Máj 2004


V skratke... Ako devätnásťročná získala Adriana Pospíšilová titul Miss 2003. Je slobodná, narodila sa v znamení Leva, ukončila štúdium na jednom z bratislavských gymnázií a momentálne sa pripravuje na náročné prijímacie pohovory na medicínu.

Prečo sa treba chrániť pred slnečným žiarením? Za posledných 30 rokov sa dvojnásobne zvýšil výskyt rakoviny kože. Malígny melanóm je spojený s 3 a viac spáleniami slnkom so vznikom pľuzgierov alebo s dlhodobým pobytom na slnku vo veku do 20 rokov bez použitia ochranných prípravkov. Pôsobením UV žiarenia koža rýchlejšie starne. Ultrafialové žiarenie môže v kombinácii s rôznymi látkami a liekmi vyvolávať alergické, prípadne toxické reakcie.

Zmenou farby vlasov môžeme svoj vzhľad zdramatizovať, zjemniť, či zextravagantniť. Výsledkom však nemusí byť len vylepšenie. Ak chcete byť úspešné, pri výbere novej farby neobíďte farebnú typológiu.

Starostlivosť o pleť vytvorená značkou KENZO sa inšpiruje filozofiou známou v Ázii niekoľko tisícročí. Je to návrat k prírode. Cieľom KI je dosiahnutie harmónie energií vo vesmíre a v nás. Naše zmysly túžia po naozajstných hodnotách. KI je život obohacujúci koncept, ktorý je v súlade so značkou KENZO.

Pleť ženy sa začína meniť po 25. roku života. Objavujú sa prvé vrásky, pleť stráca svoju pružnosť, vyzerá unavene a trvá jej dlhšie, kým sa po namáhavom dni opäť zregeneruje. Potrebuje novú dávku energie.

Ak by sme pátrali v histórii, zistili by sme, že túžba mať pekné a pestované nechty je stará niekoľko tisícročí. V Babylone, tritisíc rokov pred naším letopočtom, pochovávali kňazi svoje kráľovné aj so zlatými manikúrovými setmi – to aby sa panovníčky ani na onom svete nemuseli za svoje nechty hanbiť. A aby boli kedykoľvek, a bez najmenšej ujmy na kráse, pripravené pohybovať sa aj v božskej spoločnosti…

Prichádza máj, lásky čas, pre mnohé budúce nevesty najvysnívanejší mesiac na usporiadanie rozprávkovej svadby. Nemusíte byť však práve budúca nevesta, aby ste sa dokázali romanticky zahľadieť do belostných svadobných šiat, predvedených na mólach tých najvychýrenejších módnych tvorcov. Christian Lacroix si inšpiráciu pre kolekciu značky Chanel našiel vo viktoriánskom období, Valentino uchvátil svojou jednoduchou eleganciou, Gucci kožušinovými doplnkami, John Galliano pre Diora oprášil masky faraónov a zakrútil modelky na spôsob múmií zo starovekého Egypta, v kolekcii pod vlastným menom sa zas zahrával s madeirovou krajkou našich babičiek. Nekonečne veľa možností, naberiete však odvahu na takéto, mnohokrát extravagantné kreácie na hranici nositeľnosti?

Každá nevesta by mala mať niečo nové – väčšinou je to bielizeň, niečo požičané – svadobné šaty, niečo staré – napríklad prstienok po babičke, niečo modré – podväzok s modrou stužkou, a niečo darované.

Ako každú sezónu aj tento rok sa vo februári na výstavisku v Brne zišli výrobcovia a obchodníci z oblasti odevného priemyslu, aby prezentovali svoje kolekcie na sezónu jeseň/zima 2004/2005. Módny veľtrh Styl však nie je len miestom stretnutia vystavovateľov, ale aj veľkolepou udalosťou pre začínajúcich i profesionálnych módnych návrhárov. V rámci večerov módy a súťaže Top Styl Designer majú možnosť prezentovať svoje najnovšie módne kolekcie a konfrontovať svoju tvorbu s kolegami z Českej republiky a okolitých krajín.

Iba jej meno stačí na definovanie páru topánok, kabelky, šperku či parfumu. Vyjadruje prestíž, kvalitu, bezchybný vkus a dokonalý štýl. Coco Chanel mala neuveriteľnú intuíciu, trpezlivosť a obrovský talent. Podarilo sa jej prebúrať konzervatívne šatníky a vytvoriť nový základ garderóby pre celé generácie žien moderného sveta.

Zvykne to bývať naopak. Zo zamestnancov sa stávajú podnikatelia. V tomto prípade bolo garde opačné. Z podnikateľky sa stala zamestnankyňa. Nie však preto, že by ju podnikanie nebavilo, že by sa jej nedarilo. Rozhodla sa vo chvíli, keď prišla ponuka s veľkým „P“. Prešla na druhú stranu barikády a ako ukazujú roky reálnych výsledkov na oboch jej stranách, nemožno Ing. Andrei Hozzánkovej uprieť fakt, že je úspešná...

Neurológia a rehabilitácia súkromné centrum s novými a modernými metódami

S dovolením dvoch dám a s pomocou veštkyne pani Marty Tóthovej sme nazreli do ich súkromia. Do ich životov vo chvíľach, ktoré prežívali s vedomím, že ide o rozhodujúce okamihy ich existencie. Naviac to boli chvíle poznačené intenzívnym zvažovaním všetkých alternatív, zodpovednosťou za prijímané rozhodnutia. Pani Vierka i pani Boženka totiž požiadali o pomoc „vyššiu moc“.