Apríl 2004

Získať prestížne ocenenie OTO vôbec nie je jednoduchá záležitosť. Nestačia len roky poctivej práce, nestačí len byť často videný, treba k tomu ešte čosi. Mať v sebe prirodzenú, čiže nehranú schopnosť získať si priazeň divákov. Jana Majeská túto schopnosť má. Predovšetkým vďaka tomu, že úsmev, dobrotu a radosť zo života možno vyčítať aj z jej očí. A tie vraj nikdy neklamú...

Atraktívna ponuka od Laboratórií VICHI - kompletný program s prípravkami VICHI

Celulitída je nielen zdravotný, ale aj estetický problém väčšiny žien od pubertálneho veku až po starobu. Už len pomyslenie na pomarančovú kožu nás nabáda k prijatiu rozhodnutia „začnem cvičiť, vyskúšam novú diétu, budem plávať, behať, nebudem sa prejedať, musí sa mi podariť zlikvidovať tento hrboľatý povrch kože, nebudem ho zakrývať odevom, prichádza leto a tak veľmi túžim vyjsť na pláž v nových bikinách, zahrať si plážový volejbal a obliecť si obľúbené šortky, top, minisukňu“. Našťastie sa to všetko ešte dá stihnúť, kým slnečné lúče začnú určovať módne trendy. Ponúkame vám niekoľko super rád pre krásne a pevné telo.

Konečne máme za sebou obdobie čiapok, pod ktorými väčšinou končili všetky naše snahy o účes. Je tu jar. Máte ju aj vo vlasoch? Čo je v kurze? Jednoznačne radosť zo života! Ako jej pomôcť, keď nás trápia jarné diéty a únava? Skúste aktuálny zostrih v trendoch 2004.

Tí, ktorí sa v tom vyznajú, tvrdia, že je staré ako ľudstvo samo. Údajne vzniklo náhodne. Poranenie, trocha sadzí zanesených do rany a pračlovek zistil, že mu na onom mieste na tele zostal nezmazateľný znak. Začal teda zámerne využívať to, čo objavil náhodou. Jednotlivé society, komunity alebo, ak chcete, kmene začali zdobením svojho tela demonštrovať svoju príslušnosť k danej skupine, pričom niektoré z tetovaní mohli mať i rituálny význam. I dnes je identifikovanie sa s určitou skupinou či myšlienkou dôvodom, prečo sa ľudia nechávajú potetovať. To, čo sme pred pár rokmi považovali za znak asociálnosti, veď najčastejšie boli potetovaní recidivisti, je dnes už niečo viac ako len módny výstrelok...

Prednedávnom sa v dvoch najväčších svetových centrách módy, v Miláne a Paríži, konali prestížne módne prehliadky tvorcov Haute Couture. Tieto veľkolepé predstavenia, ktorých hľadiská boli plné svetoznámych celebrít a žurnalistov z najprestížnejších módnych magazínov, navštívila aj slovenská módna návrhárka Vladimíra Bebčáková. Vďaka nej vám máme možnosť predstaviť aspoň niektoré z grandióznych modelov značiek Dior, Valentino, Versace alebo J. P. Gaultier. Ako už býva pre Haute Couture zvykom, módni tvorcovia so svojimi špičkovými krajčírmi venovali vo svojich ateliéroch zhotoveniu týchto modelov nekonečné hodiny ručnej práce. A že je to naozaj vidieť, môžete sa na vlastné oči presvedčiť aj samé!

Mladý talentovaný módny návrhár, študent Odevného ateliéru Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave, spôsobil na brnenskom veľtrhu módy Styl nemalý rozruch. Ako prvý Slovák v histórii prelomil ľady českých víťazov a zo súťaže módnych návrhárov si odniesol titul Top Styl Designer. Jeho kolekcia NEOPINK zvíťazila v konkurencii ďalších ôsmich finalistov a ako devätnásťročný sa zároveň stal najmladším víťazom v histórii tejto súťaže. Rozprávali sme sa s ním o jeho tvorbe, prvých pocitoch z triumfu a tajných snoch do budúcnosti...

Kylie Minogue (35). Je fenoménom, ikonou, imidžom. Je prehnané nazvať ju austrálskou Madonnou? Vyše pätnásť rokov sa pohybuje v hudobnej branži a stále má čo povedať. Nechýba jej invencia, originalita a sexappeal. A ešte niečo: titul najkrajší zadok sveta!

Mystik a astrológ, vegetarián, architekt i prívrženec dadaizmu, spisovateľ, tvorca parfémov, krajčír a preslávený avantgardný módny návrhár – to všetko nepochybne je Paco Rabanne. No je to tiež diabol? Istá pani Josiane si myslí, že začaroval jej dcéru a pokúšal sa ju uniesť. Preto sa podľa denníka Le Figaro v roku 1995 rozhodla proti slávnemu módnemu návrhárovi viesť verejnú kampaň. Usadila sa pred butikom Paco Rabanne na ulici Rue du Cherche Midi a upozorňovala okoloidúcich, že je to diablov obchod...

Má 34 rokov, výborného manžela, dvoch synov a veľké šťastie, že sa jej podarilo skĺbiť životnú záľubu s tým, čím sa živí. Narodila sa v znamení Strelca, pričom na znamenia odhaľujúce základné osobnostné črty nedá dopustiť. Rovnako s vášňou, oddanosťou a hlbokým zanietením dokáže hovoriť i o tom, čo ju denne obklopuje – o šperkoch. Tie, ktoré pochádzajú z jej autorskej dielne, už prezentovala na viacerých výstavách na Slovensku i v zahraničí.

Igor Timko (24) je bezprostredný mladý muž, ktorý sa v šoubiznise pohybuje už odmalička. Začínal v Zlatej bráne, moderoval Talentárium, vyštudoval herectvo a navyše je lídrom jednej z najúspešnejších kapiel súčasnosti – No Name. Aj napriek úspechom na Slovensku i v Česku ostáva stále rovnaký, milý, priateľský a úprimný.

Radovan Kalmancai - v oblasti fitness sa pohybuje deviaty rok. Ako osobný tréner pracuje už šesť rokov. Keď nepracuje a počasie nepraje pobytu v prírode, rád si zahrá napríklad squash. Voľný čas a chvíľu pohody si zvykne spríjemniť i brnkaním na gitare a spomienkami na rockové časy. Má 30 rokov, narodil sa v znamení Býka.

Sušienky BeBe Dobré ráno majú nízky glykemický index vďaka vysokému obsahu obilnín a špecifickému výrobnému procesu. Energia je do organizmu dodávaná pozvoľna a vydrží až štyri hodiny. BeBe Dobré ráno preto tvoria ideálny cereálny základ vyvážených raňajok a sú zdrojom energie počas celého dopoludnia.