December 2012

Krásne „FITNESS BIKINY telá“ sa predviedli na žilinskej súťaži, kde konal už druhý ročník medzinárodnej súťaže v kulturistike mužov a Fitness bikiny pod názvom MOZOLANI CLASSIC. Zdravé občerstvenie v podobe 100% ovocnej šťavy Fruxi Fresh si po súťaži dopriali Jana Majerníková (60 druhá zľava ), víťazka v kategórii bikiny fitness nad 165 cm, Karina Antovská Mozgayová (53 v strede) víťazka kategórie do 165 cm, Veronika Guľášová (prvá zľava), ktorá obsadila 3 miesto v kategórii bikiny fitness nad 165 cm a Jana Milová ( vpravo 56).

Zdalo by sa, že obsadením hollywoodskej hviezdy do reklamnej kampane prekvapiť nemožno, ale stalo sa! Chanel spáchal ďalšiu revolúciu a tvárou najlegendárnejšieho ženského parfumu v dejinách ľudstva je muž. Milé dámy, na kultovú „päťku“ nás vyzýva Brad Pitt!

Najväčšia módna šou Orange Fashion priniesla po prvýkrát vo svojej deväťročnej histórii čisto ženskú energiu, a to v tých najrozmanitejších módnych esenciách. Päť renomovaných módnych návrhárok premiérovo uviedlo svoje kolekcie spoločenských šiat a niektoré z nich aj mierne prekvapili zmenou svojho zaužívaného štýlu. Na móle žiarila aj top modelka Michaela Kociánová a obdiv stoviek hostí zožala exkluzívna kolekcia Šaty zo srdca. Tie ich autorky bezplatne venovali do online dražby, ktorá potrvá až do 17. decembra na www.plesvopere.sk. Červené šaty budú pomáhať sociálne znevýhodneným rodinám detí s vrodenou alebo získanou srdcovou chorobu, ktoré sa dlhodobo liečia v Detskom kardiocentre. Práve pre toto jediné zariadenie svojho druhu na Slovensku je určený aj výťažok zo vstupného hostí na 13. ples v opere, ktorého predzvesťou je už tradične práve Orange Fashion.

Plesová sezóna je spoločenské obdobie, ktoré hlavne my ženy očakávame s veľkým nadšením. Spoločenské udalosti, ktoré sa s týmto obdobím spájajú, sú totiž plné rozprávkových šiat, večierkov, dobrého jedla, priateľov, hudby a tanca. Ak už pomaly začínate rozmýšľať nad šatami na váš veľký tanečný večer, ponúkame vám hneď niekoľko inšpirácií. Novinkou sú rôzne flitre, vyšívanie a aplikácie. „Out“ sú korzetové šaty, „in“ sú modely s dlhým rukávom či odhaleným ramenom.

Ženy darčeky milujú, preto vždy ocenia, ak ich obdarujete niečím milým, vtipným, ale zároveň osobným. Nič nepokazíte kvalitným šperkom, preto ak vyberáte darček pre partnerku, skúste kúpiť štýlový náramok alebo prsteň Alexis Bittar. Určite urobíte radosť aj kúpou nočnej košieľky Kiki de Montparnasse, alebo hodvábneho pyžama Etro. Najlepšej kamarátke neváhajte zadovážiť vtipný obal na iPad, alebo iPhone od Marca Jacobsa a Diane von Furstenberg.

násVýber najkrajších kozmetických darcekov je neoddelitelnou súcastou tohtorocných zimných radovánok v Marionnaud parfumériách. Chceme byt miestom, kde dostanete vždy viac ako ocakávate. Aj preto sme pripravili k vašim nákupom množstvo prekvapení a výhod. Okrem 100% kvality parfumov u nás nájdete špeciálne darcekové sety za cenu hlavného produktu. Samozrejmostou je, že vám darceky zdarma zabalíme, aby potešili obdarovanú osobu ešte viac. Prídte sa nadýchat vianocnej inšpirácie k nám do Marionnaud parfumérií a darujte s nami caro Vianoc vaším blízkym.

