Jún 2012

Slovensko dnes už po deviatykrát medzinárodne oslavuje rieku Dunaj, ktorá tak veľa znamená pre naše územie, prírodu a ekonomiku. Medzinárodný deň Dunaja je sviatkom aj pre ďalšie krajiny, cez ktoré táto významná rieka preteká. Súčasťou osláv, ktoré u nás prebehli pod záštitou Ministerstva životného prostredia, bolo ocenenie víťazov medzinárodnej školskej súťaže Dunajský majster umenia. Školáci vďaka spoločnosti Coca-Cola absolvovali environmentálny deň plný aktivít, ktorými vzdali symbolický hold druhej najdlhšej európskej rieke.

Ceny do súťaže venoval wellness & spa hotel Augustiniánský dům **** superior v Luhačoviciach. Pri dokúpení pobytu pre druhú osobu pre muža či ženu zľava 15 % z akejkoľvek ponuky.

Zabezpečte svojej pokožke maximálnu ochranu a starostlivosť pred nežiaducim slnečným žiarením a vyhrajte opaľovaciu kozmetiku od značky NIVEA SUN – mlieko na opaľovanie PURE & SENSITIVE a sprej na opaľovanie.

Leto sa už nezadržateľne približuje a my sa tešíme na letné dovolenky. V mysli nám pobehujú myšlienky o krásnej pláži, tyrkysovom mori, farebných drinkoch a večernej zábave. Aby sme si mohli dovolenku dokonale užívať od rána do neskorého večera, musíme myslieť na tisíc drobností, ktoré treba pobaliť do dovolenkového kufra. Ak ideme na dovolenku s deťmi, tak je to ešte náročnejšie. Každopádne je veľmi dôležité myslieť na slnečnú ochranu. Lepšie je mať kvalitné a osvedčené kozmetické prípravky vo svojom kufri, ako kupovať v letoviskách výrobky, ktoré nemusíme dobre poznať. Je to také jednoduché.

Väčšina Slovákov si pod slovom Tunis predstaví hotel, letovisko, pláž a služby all inclusive. Dovolenka pri mori, ležanie na pláži a celodenné maškrtenie arabských dobrôt, tradičného humusu, ktorý už pripravujú aj v našich reštauráciách a, samozrejme, drinkov. Počas dovolenky sa niektorí turisti rozhodnú prežiť jeden fakultatívny výlet spojený s nákupmi, návštevou tradičných trhov a mediny a potom sa už opäť oddávajú sladkému ničnerobeniu. Tunis však nie sú iba pláže a letoviská. Je to krajina s bohatou históriou, s jedinečnými historickými pamiatkami, múzeami a kultúrou. Túžia ich vidieť a spoznať turisti z celého sveta.

Adam a Eva mali po vyhnaní z raja mnoho detí. Jedného dňa sa Boh ohlásil, že ich navštívi. Eva v chvate upratovala, varila, kúpala deti, no nestihla ich okúpať všetky, a tak ich pred Bohom radšej skryla. Vševediaci to vedel, no predsa sa Evy spýtal, či sú tieto všetky deti jej? Súhlasne prikývla. Vtedy Boh povedal: „Tvoje deti, ktoré neboli vhodné pre moje oči, ukryjem pred zrakmi všetkých ľudí a ich osudom budú skrýše v skalách a lesoch.“ A tak sa z nich stali islandskí elfovia, trolovia a škriatkovia. Miestni obyvatelia si prírodné úkazy vysvetľujú po svojom: počas zemetrasenia sa elfovia milujú, výbuch sopky naznačuje, že si škriatkovia varia obed.

Vynechávanie jedál, jedenie v pohybe, obmedzená strava, stres. Následne unavená pleť, vrásky, celulitída, bolesti kĺbov a kostí, problémy s močovými cestami, narušená imunita. Spoznávate sa? Aj vy s najväčšou pravdepodobnosťou patríte k ženám, ktorým chýbajú dôležité živiny.

Produkty radu Urinal® sú na našom trhu najobľúbenejšími prípravkami starajúcimi sa o zdravie močových ciest. Pretože sme zaznamenali dopyt zákazníkov aj po sirupovej forme, prichádzame teraz s novinkou Urinal® SIRUP.

