September 2011

Je to smutné, ale 65 % slovenských mužov a 59 % žien nie je úplne spokojných so svojím sexuálnym životom. A to sú údaje z prieskumu, na ktorom sa zúčastnilo 12-tisíc respondentov!

Nie je iba ženský rozmar, mať všetky tieto neodolateľné paletky, riasenky, kompaktné púdre, farebné očné tiene farieb stále pri sebe. Je to dnešná realita, chceme byť stále upravené, sexi a mať určitú dávku sebavedomia. Preto nám neustále vytvárajú umeleckí vizážisti svetových značiek nový a dokonalejší mejkap. Skúste si vybrať z našej bohatej ponuky luxusných výrobkov dekoratívnej kozmetiky a starostlivosti o pleť.

Hradní a zámockí páni oddávna pretvárali prírodu v okolí svojich sídel. Umelecký duch, samozrejme, podliehal meniacej sa móde, a tak zeleninárske a bylinné záhony postupne vystriedali upravené francúzske záhrady, anglické parky a barokové skvosty s altánkami, schodišťami, vyhliadkovými terasami, sochami a umelými jaskyňami. Poradíme vám, ktoré zámocké záhrady v Česku by ste rozhodne nemali minúť!

Autumn-Winter Haute Couture Collection „Les Allures de Chanel“

 

CHANEL Cocomaton je koncept fotografií, ktorý vymyslel a nafotil Karl Lagerfeld na kampaň 2011-2012 jeseň-zima CHANEL.

Horoskopy

„BURBERRY BODY je ako kultovný trenčkot zahaľujúcí ženské telo. Vôňa obsahuje stopy sviežeho zeleného absintu, elegantnej broskyne a rafinovanej frézie. Kvetinový buket ruže a kosatca sa jemne spája s delikátnymi hrejivými tónmi santalového dreva. Drevitý cashmeran, krémová vanilka, zmyselná ambra a pižmo tvoria základ tejto jedinečnej zvodnej vône.“ Verzia EDP Intense je ešte intenzívnejšia a je zahalená do luxusnej krabičky a semišového pouzdra.

Može vás očariť flakón novej vône Avril Lavigne Wild Rose, alebo nová vôňa od Avonu Little Red Dress. Či už dáte prednosť Love Love at Night, alebo Celine Dion Signature, nebude to vôbec ľahké vybrať si z nich. Všetky sú výnimočné a určené pre mladšie dievčatá, ale aj zrelé ženy. Podobne je to s dekoratívnou kozmetikou, ktorej farby, tvary a odtiene sú výnimočné. Doprajte vašej pleti hĺbkovo čistiacu masku NIVEA a vymeňte starý balzam na pery za nové Labello, Angel Star! Inšpirujte sa novinkami tejto jesene!

Sascha Breuer sa narodil v roku 1974 v rodine kaderníkov. Začal pracovať ako junior v salóne Jungle a čoskoro nato pokračoval v Junge&Michaelist Hairdressing Akademy v Cologne. Ako sedemnásťročný pracoval ako asistent pre výučbu vo Wella Studio v Düsseldorfe. Sascha si prehĺbil vzdelanie v technike farbenia, strihania a stylingu. Potom, ako ho prijali do Toni&Guy akadémie v Stuttgarte, začal viesť viacero kurzov na základnom, strednom a vysokom stupni vo všetkom od strihania po farbenie a semináre pre fotografiu. Bol zodpovedný za vzdelávanie všetkých pracovníkov Toni&Guy a licenčných salónov a získal diplom Master. Sascha je dnes známy na celom svete ako vlasový technik na najvyššom stupni profesionality.

Pani Helena Elbertová je úspešnou Slovenkou, ktorá miluje svoju prácu a plní si svoje životné sny. Majiteľka značky Spleen tvrdí, že šperky sú láskou na celý život.

Akademická maliarka a všestranná umelkyňa Daniela Krajčová stvorila unikátne dielo. Penzión Encián v Rajeckých Tepliciach vymaľovala podľa vlastného vkusu.

Čo vzťah, to strhujúci príbeh. Každý z nich sa vyvíja vlastnou cestou. Bez zásad, bez logiky a s veľkou dávkou nepredvídaných rozuzlení.

Starneme všetci a vraj rovnako. Teda aspoň tak sa zvyčajne utešujú neprajníci. Spracovať fakt, že čerstvá šesťdesiatnička môže vyzerať úplne perfektne, ešte stále stojí veľa sebazaprenia.

Ryža je vďaka svojej prispôsobivosti rôznym klimatickým podmienkam jedna z najkonzumovanejších potravín na svete. Dokáže totižto narásť tak v púštnych podmienkach Saudskej Arábie, ako aj v mokrých častiach juhovýchodnej Ázie. A navyše dokáže robiť s naším telom zázraky. Zbavuje ho toxínov, nadbytočných kilogramov a lieči jeho neduhy.