Vianoce sú plné emocií a pocitov. Darovať ich však nie je jednoduché. Rovnako vybrať správny darček pre blízku a milovanú osobu môže byť niekedy problém. Exkluzívne a nadčasové šperky ALO diamonds však uchovajú večnú krásu každej chvíle a vo vnútri drahých kameňov a briliantov vysokej kvality navždy udržia jedinečné emócie. Zažite preto aj vy diamantové Vianoce s módnymi šperkami.

Určite to poznáte ten sťahujúci pocit na perách, drsné ruky s drobnými šupinkami a zádermi, alebo vysušená papierová pokožka rúk a suchá svrbiaca pokožka na predkolení. Toto sú prejavy vplyvu chladného počasia na pokožku. Akoby sme mali na starosti iba pleť tváre, ktorej denne venujeme pozornosť. V chladnom období čoraz viac používame sprchové telové oleje a sprchové gély s obsahom vyživujúcih látok, natierame pokožku tela výživnými telovými krémami a mliekami.

December 2012

Každá pleť si zaslúži KOMFORT a POTEŠENIE. Teraz to môže dosiahnuť aj pleť citlivá! Potešte svoju pleť ideálnou starostlivosťou! V partnerských lekárňach VICHY od polovice januára 2013 dostanete k nákupu akéhokoľvek krému na pleť alebo make-upu atraktívnu kozmetickú taštičku s autorskou ilustráciou s tematikou Termálnych kúpeľov Vichy.

Tvorba Fera Mikloška je charakteristická dôrazom na luxusné materiály tej najvyššej kvality. Inak to nie je ani v prípade Black & Gold. Kolekcia je vytvorená zo zmesových materiálov s dôrazom na spomínané ozdobné detaily – ako čipka a lurex. Populárna kohútia stopa je vytváraná kombináciou tylu a flitrov čiernej a zlatej farby. Novú veľmi podstatnú úlohu získavajú tiež doplnky. Sú to napríklad kabelky z čiernej lakovej teľacej kože doplnené o kovanie v zlatej farbe. Ak si potrpíte na striebornú, nezúfajte. Dizajnér zahrnul strieborné kovania do nádherných opaskov, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou Black & Gold.

Alber Elbaz je muž s komickým výzorom, ktorého málokedy vidieť bez charakteristických hranatých okuliarov a nohavíc, ktoré sú vždy o niečo kratšie, ako by mali byť. Komicky vyzerajúci kreatívny riaditeľ francúzskej značky Lanvin však už 12 rokov úspešne vytvára rozprávkové modely pre ženy po celom svete. Jeho nariasené sukne a šaty na jedno plece sú žensky nadčasové. Tento muž pripomínajúci skôr postavu z rozprávky totiž presne vie, ako vytvoriť nádherné róby, ktoré z jeho zákazníčok vyčarujú elegantné dámy. Poďme sa teda spoločne pozrieť na to, ako sa vyvíjala kariéra módneho mága z farebnej Casablancy.

V novembri predstavila Lýdia Eckhardt na veľkolepej prehliadke v bratislavskom hoteli Hilton svoju najnovšiu kolekciu. Návrhárka, ktorá na módnej scéne pôsobí už viac ako dvadsať rokov, svoju poslednú módnu šou poňala v štýle veľkého galavečera. Lýdia Eckhardt tvrdí, že najhoršie je, keď učiteľ zabudne, že bol kedysi žiakom, a preto sa rozhodla ponúknuť pomoc talentovaným mladým ľuďom z rôznych umeleckých odvetví. Prehliadka tak okrem tvorby známej slovenskej návrhárky predstavila nadanie mladých návrhárov, hudobníkov, tanečníkov či výtvarníkov. Naozaj obdivuhodný umelecký zážitok!

„ Diamanty ma dodnes nenechávajú chladným. Stále som očarený ich krásou a čistotou,“ vyznal sa v rozhovore pán Alojz Ryšavý, majiteľ spoločnosti ALO.