Slovensko sa každoročne zapája do celosvetového boja proti rakovine prsníka prostredníctvom podujatia AVON POCHOD proti rakovine prsníka. Dejiskom 4. ročníka AVON POCHODU bude Bratislava, ktorá sa zahalí do ružovej farby v sobotu 16. júna 2012.

Leto mnohí ľuda spájajú s vodou, plážami a morským svetom. Rovnako slnečné obdobie poňali aj svetoví módni návrhári, ktorí svoje kolekcie vytvárali inšpirovaní práve podmorským svetom. Tak vznikli nádherné šaty z dielne Versace, Issa a Christopher Kane. Farebným vodným spektrom sa nechal inšpirovať aj Roberto Cavalli.

Je tu sezóna svadieb a nastavajúce nevesty trápi najhlavnejšia otázka, aké šaty si obliecť. Hoci dôležité sú aj módne trendy, kľúčové je vybrať si šaty, ktoré dokonale padnú vášmu typu postavy a štýlu obliekania. Predsa len, svadobné šaty by vás mali vystihnúť a zvýrazniť. Svadobný deň je totiž čas, keď sa nevesta stáva hlavnou postavou rozprávkového príbehu s názvom svadba. Poďme sa spoločne inšpirovať nádhernými šatami ušitými na mieru štyrom typovo rozdielnym celebritám. Inšpirujme sa šatami, aké mali Kate Moss, Lily Allen, Kim Kardashian a Shanie Twain. Možno práve tie ich špeciálne šaty budú inšpiráciou pre tie jedinečné vaše.

Ikonická značka, ktorá reprezentuje dokonalú eleganciu a šarm, svojich fanúšikov opäť prekvapila. Začiatkom mája v slnečnom Saint Tropez otvoril Chanel špeciálny pop-up store alebo krátkodobý butik. Obchod totiž bude zákazníkom k dispozícii len v rozmedzí niekoľkých mesiacov. Mimoriadnosť obchodu je v tom, že sa nachádza v krásnych priestoroch elegantného hotela Le Mistraleé. Hotel z roku 1850 sa nachádza takmer v centre Saint Tropez a je v ňom 10 izieb s rôznorodým interiérom.

Jej kariéru odštartovala v 16 rokoch prestížna súťaž krásy Elite Model Look. Ako prvej Slovenke sa jej podarilo predvádzať pre najúspešnejšiu značku spodnej bielizne Victoria’s Secret. Počas svojej kariéry fotila pre časopisy Vogue, Elle či L’Officiel. Kráčala po mólach na módnych prehliadkach zvučných mien, ako Dior, Vivienne Westwood, Givenchy alebo Guy Laroche. To, ako úspešná Trenčianka vidí krásu, modeling, mladý vek modeliek a módu, sa dozviete v nasledujúcom rozhovore.

Kabelky od Michaela Korsa sú neoddeliteľnou súčasťou šatníka amerických žien, ktoré obľubujú kvalitu, ležérnosť a luxusnú eleganciu. Jeho večerné šaty boli za posledných 10 rokov súčasťou nejednej VIP párty a prominentného udeľovania cien. Michael Kors dokonca vytváral kostýmy do niekoľkých hollywoodskych filmov a od roku 2004 je tiež členom poroty úspešného amerického televízneho formátu Project Runway. Okrem toho je to dobre vyzerajúci muž, ktorého americké celebrity a hollywoodske večierky milujú. Prečo sú jeho modely bezkonkurenčne nadčasové a jeho popularita nepozná za oceánom hraníc, sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

V jej kancelárii nájdete tisíc rôznych drobností. Suveníry z ciest – vlastných aj od spolupracovníkov, fotografie, malé modely áut, ale aj veľkú tabuľu s termínmi, veľa papierov a dnes už nevyhnutnú elektroniku. Od vedúcej oddelenia marketingu sa aj takéto pracovné prostredie očakáva. Čo je však prekvapujúce, táto nežná dáma organizuje marketing pre oblasť predaja, kde by sme skôr očakávali akčného muža. Ing. INGRID JANEČKOVÁ už takmer neuveriteľných 17 rokov manažuje reklamu, propagáciu a podporu predaja pre také značky ako Mercedes-Benz, Smart, Mitsubishi Fuso – patriace do skupiny Daimler.

Za dvadsať rokov si zo svojho mena vybudoval značku. Profesionalita a ľudský prístup mu otvorili dvere aj k tým najväčším hviezdam sveta politiky, ekonomiky i šoubiznisu. Milovník adrenalínových športov, milovník dobrého jedla, ale predovšetkým perfekcionista pri zachytávaní osudových okamihov – fotograf Roman Skyba.

Svet ilúzií nadobudol nevídané rozmery. Rozmýšľame v intenciách super, ultra, hyper, mega a jednotlivec nadobúda pocit neopakovateľnej dôležitosti, ale robí ho to šťastnejším? Odpoveď hľadáme v knihách, u psychológa, na seminároch, v meditáciách, porovnávame svoj život s inými, aby sme získali argumenty, že dôvod byť šťastní máme.

Nerozumie, čo stále riešite? Kričíte, hádžete taniermi a potom jeden druhého sebavedome ignorujete? Nevadí, prežijete to. A váš vzťah možno tiež. Partnerský vzťah možno označiť za neustále hľadanie a to, že často pri ňom dochádza k rôznym zlomom, je jasné azda aj tomu, kto dúfa v idylickú, všetko zdolávajúcu lásku, ktorú možno dokonca i zažije. Ale určite až potom, čo spoločne s milovaným objektom okreše rozdiely a zvykne si na myšlienku, že na rozhodovanie o veciach podstatných i banálnych už nie je sám.

Horoskopy

Puerto Plata a Punta Cana – dve turistické centrá, vďaka ktorým sa Dominikánska republika v posledných dvoch desaťročiach preslávila na celom svete. Ale druhý najväčší karibský ostrov Hispaniola, na ktorom sa táto nie veľmi bohatá republika rozprestiera, je veľmi vhodnou destináciou najmä pre tých dobrodružnejších turistov, ktorí vyhľadávajú karibské dažďové pralesy, vodopády, opustené, ale malebné piesočné pláže a neopakovateľnú kultúru kreolského obyvateľstva.

Na začiatku bola kniha Michaela Lewisa Moneyball: The Art of Winning an Unfair Game (Moneyball: umenie vyhrávať nekalé hry), ktorá zachytávala život Billyho Beana. Tento reálny človek sa v plnej miere upísal baseballu, najprv ako nádejný hráč a neskôr ako manager Oakland Athletics (prezývaný A´s).

Podľa množstva cien, ktoré film Drive doteraz nazbieral, by bolo možné konštatovať: niet sa o čom baviť, treba ísť do kina a pozrieť si to, hotovo! S takýmto konštatovaním možno plne súhlasiť. Film Drive má zmysel vidieť, a to z viacerých aspektov.

Digitálne hodiny Orava BD-502 na vodný pohon by nemali chýbať v domácnosti žiadneho ekofanúšika. Fungujú totiž na princípe jedinečnej technológie, ktorá zaručuje zobrazovanie času využitím čistej energie. Nie sú totiž na baterky či na elektrický prúd zo siete, ale poháňa ich elektrický prúd vyrobený elektrolýzou z vody. Stačí, ak do hodín nalejete malé množstvo vody priamo z kohútika a o všetko ostatné sa postarajú elektródy a voda s iontami. Keď sa ionty vo vode „minú“ a hodiny sa zastavia, starú vodu vylejete a nalejete novú.

Renault Scénic Bose Energy Efficient Series 1,6 dCi, Suzuki Swift Sport 1,6 VVT, MINI Cooper SD Countryman.

Trojková rada BMW bola vždy vnímaná ako najšportovejšia limuzína strednej triedy prémiového segmentu automobilov. Najnovšia, v poradí už šiesta generácia tohto mníchovského bestselleru s továrenským označením F30 túto tradíciu určite opäť neporuší. Na trhu je ešte len necelý štvrťrok no jej lákavému dynamickému dizajnu už stihlo podľahnúť tisíce vodičov na celom svete.

Tisíce majiteľov a nadšencov najcharizmatickejšieho autíčka na svete Mini sa z odstupom dvoch rokoch opäť stretli na celoeurópskom megazraze Mini United 2012. Po anglickom Silverstone sa toto podujatie presunulo do prímorského francúzskeho mesta Marseille a ako ináč – na známy pretekársky okruh Paula Ricarda.