Z obsahu vyberáme

Beauty&Woman MÁJ 2015

 

V májovom čísle Beauty&Woman sa dočítate, prečo má mladá slovenská herečka Kristína Svarinská rada slnko v duši.
Dozviete sa prečo ženy na celom svete milujú modely Dolce&Gabbana, naúspešnejšie a najkontroverznejšie spojenie v módnom biznise Domenico Dolce a Stefano Gabbana.
Tento zaujímavý článok s množstvom fotografií nájdete až na šiestich stranách v májovom vydaní Beauty&Woman. V novinkách so sveta módy nájdete 50 odtieňov tenisiek, ktoré navrhol Pharell Williams pre adidas, adidas Superstar. Ako si môžete kúpiť najnovšie šperky Chanel Coco Crush v máji.
Dočítate sa, že Cara Delevingne je nielen najžiadanejšou modelkou pre módne značky, ale je aj tvárou hodiniek TAG Heuer.
V oblasti krásy vám poradí umelecký riaditeľ kozmetickej značky Guerlain, José Luis Yuve, ktorý nedávno navštívil Bratislavu. Až na ôsmich stranách si môžete pozrieť modely slávnych i začínajúcich portugalských módnych návrhárov, ktorí predstavili svoje nové kolekcie na jeseň/zimu 2015/2016 v Portugalsku,
na Portugal Fashion.
Módne skladačky obsahujú desiatky inšpirácií na nové slnečné okuliare, denimový outfit, topánky na platforme, kvetované šaty a overaly, nájdete tu módu 70. rokov, letné inšpirácie F&F, námornícky štýl, nové plavky od H&M, môžete si pozrieť exkluzívny exteriér a interiér dočasného butiku Chanel v Saint Tropez. Pre nadšencov filmov ponúkame originálnu recenziu filmu Kráľova priazeň s nadanou a slávnou herečkou Natalie Portman a Scarlett Johansson.
V oblasti krásy nájdete najnovšie kúsky dekoratívnej kozmetiky Dior, Yves Saint Laurent, Max Factor, Sisley a nové neodolateľné letné vône Chanel a Bucheron.
Zo šperkov vás zaujmú nové prstene ALO diamonds a dámske hodinky Charmswatch, Combo od Freywille.
V pánskej prílohe Gentleman sa dočítate o siedmych veciach, bez ktorých si naši chlapi nevedia predstaviť vysnívanú dovolenku. Autotesty MINI Gooper, Subaru, Škoda Octavia, Smart ForFour, Mercedes Benz C220.
Dočítate sa tu veľa nových informácií z oblasti zdravia a ako byť na slnku bez rizika. Mesačník Beauty&Woman kúpite vo všetkých dobrých stánkoch Mediapress, nákupných centrách, na pumpách, v predajniach tabaku.

 

Horoskopy

Horoskopy

Slnko v BARANOVI

Narodené od 21. 3. do 20. 4.

Všeobecne: Čaká vás nejaká úloha, ktorá si bude vyžadovať vašu ochotu podieľať sa s inými na jej splnení. Aby vás to bavilo ešte viac, pridajte k tomu kus tvorivosti a ochoty ostatných motivovať k spolupráci.

Láska: Vzťahy prejdú určitou skúškou. Možno budete musieť prevziať viac zodpovednosti do budúceho spoločného života alebo sa rozhodnete, že ešte nie je čas na vážne záväzky. Naozaj?

 

Do každej kuchyne, pre celú rodinu: SodaStream predstavuje letné novinky

Najzdravším a ešte stále najlacnejším nápojom je čistá voda. Máme šťastie, že nám tečie z vodovodných kohútikov a nie sme odkázaní na nakupovanie vody v obchode.

 

Mercedes-Benz GLC kupé - nová podoba výnimočnosti

Zaručene púta pozornosť – len zopár týždňov po predstavení GLC SUV predstavuje Mercedes-Benz GLC kupé. Ďalšia generácia úspešného modelu dokonale a šikovne spája športovosť charakteristickú pre vozidlá kupé a funkčnosť vozidiel SUV. Výsledkom je vozidlo pre individualistov, ktorí kladú maximálny dôraz na jedinečný vzhľad, čo najväčšiu možnú slobodu a pokrokovú techniku. Vďaka inovatívnym technológiám, inteligentným asistenčným jazdným systémom a novej palete motorov je kupé symbolom športovosti, bezpečnosti a efektívnosti.

V rubrike zdravie Vám prinášame návod, ako učinne zabojovať proti cholesterolu, ako si posilniť imunitu.

 

 

Viac sa dočítate v marcovom čísle Beauty&Woman, ktoré je už v predaji.

 

Čo sa deje v slovenskom showbiznise

Slovenský šoubiznis vyzerá na prvý pohľad malý, ale stále sa u nás niečo deje. Či už je to modelingová súťaž, krst známej speváčky, kuchárska šou, svadba, oslavy dvadsaťročného výročia slovenskej poprockovej skupiny alebo jednoducho rozdávanie diamantov.

Elite Model Look 2011 v Prahe

Apocalypto – recenzia filmu

Po kontroverznom filme Umučenie Krista (2004), ktoré nenechalo azda žiadneho diváka ľahostajným (či už v pozitívnom, alebo negatívnom zmysle slova), Mel Gibson prichádza v roku 2006 s filmom Apocalypto. Apocalypto po formálnej stránke akoby bolo pokračovaním Umučenia Krista... Mŕtvy jazyk, brutalita, akčnosť, dynamika, obrazová i emocionálna explózia v tých najvypätejších momentoch filmu, skrátka – veľmi blízke dvojča (z formálneho hľadiska). Pre niekoho úžasné poznanie a pozitívum, pre iného vykrádanie samého seba či zneužívanie alebo využívanie osvedčených vlastných i cudzích postupov.

Ak by bol film Apocalypto nakrútený pred Umučením Krista, s veľkou pravdepodobnosťou by si vymenili miesta z hľadiska úspešnosti, originality, cien. Film Apocalypto však prišiel o dva roky neskôr a najmä – sujet bol omnoho banálnejší a triviálnejší. