Marec 2013

Prvé narodeniny treba poriadne osláviť. Zvlášť vtedy, keď je to niečo, čo všetky ženy denne robí krásnymi a šťastnými. Veď ktorá z nás by neuprednostnila kvalitný BB Cream, ktorý nám šetrí čas a dodáva našej pleti všetko, čo potrebuje.

Tvorcovia parfumov nás opäť vystavujú koketnému pokušeniu. Na pultoch je nová vôňa určená pre sebavedomé dámy, ktoré nezabúdajú, že ku kľúčom k dokonalosti patrí hravosť, provokatívnosť, úsmev a najmä radosť zo života. Ako na to, nám prostredníctvom Just Cavalli názorne demonštruje Georgia May Jagger, alebo ak chcete, novodobá Brigitte Bardot.

Bez ohladu na to, aký štýl úcesu si zvolíte, je vždy dôležité, aby pôsobil prirodzene a pružne. Nová kolekcia lakov na vlasy Wellafl ex s kvapôckami až o 30 % menšími* (*v porovnaní s predchádzajúcim zložením) vám pomôže takýto výsledok dosiahnut.

Africký kontinent poslúžil túto sezónu módnym značkám ako ohromný zdroj inšpirácie.

Nové letné vône nás lákajú na dovolenku, cítime z nich vôňu oceánov, morí, letných kvetín a nekonečných dovolenkových dní a nocí. Limitované edície Davidoff Cool Water, ck one summer a Eternity sú už pripravené pre vášnivých milovníkov a zberateľov týchto vôni.

Na fotenie reklamnej kampane vybral Karl Lagerfeld minimalistický tradičný japonský interiér s tatamis, s dverami na drážkach a s jednoduchým nábytkom. Týmto nám dizajnér prezentuje skutočné lekcie elegancie, ako môžeme vidieť na Stelle Tennant, ktorá je stelesnením ženskej zvodnosti a vystupuje v úlohe nevlastnej matky so svojimi dvomi nevlastnými dcérami Ondriou Hardin a Yumi Lambert.

Dokonalé stylingy celebrít nevytvárajú len šaty a doplnky, ale často aj s námahou pripravené účesy. Prepracované vlasové kreácie známych kaderníkov modelujú spolu s honosnou róbou dokonalý umelecký celok. Poďme sa inšpirovať aktuálnymi účesovými trendmi z hollywoodskych červených kobercov a načerpajme inšpiráciu na očakávané svadby, oslavy, plesy, koncerty či bály.

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, prečo sú hollywoodske hviezdy vždy tak dokonale nastylované? V nasledujúcom príspevku vám prezradíme životný príbeh úspešnej americkej módnej stylistky, ktorá stojí za mnohými ikonickými úpravami známych hollywoodskych herečiek. Rachel Zoe však nie je len žena, ktorá herečkám vytvára imidž. Táto 44-ročná Američanka stihla počas svojej závratnej kariéry napísať aj knihu, mať vlastnú televíznu šou, byť autorkou niekoľkých módnych kolekcií, spolupracovať so svetoznámymi návrhármi a porodiť dieťa. Poďme sa teda bližšie pozrieť na život ženy, ktorá vytvára imidž amerických celebrít.

 

V roku 1960 bol hlavnou hviezdou kampane na džínsy Wrangler populárny rockový spevák Mick Jagger. Presne o 53 rokov neskôr žezlo preberá jedna z jeho dcér – krásna Lizzy. Vysoká a étericky nádherná Lizzy dokonale symbolizuje líniu Denim SPA, ktorá je predovšetkým bohémska a zmyselná.

„Ignorovať problémy a nehľadať cesty, ako veci vo svojom okolí zlepšiť, je jednoduché a považujem to až za zbabelé. Keď sa mladí nadchnú pre zmenu, vedia za ňou ísť s neuveriteľnou energiou, ktorú obdivujem. Aby tá energia nevyprchala a nápady nestroskotali už na začiatku, považujem programy ako O2 Think Big za výborné,“

Krémové, s plnou chuťou, krásne voňajúce espresso. Pre mnohých je synonymom rozkoše, rituálom a predovšetkým „chuťou“, ktorú si radi doprajú počas celého dňa. Príprava espressa okrem toho patrí medzi najšetrnejšie a najzdravšie. Trvá iba niekoľko sekúnd, kým vysoký tlak horúcej vody vyextrahuje z mletých pražených zrniek jedinečnú vôňu, lahodnú chuť a krémovú penu pre výnimočný zážitok.

Jasné! „Moje chvíle“ nastávajú každé ráno, keď vychystám mojich chlapov do roboty a škôlky. Vtedy si idem zacvičiť! O desiatej som plná energie a začínam pracovať. Potrebujem pohyb, potrebujem šport. Je to môj relax!

Čo môžem dnes urobiť, aby som pomohla ľuďom a svetu? Otázka, ktorú si každé ráno kladie výnimočná dáma Marie Diamond. Prezidentka Asociácie transformačného leadershipu v Európe, rečníčka, koučka, majsterka feng shui, ktorú poznáte zo svetového filmového hitu alebo knihy Tajomstvo (The Secret), ale aj manželka a matka troch detí. Marie Diamond zavíta tento mesiac aj k nám na Slovensko, aby sa podelila o svoje vzácne 20-ročné skúsenosti s transformáciou života ľudí a ukázala nám, ako čo najjednoduchšou cestou dokážeme dosiahnuť tie najlepšie výsledky. A aby nám dámam pripomenula, že naše sny nie sú iba fantázie, ale že ich vieme realizovať a byť prínosom pre naše okolie.

