľtrhu CONECO / RACIOENERGIA 2015. Odborná porota tak ocenila pokrokové riešenia tohto exponátu. Informuje o tom Dušan Majer, riaditeľ spoločnosti Makrowin.

 

Bez zhonu a starostí môžete stráviť tohtoročnú Veľkú noc v Bardejovských kúpeľoch. V dňoch 2.4. až 7.4. 2015 si môžu samoplatcovia objednať pobyt trvajúci 3 až 5 nocí. Okrem wellness programu na vás čakajú tradičné veľkonočné špeciality, večer ľudových jedál s cigánskou hudbou, folklórne popoludnie, sprievodný program, uvítací drink a malé prekvapenie. Jednu osobu v dvojposteľovej izbe vyjde noc s polpenziou 42 až 59 EUR, podľa úrovne ubytovania. V cene je každodenný vstup do Wellness Spa, minerálne kúpele, klasická masáž, soľná jaskyňa a ďalšie služby. Deti majú navyše ešte 20 % zľavy z cenníkovej ceny. Informovala o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov Tamara Šatanková.

 

Do konca marca 2015 môžu záujemcovia využiť zimné zľavy vo výške až 25 %, ktoré ponúkajú Slovenské liečebné kúpele (SLK) Rajecké Teplice, a.s. Zľavu je možné využiť pri pobyte Relax Classic v termínoch nedeľa - piatok už od dvoch nocí. Akcia platí pre hotely Ahrodite**** izby v kategórii Superior a Aphrodite Palace**** izby kategórie De luxe. Okrem toho, pri príležitosti Medzinárodného dňa žien, kúpele pripravili pobytové wellness balíky a špeciálny program pre verejnosť. Informoval o tom viceprezident akciovej spoločnosti SLK Rajecké Teplice Zdenko Miškolci.

 

Rok 2014 bol už druhým v poradí, ktorý potvrdil tendenciu enormného rastu záujmu Slovákov o Kúpele Luhačovice (Lázně Luhačovice), a.s. S počtom 1900 klientov a medziročným nárastom o takmer 40 % preskočili Slováci aj vlani Rakúšanov, ktorých prišlo do Luhačovíc cca 1200. Pritom až do roku 2012 boli Rakúšania suverénnou zahraničnou jednotku v návštevnosti najväčších moravských kúpeľov. Spolu v minulom roku navštívilo akciovú spoločnosť Kúpele Luhačovice 33 124 klientov, z toho bola približne desatina zo zahraničia.Viac ako polovica zahraničných hostí prišla zo Slovenska. Informoval o tom výkonný riaditeľ Kúpeľov Luhačovice Ing. Jiří Dědek, MBA.

 

Náročné zimné podmienky - výdatné sneženie, mrazy a topenie snehu preveria najlepšie stav vašej strechy, najmä v starších domoch. Cez poškodené a rozsadené škridly sa dovnútra stavby dostáva voda a spôsobuje škody. Poškodené môže byť latovanie, krokvy, ale aj zateplenie a vonkajšie a vnútorné omietky. Každopádne zima overí, v akom stave je strecha. Nečakajte na fatálne škody, už pri prvých náznakoch poškodenia porozmýšľajte nad opravou a výmenou strešnej krytiny.

 

Na jubilejnom 50. ročníku popredného svetového veľtrhu pre rolety, dvere / brány a protislnečné systémy R+T (Leading world trade fair for roller shutters, doors/gates and sun protection systems) v nemeckom Stuttgarte, v dňoch 24. až 28. februára 2015, zabodoval aj najväčší slovenský výrobca týchto výrobkov, firma K-system, s.r.o, Žiar nad Hronom. Veľký ohlas vzbudila u odbornej verejnosti novinka firmy - dverová sieť Nobarier® Rollo, ktorú začína K-system sériovo vyrábať v tomto roku. Žiarsky výrobca očakáva, že tento výrobok bude mať minimálne taký dobrý ohlas u zákazníkov, ako mal u odbornej verejnosti. Na výstave v Stuttgarte s úspechom predstavil aj ďalšie výrobky zo svojej produkcie - interiérové, vertikálne a exteriérové žalúzie, slnolamy a siete proti hmyzu na okná a dvere. Informovala o tom Andrea Kúdelová, vedúca divízie obchodu a marketingu K-systemu.

 

THERMO|SOLAR Žiar, s.r.o., usporiadal pre sympatizantov solárnej techniky a svojich najvýznamnejších obchodných partnerov zo Slovenska a Česka, v Kongresovom centre hotela Sitno vo Vyhniach, 6.3.2015 konferenciu „Solárne teplo 2015“. V úvodnom príspevku riaditeľ spoločnosti Milan Novák predstavil vývoj na trhu termických slnečných kolektorov vo svete a Európe a miesto spoločnosti THERMO|SOLAR v ňom.

 

Mesiac knihy – marec je príležitosťou opäť skúsiť, aký to je pocit vrátiť sa po niekoľkých rokoch k čítaniu klasických kníh. Doba nášho detstva, či našich starých mám, kedy bolo čítanie kníh a návšteva knižnice radosťou a takmer aj povinnosťou, je nenávratne preč. V súčasnosti už mnohí čítame len na obrazovke laptopu, smartfónu, celý deň sedíme v kancelárii pred počítačom, večer popozeráme správy na svojom androide, zároveň sledujeme televíziu a ideme spať. Ku knihe sa dostaneme iba výnimočne, keď náš obľúbený autor románov či bestsellerov vydá novú publikáciu.