November 2004

Gábina Partyšová, alias Rebeka. Speváčka či moderátorka? V každom prípade je to príťažlivá žena, ktorá si cieľavedome plní svoje sny. Je trúfalá, keď si dokázala uchmatnúť o dvadsať rokov staršieho muža? Je drzá, keď hovorí, čo si myslí? Je divoká, keď sa správa odviazane? Rebeka je predovšetkým z mäsa a kostí. Rada si vychutná cigaretu a zapije ju dobrým pivom. A popri tom robí predskokanku Pink a teší sa zo svojho druhého albumu.

Šikovné ruky francúzskej kozmetičky najskôr zmiešajú masku s vodou, potom ju začnú opatrne nanášať – odspodu tváre k jej horným častiam. Anne-Laure Delay, odborný gestor francúzskej kozmetickej firmy Ingrid Millet, stíha popri dôkladnom ošetrovaní pleti dôkladne vysvetľovať, prečo to, čo robí, robí tak, ako to robí…

Účasť na galavečeri u Tonyho Blaira, reprezentácia slovenskej módy v rámci kampane Križovatky nápadov, angažmán u módnej značky Taiza, zmena imidžu zlatej olympioničky Eleny Kaliskej... a za tým všetkým jediná osobnosť – módny návrhár Richard Rozbora. O tom, že v živote sa aj v krátkom čase môže odohrať mnoho veľkých zmien, sme sa znova presvedčili práve vďaka nemu.


Veľkolepý módny návrhár, oduševnelý kostýmový výtvarník a bravúrny kresliar, ktorý neskutočným spôsobom vnáša do moderného sveta ducha teatrálneho historizmu. V módnom svete si vyslúžil veľavravný prívlastok „francúzsky impressario“. Je nemenej honosný ako jeho pompézne, chvíľami priam kuriózne modely, pri ktorých človek takmer začne pochybovať, v ktorej epoche dejín sa práve nachádza.

Sedieť v ich spoločnosti znamená pozerať sa na dvojicu, ktorá sa našla. Dvojicu, ktorá je utvorená z muža a ženy, ktorá vznikla v podstate náhodne a ktorá si vo svete krásy, lebo v tejto sfére pôsobia, sadla ako šálka s podšálkou. Navyše ide o sféru nám ženám viac ako blízku – sme vo svete kozmetiky, vo firme Avon, a dvojicu, o ktorej profesionálnom súznení hovoríme, tvoria Ivona Žitná a Michal Borec. Jej doménou je marketing, PR a podpora predaja, jeho vzťahy s verejnosťou, alebo aj public relations.