Marec 2005

Postavou pripomína modelku a výborne hrá tenis. Vlani jej kľačalo pri nohách Anglicko – ako sedemnásťročná vyhrala najslávnejší svetový turnaj na tráve vo Wimbledone. Najlepší rok svojej kariéry zavŕšila triumfom na majstrovstvách sveta v Los Angeles a vo februári tohto roku postúpila po víťazstve v Tokiu už na 3. miesto svetového rebríčka. Ruská kráska Maria Šarapovová sa blíži k svojmu cieľu – chce sa stať svetovou jednotkou.

Pokožka tela, tváre, rúk a nôh je v zime viac ako počas ostatných ročných období nadmerne suchá. Suchosť pokožky spôsobuje starnutie, pôsobenie klimatických podmienok, ako sú chlad, vietor, slnečné žiarenie, a v neposlednom rade aj suchý vzduch spôsobený vykurovaním počas zimného obdobia. Každá z nás sa snaží používať tie najúčinnejšie kozmetické prípravky: rôzne krémy, balzamy, oleje, telové mlieka, účinné krémy na ruky.Kozmetický priemysel neustále vyvíja čoraz účinnejšie prípravky v starostlivosti o suchú a veľmi suchú pokožku. Ak účinné prípravky ešte stále hľadáte, prinášame vám niekoľko tipov, z ktorých si ten najvhodnejší pre vašu pokožku určite vyberiete.

Každá žena túži po sviežej, hladkej, dokonalej a zdravej pleti bez vrások. Vrásky sú naším strašiakom už od mladosti. Hľadáme čo najúčinnejšie kvalitné prípravky v boji proti nim už pri zjavení sa prvých mimických vrások. S vekom však vrásky na tvári pribúdajú a prehlbujú sa. Kozmetické koncerny uvádzajú každý rok do predaja desiatky nových prípravkov na ich redukciu. Aj na našom trhu sa objavili horúce novinky, ktoré vám môžu uľahčiť výber vhodných pripravkov.

Džínsy, ktoré si dnes s takou obľubou obliekame, vznikli pred viac než storočím. Stali sa najpopulárnejším, univerzálnym odevom, ktorý nehľadí na vek, farbu pleti ani spoločenské postavenie. Denim, materiál používaný výhradne na pracovné odevy, prežil počas svojej existencie všetky módne trendy aj zmeny štýlov, postupne pohltil všetky odevné kusy garderóby, jeho imitáciu dnes nájdeme aj na spodnej bielizni…

Módna návrhárka Andrea Vonkomerová je už stabilnou dizajnérskou osobnosťou, ktorej sila spočíva v absolútne brisknom pohľade na módu cez priezory futuristickej moderny. Okrem toho, že sa venuje tvorbe kolekcií odevov z autorských pletenín, sú jej modely inšpirované tatuážou, piercingami a metódami akupunktúry, pýchou slovenskej avantgardnej módnej scény.

Okrem mnohých prívlastkov, ktoré by sme mohli dať novembru minulého roka, mu môžeme na vrub pripísať aj jednu netradičnú premiéru. Premiéru tanečného vystúpenia, v rámci ktorého účinkujú deti vo veku od štyroch rokov a mladí ľudia, pre ktorých je tanec zatiaľ síce iba hobby, no ich výkony možno bez zveličovania označiť za profesionálne. Hovoríme o tanečnej šou, ktorá v troch tematických častiach prechádza rôznymi obdobiami, hudobnými a tanečnými štýlmi a vždy pritom pracuje s rôznymi výrazovými prostredkami. Šou bola vypredaná, v marci ju čakajú dve reprízy a jej názov je Tanec bez hraníc. A koho treba za tým všetkým hľadať? Tanečné štúdio JUMBO.

Pochádza z malého švédskeho mesta Tierp.Vo svojej rodnej krajine vyštudovala manažment. Osud ju zavial do Českej republiky, kde už šiesty rok žije a pracuje. Ak jej niečo z domova chýba, tak je to more. Nevadí, že je chladné a nemožno sa v ňom kúpať. More je more aj bez kúpania. Ak má voľnú chvíľu a trávi ju v pokoji, tak má pritom v ruke určite knihu, ktorá je žánrovo na pomedzí reality a fikcie, prípadne z oblasti psychológie. Niekoľko januárových dní trávila aj v Bratislave. V rámci veľkej akcie Nike Dance Tour totiž predcvičuje aerobikové zostavy. A nie hocijaké.

Ak cestuje, nie sú to návraty na staré dobré miesta či komótne ničnerobenie na pláži, ale poznávanie nového. Ak má chuť na niečo dobré, určite to bude špecialita s prívlastkom morská, pokojne však môže byť doplnená niečím sladkým, na ktoré má veľkú slabosť. Ak sa v jeho prípade povie záľuba, je to jazdectvo, ktorému sa venuje viac ako štyri desaťročia. Ak sa v súvislosti s ním povie profesia, potom je to značka Mercedes, ktorá ho sprevádza od začiatku deväťdesiatych rokov, kedy sa jej – tu u nás na Slovensku – ujal. A ak sa ho opýtate, či je jednoduchšie osedlať živého koňa alebo kone pod kapotou, odpovie jednoznačne – tie pod kapotou.

Zabudnite na drastické hladovanie plné odriekania, nikto sa nevydrží obmedzovať dlho. Potrebujete diétu, ktorej by ste sa mohli pridŕžať po celý život!