Október 2010

Lucia Mišková, cukrárka, hotel Tulip House

Cena nehnuteľností klesla na úroveň spred troch rokov. Peniaze na bývanie dávno neboli také lacné, ako práve teraz. Trh s bytmi opäť pomaly naberá dych. Analytici očakávajú, že tieto skutočnosti by mali prispieť k zvýšeniu investícií občana do svojho bývania. Toho občana, ktorý sa uplynulé dva roky z obavy pred dôsledkami hospodárskej krízy usiloval čo najviac minimalizovať svoje výdavky. O tom, ako výhodne financovať kúpu, zmenu alebo obnovu svojho bývania, sa zhovárame s Ing. Imrichom Bérešom, predsedom predstavenstva Prvej stavebnej sporiteľne, a. s.

V tomto roku oslavujete 15. výročie založenia spoločnosti ALO diamonds, ktorá navrhuje a vyrába vlastné šperky. Pán Ryšavý, priblížte nám najdôležitejšie momenty, ktoré preslávili vašu firmu v tomto stredoeurópskom regióne.

V októbri sa môžete uchádzať o priazeň nových vôní vložených do luxusných flakónov. Ak ste si už vybrali, neváhajte nám napísať, čo vo vás evokuje flakón, ktorý sa vám najviac páči. Aj tento mesiac odmeníme najzaujímavejšie odpovede voňavým darčekom. Píšte na adresu redakcie, ktorá je uvedená v tiráži, alebo na email: redakcia@beautywoman.sk do 18. 10. 2010.

Objavte v sebe lásku a vášeň s novou vôňou od Lancôme - Trésor in Love! Súťaž: Oslávte s nami siedme narodeniny vášho obľúbeného mesačníka Beauty&Woman a napíšte nám, čo vo vás prebúdza vôňa Trésor in Love a ako si predstavujete oslavu vašich vysnívaných narodením? Najzaujímavejšie príbehy odmeníme nádhernou vôňou Trésor in Love. Píšte na adresu redakcie, ktorá je uvedená v tiráži časopisu, alebo na email: redakcia@beautywoman.sk do 18. októbra 2010.

.

Tom Pecheux začal svoju kariéru ako pomocník legendárnej maskérky Lindy Cantellovej. Až začiatkom 90. rokov, keď začal veľmi úzko kreatívne spolupracovať s Mariom Testinom a Carine Ritfeldovou, sa Tom Pecheus presadil ako kreatívna osobnosť v mejkape..

Aj vďaka ženským časopisom máme čoraz viac informácií o správnom mejkape na rôzne príležitosti. Ak neviete, ako máte výrobky správne používať, poraďte sa s vizážistami, ktorých môžete stretnúť pri nákupoch v parfumériách. Na základe odborných školení poznajú nové výrobky svetových značiek a poradia vám, ako správne nanášať mejkap, očné tiene, rúže, lesky, riasenky. Vďaka rôznym originálnym trikom a ťahom nemusíte venovať mejkapu príliš veľa času..

Novinky na jeseň v estetickom ošetrení pleti. Lekárska kozmetika Life Style, Centrum laserovej a estetickej dermatológie..

Nová kolekcia Ready to wear od Chanelu je pripravená roztopiť ľady. Polárne svetlo žiari nad novou kolekciou Chanel Ready to wear. „Som zo severu, milujem sneh,“ priznáva Karl Lagerfeld. „Potom, ako som bol na vidieku a farme, a po zime, ktorú sme mali, malý výlet na ohromný sever nebol zlý nápad.“

Mirka Almásy, moderátorka a vari najznámejšia ,,rosnička“ televízie Markíza..

Väčšina z nás sa celý život snaží dosiahnuť určitú formu dokonalosti. Svet okolo nás však dokonalý nie je. Práve preto najmä počas dospievania „zbierame“ rany na duši. A začíname nedokonalosti sveta pociťovať sami na sebe..

Kto má nad tridsať a tvrdí, že ho z času na čas neobchádza „depka“, zrejme klame, keď nie inak, tak aspoň sám sebe. Spúšťačom môže byť čokoľvek, ani si to nevšimnete, ale zrazu je vám akosi iracionálne smutno. Pochopiteľne, ťažké depresívne stavy musí liečiť odborník, z tých sa nedá dostať „samoliečbou“, ale menej intenzívne stavy ľahšej depresie možno zahnať rozličnými spôsobmi..

V chmúrnych jesenných dňoch hodnotíte svoju dovolenku, aby sa vám nestalo budúce leto, ba vlastne už nikdy to, čo tohto roku. Všetko ste plánovali v náležitom predstihu a už pomyslenie na chvíle oddychu vám na tvári vyčarovalo úsmev. Slnko, oddych, pohoda, romantické večery... Dopadlo to inak? Ak áno, vedzte, že nie ste sama..

Ak patríte k tým, čo už pri pomyslení na sychravé počasie upadajú do melanchólie, máte smolu. Október už v plnej paráde predvádza svoje čáry-már

Turisti cestujú najradšej za krásami, morom a slnkom. To všetko ponúka ostrov bohyne lásky Afrodity – Cyprus. Dovolenkári i návštevníci si môžu vychutnať históriu i prírodné krásy samotného ostrova, ktorý je najmenej 300 dní v roku slnečný. Má stredomorské podnebie s dlhými horúcimi letami a teplými vlhkými zimami, keď priemerná teplota je od 10°C do 28°C.

Do regiónu Waldviertel, najsevernejšej časti Dolného Rakúska, cestujeme najmä za prírodou, za zaujímavými skalnými formáciami, čistým vzduchom, nádhernými lesmi i pestrým makovým či žltým tekvicovým poľom a za športom.

Riešime ňou depresie i pocity práve prežívaného šťastia, odmeňujeme ňou a dokonca aj trestáme! Naozaj niet prefíkanejšej pomsty, ako podarovať nádherne veľkú čokoládu večne zazerajúcej kolegyni. Čokoládový atak ju dezorientuje na celej čiare a okrem toho výčitky z nahromadených kalórií jej nedajú spať minimálne dva dni. Že ona sladké neje? No určite! Len čo vytiahnete z kancelárie päty, nedočkavo rozdriape obal a vrhne sa na obsah ako sliepka na chrústa! Veru, pomsta býva sladká! A v tomto prípade to platí dvojnásobne!

Je to liečebná metóda tradičnej čínskej medicíny, ktorá sa podieľa na liečbe popri fytoterapii asi dvadsiatimi percentami. Napriek tomu sa práve akupunktúra v západnom svete presadila najviac zo všetkých metód TČM a na rozdiel od fytoterapie je jej použitie všeobecne rozšírené.

Autori pristúpili k všeobecne známej téme so značnou voľnosťou a autorskou slobodou. Niet pochýb, že autori majú vždy plné právo na subjektívne spracovanie akejkoľvek témy, jej vlastné videnie, ako aj smerovanie, pretože iba v takom prípade môžeme hovoriť o umeleckom diele. V opačnom prípade by to bol nanajvýš dokument, ktorý by musel akceptovať všetky historické fakty.

Horoskopy

Seat Leon Cupra R, Toyota Rav 4, Land Rover Discovery 4, Volvo XC60 R-Design, Dacia Duster, Fiat Punto EVO