Aj vy vnímate po zjedení kyslého ovocia či pri čistení zubov zvýšenú citlivosť či výraznú bolesť? Zodpovedné sú za ňu odhalené zubné krčky! Podľa štatistiky takýmito problémami trpí každý tretí a vo veku nad štyridsať rokov každý druhý človek. Kto si správne neošetruje zuby v takomto ranom štádiu, môže pri čistení zubov trpieť až nepredstaviteľnou bolesťou, čo vedie samozrejme až k postupnému zanedbávaniu zubnej hygieny. Následne sa na zuboch vytvára bakteriálny povlak a cesta k zubnému kazu je otvorená!

Zelená pre Život je kniha o vplyve výživy na zdravie – o našom postoji k jedlu ako ku zdroju energie, ktorú prijímame a dávame svojmu telu.

Dovolenkovali ste už v Karibiku Stredomoria? Neviete, kde to je? Reč je o Sardínii, kde vás slnečné lúče sprevádzajú väčšinu roka. Patria k nej malebné biele pláže s bielymi kamienkami, ktoré obmýva raz krištáľové, inokedy azúrové more, ale aj nádherná príroda a vynikajúca miestna kuchyňa s kvalitnými vínami. Stojí za to degustovať aj známe liehoviny a likéry ako Vermentino, Mirto či Grappu, ich skvelý Carasau chlieb, syry a typické keksy. Na tieto perly, ktoré vyvolávajú obdiv turistov z celého sveta, sú obyvatelia ostrova patrične hrdí. A to aj na svoje tradičné sviatky a moderné slávnosti, ktorými žije celý ostrov.

Ak sa vám už zunovali destinácie ako Thajsko, Bali, Maldivy alebo Dominikánska republika a už nechcete tráviť svoje dovolenky vyvaľovaním sa na pláži, ale chceli by ste zažiť spirituálny zážitok a vidieť tisícročné pamiatky a unikátnu históriu, budete cestovať správne. Zároveň musíte byť aspoň trochu dobrodruh, lebo India celkovo je skôr pre tie silnejšie povahy. Povedal by som, že z Indie si každý odnesie kúsok sebapoznania a zažije to, „čím v skutočnosti je“.

Grandiózne, futuristické, prevratné, šokujúce. Baskicko láka tým, čo sa logike suverénne vymyká. K najvyhľadávanejším atrakciám patrí moderné umenie, presnejšie emblém nového milénia – Museo Guggenheim v Bilbau, meste donedávna pokladanom za jedno z najškaredších na Pyrenejskom polostrove.

Triler, krimi, dráma – to sú žánre, kde americký film má dlhodobo dominanciu. Tradícia, nápaditosť, profesionalita a peniaze sú garanciou, že k zásadným zmenám v jeho nadvláde tak skoro nedôjde, no... Film Teror (Trespass) na túto vysokú profesionalitu nadväzuje iba vzdialene.

Málokedy má divák možnosť vidieť film zo súčasnosti, ktorý sa na nič nehrá. Žiadne dramatické zvraty, žiadne neočakávané myšlienkové posuny či unikátne dejové línie. Všetko je prosté, komorné, známe, štandardné, skrátka – úplne normálne až banálne. Dokonca aj samotný konflikt, mnohými rokmi dokonale zabehnutý manželský stereotyp, je úplne normálny a všeobecne známy.

Rozhodla vaša „rodinná rada“ o tom, že je najvyšší čas odhodlať sa na kúpu nového väčšieho bytu? Alebo začať s výstavbou vysnívaného rodinného domu? Či pustiť sa do už toľkokrát odloženej obnovy svojho súčasného bývania? Ak bolo hlavnou príčinou vášho doterajšieho váhania čakanie na najvýhodnejšiu ponuku financovania bývania, tak práve máte pred sebou jednu, ktorá sa neodmieta.

V roku 1996 spravila mladoboleslavská automobilka úspešný krok predstavením modelu Octavia. Tento model sa stal najpredávanejším a veľmi obľúbeným vo svojej triede, dôkazom čoho sú aj čísla: 3,7 milióna zákazníkov.

Prémiový segment automobilov nižšej strednej triedy je od minulého roka bohatší o nový model Volvo V40 a súčasne už aj o jeho atraktívne outdoorové vyhotovenie Cross Country. Nová generácia ponúka okrem atraktívneho dizajnu aj viacero moderných bezpečnostných prvkov, čo sa nakoniec od priekopníka v oblasti aktívnej i pasívnej bezpečnosti očakáva.

Japonský dodávateľ Hi-Fi a High-end techniky predstavil dvojicu dokovacích reproduktorov – Cocoon Home a Cocoon Portable. Menší z nich je, ako naznačuje už jeho názov, prenosný a až päť hodín hudby dokáže pokryť z integrovaných dobíjacích batérií. Hoci Cocoon Portable okrem AirPlay podporuje aj WiFi konektivitu zariadení s Androidom a Windows, takže ide o všestrannejší systém, zasúvací dokovací port má konektor určený len pre iPhone/iPod.

Dotykový displej a revolučný pánt, to je to, čo robí z IdeaPad Yoga jedinečný produkt. Pánt umožňuje flexibilitu pohybu v rozmedzí 360° a okamžitú transformáciu z notebooku na tablet otočením displeja na spodnú stranu základne.