Gordana Turuk sa narodila v nemeckom Mannheime. Študovala textilné výtvarníctvo najskôr na vysokej škole v chorvátskom Zagrebe a neskôr módne návrhárstvo na súkromnej talianskej škole Callegari. V roku 1999 prišla na Slovensko, kde sa začala venovať práci so sklom. V jej tvorbe sa spája abstraktné s konkrétnym, ozdobné s užitočným. Celý svet sa odráža v jej skle ako v najčistejšom zrkadle. Niekoľko rokov hľadala materiál, ktorý by jej dal takú voľnosť pri vyjadrovaní vlastných pocitov. V skle sa znovu narodila. A každá jej sklenená plastika sa znovu a znovu rodí v prírode. Tak akoby ju vyplavovalo more alebo ste ju našli v tráve...

Každý z nás aspoň raz v živote riešil či práve rieši otázku zabezpečenia svojho bývania. Málokto si však dokáže kúpiť nový byt alebo postaviť rodinný dom za prostriedky v hotovosti. Možno aj vy patríte k ľuďom, ktorí práve teraz hľadajú najvýhodnejší spôsob financovania bývania. Jedným z najúspešnejších je stavebné sporenie v Prvej stavebnej sporiteľni.

Je veľa spôsobov, ako bojovať s prejavmi veku, ale len správna kombinácia ošetrení dokáže v takom krátkom čase vysokú mieru pozitívnej zmeny. Oprášte svoju krásu, doprajte Vianoce svojej pleti a rozžiarite sa!

Tridsať rokov skúseností Oceanic S.A. laboratórií v starostlivosti o citlivú a na alergie náchylnú pokožku vyústilo do prelomého objavu v oblasti komplexnej ochrany pleti. V spolupráci s Particle Engineering laboratóriom firmy Merck vyvinuli inovatívnu technológiu na ochranu pleti – MIKROLIPIDOVÝ SYSTÉM.

Sheraton Bratislava Hotel privítal po prvýkrát na Slovensku zástupcu objaviteľa najväčšej bielej hľuzovky na svete, zapísaného v Guinnessovej knihe rekordov. V rámci dní hľuzoviek, ktoré sa konali v Brasserie Anjou, Sheraton Bratislava Hotela, prijal pozvanie šéfkuchár chorvátskej reštaurácie Zigante. Reštaurácia je známa nielen svojimi špecialitami zo vzácnych hľuzoviek. Jej majiteľ, Giancarlo Zigante, je aj čestným držiteľom Guinnessovho rekordu v nájdení najväčšej bielej hľuzovky na svete. Obrovskú hľuzovku s váhou 1,31 kg našiel Zigante 2. novembra 1999. Do svetovej knihy rekordov bola zapísaná 30. marca 2000. Hľuzovka, ktorá dostala meno Millennium nebola predaná, ale použila sa na výrobu jedla pre viac ako sto hostí.

 

 

Sviatočné dni, rodinné oslavy, svadby a plesová sezóna. To sú dni, keď chceme vyzerať čo najlepšie a cítiť sa vo svojej koži. Bez zbytočných nedostatkov a komplexov. Doprajme si preto viac starostlivosti a zabojujme proti času a veku. Vyhľadajme tie najlepšie kliniky estetickej medicíny a poraďme sa so skúsenými lekármi. A keďže Vianoce a čas večierkov sa nezadržateľne približujú, naplánujte si stretnutia a vyriešte svoje estetické nedostatky čo najskôr. Zverte svoju pleť, dekolt a ruky do rúk a starostlivosti odborníkov.

Nároky na estetickú úroveň stomatologických výkonov sa stále zvyšujú. Moderné stomatologické centrá preto používajú čoraz modernejšie a dokonalejšie technológie. V zubnej ambulancii SCHILL Dental Clinic používame metódy a technológie najvyššieho štandardu, aby váš pobyt na zubárskom kresle bol čo najmenej bolestivý a konečný výsledok funkčný, estetický a trvalý.

Na treťom nádvorí Zakázaného mesta je živo. Cisárovná Xixi sedí vo svojej lóži a nadšene sleduje dej na javisku. Boh Jing s výrazne pomaľovanou tvárou práve bojuje so skupinkou z kráľovského dvora. Napätú atmosféru umocňuje hudobný sprievod dvojstrunných huslí, štvorstrunnej lutny a rýchle výrazné údery na drevenú doštičku ban, čiže srdce zvonu. Vedúci orchestra zároveň slúži hercom ako šepkár.

