December 2011 / Január 2012

Pre ľahký pohyb bez obmedzení. Pre zdravie a krásu každej ženy. Pre posilnenie pamäte, duševnej aktivity a podporu krvného obehu.

V minulosti sa vláknina považovala za čosi zbytočné, pretože ju organizmus nevie vstrebať. Lenže vláknina dokáže v ľudskom tele vykonať množstvo dobrých skutkov. Novinka Digella navyše výborne chutí! Do druhej polovice 20. storočia sa vláknina – teda povrchová vrstva obilných zŕn – pokladala za odpad, za niečo, čo znižuje kvalitu potravín. Dnes už vieme, že je to presne naopak.

Ako sa dá stráviť noc v posteli s nebesami v stredovekej komnate s kozubom a poriadne hrubými kamennými múrmi? Ťažko, ak nemáte medzi priateľmi majiteľa alebo správcu hradu či zámku, ktorí by vás pozvali na návštevu. No keď sa vydáte do Českej republiky, vysnená romantická dovolenka sa vám môže splniť ľahšie, ako by ste čakali. Hradov, zámkov a zámockých hotelov tu nájdete celý rad.

Jednou z najočakávanejších udalostí tohtoročnej automobilovej jesene je nepochybne spustenie predaja najnovšieho a najimidžovejšieho modelu automobilky Mini, Couper Coupé. Automobily Mini patriace do kategórie malých luxusných áut sú od začiatku úzko spojené s hudobným, filmovým i modelingovým priemyslom a, samozrejme, so športom. Vo svete sa premáva na imidžových modeloch MINI mnoho známych tvárí šoubiznisu a ináč to nie je ani u nás doma na Slovensku.

Ak by sa zdalo, že po svetovom úspechu v modelingu, moderovaní vlastných šou, navrhovaní módnych kolekcií, skúsenostiach s rolami vo filmoch, seriáloch, hudobných klipoch a po odštartovaní dráhy poradkyne v kozmetickej spoločnosti už ani nezostáva priestor na ďalší debut, pravdou je opak. Dôkazom je Heidi Klum. V slnečnom Los Angeles, v nádherných leopardích šatách, ktoré dokonale formovali úžasné telo a nechali vyniknúť miliónové nohy, predstavila vlastný parfum.

Ak si predplatíte jeden z uvedených titulov do 20. marca 2012, budete zaradený do žrebovania o atraktívne ceny. Pri objednávke oboch titulov 2-krát. Žrebovanie sa uskutoční 5. apríla 2012 a následne do konca apríla 2012 budú odoslané výhry.

Horoskopy

a preneste sa do uličiek Ríma, kde vznikla značka Valentino. Žena, ktorá sa oblieka do modelov Valentino, je odvážna. S obľubou ohromuje davy kombináciou šifónu, čiernej kože, kašmíru a paličkovanej čipky. Je plachá, éterická a zvodne nepredvídateľná. Je to žena moderná, ktorá si potrpí na eleganciu.

Každá z nás má svoje obľúbené zázračné a upokojujúce skvosty. Patria k nim diamanty, perly, drahé kamene, parfumy a kozmetické drobnosti, ktoré pôsobia ako drahokamy. A na Vianoce neodmysliteľne patrí pod stromček výnimočný parfum alebo olej do horúceho kúpeľa. Tak som pre vás, milé čitateľky, vybrala tie moje obľúbené zo značky, ktorú milujú všetky ženy. Je to legendárna značka CHANEL, ktorú obdivujeme a zbožňujeme vďaka jej zakladateľke Gabrielle Chanel.

Kombinácia čiernej a bielej je nadčasová, elegantná a štýlová. Hodí sa ženám v každom veku a vyzerá výborne v rôznych vzoroch. Túto sezónu je hviezdny pár farieb veľmi obľúbený v kombinácii so vzormi ako pepito, zebra či klasický pásik. Kúpou čierno-bieleho módneho kúsku určite netrafíte vedľa. Je totiž niekoľkonásobnou sezónnou vychytávkou. Krásne šaty v štýle jednoduchej elegancie predstavila Diane von Furstenberg a Yves Saint Laurent. Štýlové kabáty zasa Etro a Hugo Boss. Dobrou investíciou je aj čierno-biela kabelka s motívom zebry, ale aj trendový pepitový model, aký vo svojej kolekcii ponúka napríklad Karen Millen. Módnych možností je naozaj neúrekom, stačí si už len vybrať.

 Valentina Rollini

je mladá talianska dizajnérka, ktorú som náhodne stretla na veľtrhu módy SIMM v Madride. Ukázala mi svoje kresby topánok, ktoré ma zaujali natoľko, že som sa rozhodla publikovať ich v Beauty&Woman. Valentina sa narodila 2. marca 1982 Miláne. V roku 2006 skončila štúdium na Academy of Fine Arts of Brera v Miláne, odbor Set Designing. Od roku 2007 pôsobí akonezávislá dizajnérka, spolupracuje s eventovými agentúrami a dizajnovými štúdiami. Od roku 2010 spolupracuje s umeleckými výrobcami topánok v Toskánsku, ktorým kreslí návrhy modelov, prevažne spoločenských topánok. Na jej kresbách sa odrážajú výnimočné prvky jej originálneho štýlu a kreativity. V marci 2011 sa presťahovala do Madridu, kde začala ručne vyrábať kožené kabelky a doplnky s etnickým motívom. http://web.me.com/valentinarollini

Burberry je tradičnou britskou značkou, ktorú dlhé roky symbolizoval károvaný trenčkot. Keď na miesto kreatívneho riaditeľa značky pred rokmi nastúpil mladý Christopher Bailey, ktorého charakterizoval strapatý krátky účes, nikto netušil, akú revolúciu tento mladý návrhár spôsobí. Svojimi štýlovými, nadčasovými návrhmi, ale ostávajúc verný konceptu britskej klasiky, dostal Bailey značku Burberry opäť medzi módnu špičku.

 

Výrazne zdobené, ale jemné, zahalené, no zároveň provokatívne, farebne tmavé a aj tak žiarivé. Charakteristiky kolekcie sú protipóly, ktoré sa spájajú do nezabudnuteľných a nadčasových „kúskov“. Fero Mikloško postavil kolekciu na svojej najobľúbenejšej strihovej línii typickej pre 50. roky, ktorej dominuje zvýraznený ženský pás, dĺžka koktailových šiat a kruhových sukní pod kolená a večerné róby zvyčajne zvýrazňujúce horné partie siluety nositeľky.

Matka, právnička, podnikateľka a módna návrhárka. Žena, ktorá sa rozhodla, že spoločenské kabelky potrebujú individuálny prístup, jedinečnosť, kvalitu a štýl. O kabelkách na mieru, spolupráci so slovenskými módnymi návrhármi a o tom, prečo by kabelka mala tvoriť dokonalú súčasť spoločenských šiat, nám porozprávala majiteľka a dizajnérka značky Katie’s Bag.

Je sympatická, usmievavá a pracovitá. Naša fotografka Petra Ficová fotí tie najjagavejšie hviezdy slovenského a českého šoubiznisu.

Bozk. Zvyčajne najjednoduchší spôsob vyjadrenia lásky či náklonnosti jedného k druhému. Je to akýsi univerzálny jazyk, ktorý nepotrebuje preklad na žiadnej strane zemegule. Bozkávanie však nie je len príjemná, ale aj zdraviu prospešná činnosť, ktorú by ste rozhodne nemali zanedbávať.

Vianoce osamote. Najstrašnejšia predstava, aká kedy mátožila v našich predstavách. Kde je však napísané, že osamelý človek musí cez sviatky nariekať do vankúša a na Silvestra si v trúchlení dať repete?

Konečne je tu neinvazívny lifting bez skalpela, ktorý dokáže vyrysovať kontúry povädnuté gravitáciou a rozjasniť pohľad „unavených očí“. Procedúra, ktorá stimuluje kolagén nielen v samotnej koži, ale spevňuje aj „základy“. Dvoj-, či dokonca už i trojúrovňová koncepcia podpory tkaniva dokáže naozaj „malý zázrak“. Ultherapy (alternatíva chirurgického faceliftu s prirodzeným výsledkom) sa preto stala najžiadanejším ošetrením klientov svetových estetických centier korektívnej dermatológie a plastickej chirurgie.

Poznáte to, ráno horúca sprcha, antiperspirant, vybieliť zuby a šup do pripraveného outfitu. Potom si starostlivo urobíme mejkap, čiže naša tvár a u niektorých z nás aj krk je dostatočne chránený pred chladom, suchým vzduchom, či inými nepriaznivými vplyvmi počasia. Ale čo pokožka tela? Nezabúdajte na dokonalé natieranie, dekoltu, rúk, nôh, lakťov, jednoducho v zime potrebuje naše telo oveľa viac hydratácie a ochrany ako v inom období. Rozložte si telové mlieka a hydratačné krémy na viac miest, kde sa najviac zdržujete, aby ste ich mali stále poruke. Ponúkame vám niekoľko zaručených a kvalitných prípravkov, ktoré vám určite pomôžu k zachovaniu krásnej a zdravej pokožky aj počas zimného obdobia.

Obľubujete kyslé jedlá a nápoje? Trpíte refluxom, pálením záhy či zníženým prietokom slín? Používate tvrdú zubnú kefku? Aj vy sa môžete stať obeťou zubnej erózie! Jej rizikové faktory ohrozujú čoraz väčšiu skupinu populácie.

Hornatý polostrov Gargano leží v regióne Puglia pri Jadranskom mori. Má členité pobrežie, strmé skaly kolmo čnejúce priamo nad morom, nádherné pieskové a štrkové pláže. Divoká, obdivuhodná príroda stojí za spoznávanie. Celý polostrov bol v roku 1995 vyhlásený za chránenú prírodnú rezerváciu.

Obchodná komora mesta Neapol a agentúra COM.TUR zorganizovali v októbri v Prahe v hoteli Mandarin Oriental taliansky galavečer, na ktorom prezentovali zástupcovia agentúry mesto Neapol a priľahlé ostrovy Ischia, Procida a Capri. Prítomných hostí privítal prezident agentúry COM.TUR pán Roberto de Laurentiis. Na galavečer prijal pozvanie aj veľvyslanec Talianska v Prahe, jeho excelencia Pasquale D´Avino, a prvý obchodný radca Gianclemente De Felice. Mesto Neapol a ostrovy Ischia, Procida a Capri predstavila riaditeľka agentúry COM.TUR pani Manuela Barzan.

Bezpochyby jedna z najzvláštnejších metropol na svete. Hlavné mesto Bolívie sa rozprestiera v obrovskej kotline medzi mohutnými štítmi Ánd vo výške až 4000 metrov nad morom. Týmto si prisvojuje jeden vzácny primát – je najvyššie položeným hlavným mestom na svete.

„Arabská jar“ priniesla v tomto roku mnoho eskalácií a zmien vo vývoji a spoločenskom usporiadaní krajín Maghrebu (Severná Afrika) a Blízkeho východu. Nepokoje sa nevyhli ani jednému z najmenších štátov oblasti – Bahrajnského kráľovstva. Samozrejme, na tomto ostrove sa vládnuce kruhy s nastolenými problémami vyrovnali oveľa jednoduchšie a rýchlejšie, ako to bolo a ešte aj stále je v susedných krajinách – v Líbyi, Egypte alebo Jemene a Sýrii. K tejto skutočnosti prispel aj veľký sused Saudská Arábia, ktorá bahrajnskej vládnucej rodine veľmi ochotne ponúkla ochrannú pomoc...

Spolková krajina Štajersko ponúka pre dovolenkárov naozaj veľa. To, čo v lete predstavuje slnečný štajerský termálny kraj s teplou liečivou termálnou vodou, je v zime rovnakou mierou vynahradené vybudovanými prekrásnymi lyžiarskymi strediskami. Vo všetkých ročných obdobiach vytvárajú pre návštevníkov či rodiny s deťmi nezabudnuteľnú kulisu na relax, oddych a pôžitok.

Eva Kočanová sa narodila v Bojniciach. Študovala na Strednej škole umeleckého priemyslu v Kremnici a na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave – odbor špeciálna pedagogika. Od roku 1986 žije a pracuje v Bratislave.

V rovnakom čase opäť po roku bude Bratislava hostiť diela Slováka, ktorý si získal uznanie za hranicami našej krajiny. Už po 12. raz sa 25. novembra 2011 otvárajú brány projektu Henkel Slovensko Slovensku. Zámerom projektu je prinášať na Slovensko výstavy diel umelcov zvučných mien, ktorí v celosvetovom meradle patria medzi špičku vo svojom odbore. Tento rok sa odbornej i laickej verejnosti predstaví uznávaný umelec slovenského pôvodu – maliar Ladislav Guderna, ktorý žil od roku 1968 v Kanade. Rozprávali sme sa s autorom projektu Jurajom Lackovičom.

Názov filmu Život po živote jednoznačne evokuje určitú spojitosť s dielom známeho parapsychológa, doktora medicíny, filozofie a psychológie Raymond a A. Moodyho Život po živote. Aj keď nemožno povedať, že ide o filmovú adaptáciu tohto diela, na druhej strane však nemožno poprieť, že tvorcovia filmu sa dali inšpirovať týmto dielom.

Vo filme Útek zo Sibíri (The Way Back) sa potvrdila stará a prakticky nemenná pravda – ak príbeh filmu má oporu v pravdivých reáliách a opiera sa o príbeh, ktorý bol a je akceptovaný množstvom čitateľov (kniha, podľa ktorej bol film nakrútený, vyšla od roku 1956 vo viac ako polmiliónovom náklade v 25 jazykoch), pričom tvorcovia priveľmi neexperimentujú a pôvodnú predlohu priveľmi neznásilňujú, film skoro vždy zarezonuje ako v širokej diváckej verejnosti, tak i u kritiky.

Volvo XC60 Ocean Race, Toyota Yaris III, Opel Antara, Peugeot RCZ 1,6, BMW 530d Grand Turismo, Škoda Yeti.

Päťková limuzína vyššej strednej triedy BMW 5 oslávi už na budúci rok neuveriteľných 40 rokov na trhu, počas ktorých sa vyrobilo viac ako 5 miliónov týchto luxusných reprezentatívnych limuzín. Aktuálna šiesta generácia BMW 5bola predstavená koncom 2009 a súčasne s ňou bol na trh uvedený zaujímavý projekt manažérskej limuzíny päťkového radu s označením GT. Grand Turismo postavené na platforme klasického päťkového radu využíva všetky najmodernejšie technologické vymoženosti svojej triedy doplnené o viaceré z radov najvyššej sedmičkovej limuzíny.