Júl/August 2004


Ani Slovensko konečne neostane bokom! 16. júla na pódiu Zimného štadióna Ondreja Nepelu v Bratislave predvedie svoju veľkolepú šou svetoznáma PINK. Na strhujúcom a energiou nabitom koncerte v rámci festivalu AVON EUROPA FEST, poriadanom agentúrou Background Production a Rock Pop Bratislava, sa predstaví rebelka bez zásad, ale zato s jasne vyhranenou filozofiou – ísť v živote len svojou cestou.

Francúzsky šansón v podaní Andrey Zimányovej sprevádzal otvorenie nového štúdia krásy Clarins Paris v druhej polovici mája tohto roku v Bratislave. V sofistikovaných priestoroch bývalého Tuzexu na Jašíkovej ulici vyrástol viac ako dôstojný partner – salón krásy s predajom značkovej francúzskej kozmetiky Clarins.

Prvá vôňa Celine Dion, rovnako ako jej hlas, nadchla milióny žien na celom svete. Aj ony mohli precítiť lásku k životu pomocou teplých tónov tejto klasickej a romantickej kvetinovej vône. Teraz je tu nový začiatok. Celine Dion sa vracia, aby predstavila povznášajúce vonné tóny prostredníctvom viac otvorenej, zmyselnejšej kombinácie – NOTES.

Zuzana Loffayová, naša čitateľka, nemá problém upútať pozornosť. Priamy pohľad, úsmev a srdečnosť vás na nej ihneď zaujmú. Ona sama však cíti potrebu zmeny. Rada by niečo zlepšila – nielen kvôli práci, v ktorej zastáva významnú a zodpovednú pozíciu, ale aj kvôli manželovi, pre ktorého by chcela byť ešte príťažlivejšia. Verí, že oči rozžiari aj svojim dvom malým deťom. Jej očakávania bude už o malú chvíľu napĺňať bratislavský salón Relook.

Zatiaľ čo vy, milé dámy, uprostred leta naháňate bronz na piesčitých prímorských plážach, módni návrhári vašich obľúbených značiek majú už dávno pre vás pripravené nové módne kolekcie na nadchádzajúcu sezónu jeseň/zima 2004/2005. Už len posledné kozmetické úpravy, skontrolovať nafotený katalóg a pripravenú webstránku a nová sezóna môže začať!

Módny ateliér Vogel Couture vznikol v roku 2001. Meno dostal po babičke jedného zo spoločníkov, po starej pani Vogelovej. Krajčírsku tradíciu mala v krvi a keďže zakladatelia značky – pani Katarína Gallová a pán Roman Minárik – nechceli nič neosobné a abstraktné, rozhodnutie padlo rýchlo. Ateliér od začiatku budovali na systémovej báze, aby každý jeho článok mal svoje miesto. Práve to bol dôvod, prečo hľadali silnú návrhársku osobnosť.


Značka Kenzo neponúka len módu, predkladá vám celú životnú filozofiu. Naučí vás láske k životu, pozitívnej energii, zmyslu pre humor a pre radosť. Prináša vitalitu a eleganciu vo svojich kolekciách, poéziu a nehu vo svojich parfumoch. Stať sa ženou v štýle Kenzo znamená byť pôvabná, moderná a elegantná, ale zároveň bezprostredne veselá, prostá a nenápadná.

Jankina tvorba je v duchu doby a nielen v duchu jednej krátkej sezóny.“ Nás však omnoho viac zaujímalo, ako vznikajú tie nádherné, krehké modely. Porozprávali sme sa teda aj s ich tvorkyňou, dizajnérkou Jankou Kuzmovou.

Východné filozofie tvrdia, že päť prvkov, tvoriacich rovnováhu života, predstavujú oheň, voda, zem, kov a drevo. Pripusťme na chvíľu, že oných päť prvkov, tvoriacich rovnováhu života, predstavujú práca, rodina, láska, zdravie a pohodlie.


Ono známe za všetkým hľadaj ženu, platí v jeho prípade asi do posledného písmena. Na začiatku jeho cesty do oblasti modelingu bola žena. Už viac než dve desiatky rokov sa so ženami, navyše krásnymi, stretáva takmer každý deň. Napriek tomu (alebo možno práve preto) sa na ženskú krásu pozerá inak než „obyčajní“ muži. Keby mal dcéru, modeling by jej ani nenahováral, ani nevyhováral, určite by ju však do neho nepustil neinformovanú.
IVO LADIŽINSKÝ.

Je idolom mnohých mladých športovcov, veď vo svete vrcholového športu už pekných pár rokov dosahuje pozornosť pútajúce výsledky. Patrí medzi elitu, no jeho záujem nie je sústredený len na desaťboj – šport pre tvrdých chlapov. Je šťastne ženatý, svoju manželku obdivuje. Je aj hrdým otcom, synovi Štěpánovi s manželkou hovoria „naše zlatíčko“. Narodil sa v Lanškroune v Českej republike. V novembri oslávi tridsiate narodeniny.

Riešenie hádanky, ktorej časti ženského tela muži radi venujú svoju pozornosť a my ženy tiež, avšak v našom prípade nezriedka ide o pozornosť menej lichotivého charakteru, je veľmi jednoduché. Zadok. To je taký malý ostrov každého ženského tela. Všímam si totiž pozoruhodný úkaz – leto, kúpaliská a plavky vytvárajú na tieto pozorovania ideálne podmienky. Súmerné, vysoké a štíhle telo mladej ženy je takmer ukážkové. Takmer, lebo vo chvíli, keď sa zameria vaša pozornosť práve na túto časť jej postavy, zistíte, že je plochý, mäkký a z nevysvetliteľných príčin sa už pozná aj s celulitídou. Naopak, žena v stredných rokoch, ktorej brušku i stehnám by ste už pri väčšej kritickosti mohli čo-to vyčítať, má zadok tak pekne vytvarovaný, že si zaslúži uznanie. Čím to?