September 2004


Keď mala Liv štrnásť rokov, presťahovali sa s matkou do New Yorku, kde Liv začala s modelingom. Už onedlho sa objavila na titulných stránkach veľkých časopisov ako Seventeen, Interview a Mirabella. Prvýkrát na seba naozaj upozornila v roku 1994 vďaka videoklipu a veľkému hitu Aerosmith Crazy, kde sa spolu s Aliciou Silverstone objavili ako sexy tínedžerky. Svoj filmový debut mala za sebou v rovnaký rok v thrilleri Nemý svedok (Silent Fall). O rok neskôr sa objavila v úspešnej romantickej dráme Ťažká váha (Heavy). A jej filmová kariéra sa rozbehla.

Givenchy uvádza na trh nový rad líčenia určený ženám každého veku. Špičkové prevedenie, inovovaná textúra, zdokonalené farby – toto všetko v miniatúrnom balení. Nová kombinácia francúzskej elegancie a amerického životného štýlu. Givenchy predstavuje „to najlepšie z mejkapu“ – dokonalý doplnok aktívnej, citlivej, sviežej a spontánnej ženy, zmyselnej a sexi, akou je Liv Tyler, ktorá sa stala múzou Givenchy le make up.

Pravidelne by sa o ňu mala začať starať každá žena po dvadsaťpäťke. Nielen preto, že vďaka životnému prostrediu, častým a intenzívnym stresom, častokrát i vďaka nesprávnej životospráve podstupuje ťažké skúšky. Ale aj preto, že naša tvár je zrkadlom nášho ja. A naša pleť je kráľovnou našej tváre.

Akoby bohatí nevedeli, čo si od rozkoše počať s toľkým nadbytkom. Asi to si mysleli módni kritici pri sledovaní prehliadok na nadchádzajúcu zimnú sezónu. Predstavte si opulentné modely, ako buklé kabátiky lemované kožušinou, lemované svetríky s brošňami a prepásané saténovou stuhou. Všetko to síce na pohľad vyzerá vysoko honosne a prekombinovane, ak sa však prizriete bližšie, outfity sú vyskladané nesmierne rafinovaným spôsobom. Ženskosť je stále kľúčová a stuhy na všemožné spôsoby sa stali najtypickejším detailom nálady tejto sezóny.

Pre módnu návrhárku Janu Polákovú je tvorivou výzvou všetko, čo si vyžaduje kreativitu, estetické cítenie, umeleckú invenciu, ale aj avantgardné vnímanie. Podarilo sa jej obliecť speváčku Mishu, tvorí kostýmy pre divadlo, venuje sa textilnému výtvarníctvu a interiérovému dizajnu. Jej modely sú viac než len kusy šatstva, sú to umelecké artefakty...

Elegancia, glamour, grácia, tak sa dá najvýstižnejšie popísať jeho módna tvorba. Prekvapivým spôsobom kombinuje francúzsku módu s talianskou, spojením francúzskej čipky s talianskymi ľahkými materiálmi. Jeho kreativita a cit pre ženskosť ho vyniesli medzi svetovú špičku, kde neohrozene zotrváva už neuveriteľných 45 rokov.

Modeling nemá rád utiahnuté a zakríknuté dievčatá – konštatovali sme v minulom čísle nášho časopisu v rozhovore s Ivom Ladižinským, konzultantom a šéfom prípravy súťaže Miss agentúry Forza. Keďže táto téma vyvoláva značnú pozornosť, rozhodli sme sa v akejsi miniabecede modelingu pokračovať. Trochu obrazne, najmä však vecne môžeme povedať, že tentokrát sme s IVOM LADIŽINSKÝM počas celého rozhovoru zostali na začiatku…


Žena je to najkrásnejšie stvorenie na svete. Pre muža je inšpiráciou i hnacím motorom.

Martinčanka Alena Doležalová knižne debutovala básnickou zbierkou Milujem túlavých psov, ktorá získala prvé miesto v súťaži Slovenská literárna prehliadka 1996 a roku 1999 sa v bibliofilskom vydaní zaradila medzi Najkrajšie knihy Slovenska. Nočné správy o počasí sú nežne intímnou sondou do ženskej duše, voňavej túžbou, teplej láskou, iskrivo čistej ako lúč mesiaca, čo vášnivo ponoril biele prsty lúke do spotených vlasov...

Narodila sa v znamení Barana. Má 32 rokov, vodičský preukaz od dosiahnutia plnoletosti a to, čo si vie na autách naozaj vychutnať, je rýchla jazda. Spoznať ju však môžete aj podľa srdečného úsmevu, bystrého pohľadu alebo, ak chcete, tak podľa toho, že je marketingovou manažérkou spoločnosti, ktorej znak poznajú deti (chlapci určite) od útleho detstva. Tou značkou je Mercedes-Benz a jeho marketingovou manažérkou Ingrid Janečková.

Samozrejme nejde o trojskok v pravom zmysle slova. Skôr o trojkombináciu svalových skupín, ktoré zvyknú v rámci jedného tréningu posilňovať tí, nazvime ich pokročilejší. V podstate ide o malé svalové skupiny, ktorých posilňovaním síce nedocielime dramatické úbytky na váhe, ale... Ale môžete pokojne uveriť tomu, že tzv. padnuté ramená, úzke ramená, ale aj plnšie ruky, o ktorých ste presvedčení, že už ich nemožno ukázať v tričku bez rukávov, majú pri cielenom cvičení šancu na záchranu.