Vyvrcholením nesmierne vzrušujúcej a príťažlivej tenisovej sezóny bol turnaj majstrov nazvaný ATP World Tour Finals. Záverečný turnaj najlepších ôsmich tenistov roka sa uskutočnil v majestátnej O2 aréne v Londýne, kde sa budú najlepší tenisti schádzať každoročne o titul majstra sveta s určitosťou až do roku 2015. Turnaj nie je iba o peniazoch, aj keď tohtoročný víťaz „skasíroval“ takmer dva milióny eur...

Na ostrove Cyprus, treťom najväčšom ostrove v Stredozemnom mori, bojovali medzi sebou počas viac ako päťdesiatich rokov Turci a Gréci. Vojna síce bola občasná a nikdy nie s vážnymi následkami, ale ako vždy počas vojny, nikdy nebolo jasné, kto v nej zvíťazí. Preto investície do rekreačných zariadení a nehnuteľností boli len veľmi obmedzené. Po utíchnutí konfliktu a po rozdelení ostrova Cyprus na tri časti – grécku, tureckú a britskú – začala sa rozvíjať aj turistika, – veď ostrov má bezpochyby čo ponúknuť – výborne podnebie, zaujímavý a rozmanitý vidiek a pozoruhodnú históriu.

Spirit Hotel Thermal Spa leží v západnom Maďarsku, vzdialený len niekoľko minút od centra mesta Bad Sárvár. Okolie hotela plného jazier, listnatých lesov a lúk ponúka nerušený pokoj a láka poznávať okolitú prírodu.

Ak si niekto dovolí zmeniť názov filmu, je to vždy minimálne „veľká odvaha“ (presnejšie by bolo nazvať takéto konanie „veľká drzosť“). Nuž a ak sa tým zásadne zmení zmysel a význam diela, tak to už inak nemožno nazvať iba – „nehoráznosť“.

Jeho univerzálnosť v posledných rokoch preslávili najmä počítačoví hackeri, ktorí si nie zriedka osvojujú spasiteľskú pozíciu, pričom ich skutočný pôvod či zámer ovládajú iba tí, čo ich riadia, organizujú, platia, event. tí, čo ich raz budú riadiť, organizovať, platiť...

Vianoce sú už doslova pred dverami a je na čase aktívne zháňať darčeky pre našich najbližších. Mimoriadne ťažkým orieškom sú muži, vybrať im ten správny darček môže byť poriadne náročné. Dobrým typom na vianočný darček pre partnera alebo manžela sú doplnky ako šál, rukavice alebo kravata. Štýlové kúsky, ktoré ulahodia takmer každej vekovej kategórii, nájdete v ponuke Burberry. Pre syna sú skvelou voľbou trendové maxislúchadlá od Marca Jacobsa. Otcovi zadovážte vlnený sveter Gant, alebo hrejivý šál tej istej značky. Nič nepokazíte štýlovým náramkom Maison Martin Margiela ani krásnou koženou taškou Jill Sander.

SEAT Alhambra, Toyota Yaris Hybrid.

Zatiaľ čo ázijská konkurencia kríza nekríza chrlí jeden nový model za druhým, zdalo sa, akoby japonský megakoncern Mazda zaspal na vavrínoch. Začiatkom roka na Ženevskom autosalóne sme sa však konečne dočkali odpovede, ktorou je model CX-5, zastávajúci miesto po trocha väčšej CX-7, ktorej výroba sa tento rok definitívne skončila.

Päťková limuzína vyššej strednej triedy BMW 5 oslavuje tento rok neuveriteľné 40-te výročie. Počas 40-tich rokov sa vyrobilo viac ako 5 miliónov týchto luxusných reprezentatívnych limuzín. Aktuálna šiesta generácia BMW 5 bola predstavená koncom 2009 a súčasne s ňou bol na trh uvedený zaujmavý projekt manažérskej limuzíny päťkovej rady s označením GT. Grand Turismo postavené na platforme klasickej päťkovej rady využíva všetky najmodernejšie technologické vymoženosti svojej triedy doplnené o viaceré z radov najvyššej sedmičkovej limuzíny.