Rozhovor s MUDr. Alexandrou Novotnou, PhD., majiteľkou súkromnej kliniky estetickej medicíny Esthetic.

Ústne vody sú dôležitým doplnkom mechanického čistenia zubov. Zvyšujú účinnosť zubných pást, a ak obsahujú aminfluoridy, účinnejšie je aj ich pôsobenie proti zubnému kazu alebo na ďalšiu cielenú indikáciu. Napríklad na citlivé zubné krčky, inaktiváciu zubného povlaku a zápal ďasien či elimináciu zápachu z úst. A najnovšie aj proti nebezpečnej erózii zubnej skloviny (kyslé nápoje, jedlá). Ústne vody dopravujú účinné látky na problematicky dosiahnuteľné miesta medzizubných priestorov a chránia tak chrup aj v miestach ťažko dostupných zubnou kefkou. Rovnako zamedzujú škodlivým vplyvom bakteriálneho povlaku pri nosení ortodontických aparátov, mostíkov či čiastočných protéz.

Joga bez tiaže je cvičenie jogových pozícií v špeciálnej sieti. Lekcia je rozdelená do dvoch častí. Prvá sa zameriava na cvičenie ťažších záklonových pozícií a druhá časť má terapeutické účinky, pri ktorých vplyvom gravitácie dochádza k jemnému pretiahnutiu chrbtice.

Aj začiatkom jesene môžete ešte prežívať pravé letné počasie v mnohých dovolenkových destináciách Európy či Afriky. Na Cypre, v Turecku, na Kanárskych ostrovoch či v Egypte sa priemerná teplota v septembri pohybuje od 28 ˚C do 32 ˚C a v októbri od 25 ˚C do 28 ˚C a teplota vody v týchto mesiacoch neklesne pod 23 ˚C. Kanárske ostrovy majú dokonca v tomto období najvyššiu teplotu mora. Čo viac si môžete želať ako slnečné počasie, príjemné pláže, ktoré už nie sú také zaplnené turistami, i menší ruch v hotelových komplexoch. Je to ten pravý čas na oddych pre vás.

Horúce slnko, rozzelenané olivové háje, granátovníky obťažkané šťavnatým ovocím, vôňa citrusov, tlmený šum fontán. Na vychutnanie atmosféry z Tisíc a jednej noci určite nepotrebujete Arabelin prsteň. Stačí zablúdiť do Granady a nechať sa unášať na vlnách južanskej pohody.

Baskicko sa rozprestiera od západných Pyrenejí po pobrežie Atlantického oceánu. Člení sa na sedem provincií, štyri v Španielsku a tri vo Francúzsku (Labourd, Basse Navarre a Soule). Aj vo francúzskych provinciách v predhorí Pyrenejí jeho hrdí obyvatelia venovali veľkú pozornosť zachovaniu vynikajúceho prírodného prostredia. Táto obľúbená destinácia upúta vynikajúcimi klimatickými podmienkami, plážami, jachtingom a surfovaním, blízkosťou vysokých hôr, malebnými golfovými ihriskami (12 ihrísk) a bohatou hotelovou infraštruktúrou. Pekné dedinky a farmy v zelených údoliach ukrývajú svoju jedinečnú históriu a kultúru.

Mnohoznačný názov Cudzinec (inak značne frekventovaný vo filme i v literatúre), vizuálne príťažlivé prostredie Benátok, plejáda vynikajúcich hercov, na ktorých schopnosti sa spolieha nejeden režisér a nie zriedka od nich závisí osud celého filmu – projektu, tu hrajú epizódne postavičky s minimálnym priestorom i efektom (Timothy Dalton, Steven Berkoff, Rufus Sewell, Alessio Boni, Bruno Wolkowitch), hviezdy toho najväčšieho kalibru – Angelina Jolie a Johnny Depp, Oskarom ovenčený režisér Florian Henckel von Donnersmarck, rozpočet okolo 100 mil. dolárov...

Napriek skutočnosti, že od premiéry filmu Narodený 4. júla uplynulo už viac ako dvadsať rokov, jeho téma opäť naberá na aktuálnosti a práve vďaka úprimnosti výpovede tvorcov filmu odkaz tohto filmu nestratil nič na svojej sile a práve z toho dôvodu je múdre mať tento film poruke, vo svojej videotéke.

Subaru Trezia, Chevrolet Orlando, Ford C-MAX 1,6 Duratec, Renault Wind, Nissan Micra 1,2 CVT

Autá značky BMW sú okrem kvality a prestíže prémiového segmentu hádam najviac aj o láske a emóciách. Ak vám však nestačí štandardné BMW z výrobného pásu, je tu cesta, ktorou viete svoju štvorkolesovú lásku priblížiť o kúsok k dokonalosti. Nebude to však nijaký lacný garážový tuning, ale pekne mastná profesionálna úprava BMW Performance.