December/Január 2005

Charlize Theronová sa narodila v Južnej Afrike ako jediné diea Charlesa a Gerdy Theronovcov.Jej otec vlastnil farmu a spoločnos na stavbu ciest. Detstvo trávila na rodinnej farme v Johannesburgu, kde chovali psy a kozy. Finančné zázemie umožnilo Charlize od šiestich rokov navštevova kurzy baletu a postupne sa vypracova na profesionálnu baletnú tanečnicu.

Pä rokov emócií, pä rokov lásky, pä rokov, ktoré urobili z vône j´adore vznešenú ženskú skúsenos a taktiež vec absolútneho luxusu.Pri príležitosti piatych narodenín, Dior vytvoril pre vôňu j´adore nový zberatežský kúsok, flakón vytvorený iba pre túto limitovanú edíciu – j´adore.

Pásiky na bielenie zubov so stomatologickým gelom Aquafresh
Pure White. pilulka krásy evelle, Life by Esprit, NIVEA.

Ak patríte medzi tie najnáročnejšie milovníčky módy, ktoré dychtivo očakávajú najnovšie módne kolekcie, dokážu kvôli modelom cestova do Paríža a utrati za ne často závratné sumy, tešte sa! Značky ako Valentino, Givenchy či Gaultier prichádzajú za vami na Slovensko vďaka odvážnemu projektu Alizé.

Vyštudovala odevný dizajn na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, absolvovala stហna umeleckej škole vo Fínsku, pracovala ako dizajnérka v preslávenom meste kasín v Las Vegas.Modely mladej módnej návrhárky Jany Bačinskej sú príjemne extravagantné, vežmi ženské, s komfortným podtextom casual wear. Počas vežmi príjemného rozhovoru sme sa dozvedeli viac o jej tvorivom svete, profesionálnych skúsenostiach, ale aj plánoch a snoch do budúcna.

Aj pri bežnej reči nehovoria iba jeho ústa. Slová, to je jedna čas jeho rozprávania, tú druhú tvorí reč jeho tela. Nedokáže sedie strnulo, bez pohybu, takže aj nᚠrozhovor je malým tanečným vystúpením človeka, ktorý sa s tancom spojil ešte ako diea.Tanec ho sprevádzal strednou školou, na vysokej škole bol hlavným predmetom, ktorý študoval, a dnes ho tanec živí. Jednoducho tanec má hlboko pod kožou. Kto? Vladislav Šoltys…

S úsmevom poznamenáva, že v oblasti modelingu pôsobí už hádam dve storočia. Iste, trochu zveličuje, faktom ale zostáva, že svoju oblas má zmapovanú krížom-krážom. Že ho v nej len tak hocičo nezaskočí. Hovori s MIROM ŠIMONIČOM, ktorý má v produkčnom dome Forza na starosti práve modeling, znamená hovori rečou praktických skúseností. Aj o tom, aké možnosti uplatnenia „striehnu“ (alebo nestriehnu) na dievčatá, ktoré majú ambície by modelkami.

Medzi jej srdcové záležitosti patrí napríklad aj cestovanie. Poňaté ale tak, aby to nebol priemer. Buď cestuje do destinácií, ktoré sú stelesnením divokej prírody a neprebádanosti, alebo si vyberie ten najrušnejší stred najrušnejšieho vežkomesta. Keď cestuje do krajiny, v ktorej sa hovorí rečou, ktorú neovláda, snaží sa osvoji si aspoň základy. Je presvedčená, že aj takto si vytvorí možnos lepšie spozna krajinu a žudí, v nej žijúcich. Aby zážitky mali svoju hodnotu, potrebuje si vytvori vzah. Inak to nie je ani v práci, kde sa stará o marketingovú komunikáciu.Aj tu potrebuje ma pocit, že robí pre firmu a jej produkty a služby to najlepšie.Potrebuje ma k k značke pre ktorú pracuje vytvorený vzah. Skrátka, bez vzahto nejde.

Čas Vianoc a dosiahnuté prvé výsledky nášho pravidelného posilňovania sú dos dobrým dôvodom na to, aby sme sa odmenili nákupným ceremoniálom v predajni so športovým oblečením. Ak sa rozhodneme pre značkové oblečenie, máme hneď niekožko istôt. Tou prvou je istota, že to nebude lacné. Tou druhou, že ak vsadíme na kvalitu, tak sa nám investície do športového oblečenia určite vrátia. Nielen pre nesporné kvalitatívne parametre, ktoré už dnes každé profesionálne športové oblečenie má, ale aj pre – nazvime to trvanlivos takéhoto oblečenia a predovšetkým pre pocit, ktorý budeme ma. Nie je nič lepšie, ako ma dobrý pocit nielen z cvičenia, ale aj zo seba samej.

Vedeli ste, že tak ako existuje snímanie kliatby z človeka, existuje aj procedúra s rovnakým princípom, týkajúca sa obydlia alebo pracovného priestoru človeka, ktorá sa nazýva čistenie? Pri čistení priestoru sa veštkyňa zameriava na odstránenie všetkých negatívnych síl sústredených na danom mieste. Cez svoju osobu vlastne filtruje všetko zlo naakumulované na danom teritóriu.Vyčistením a zharmonizovaním daného priestoru vytvára predpoklad na pokojný a harmonický život osôb, ktorým tento priestor patrí.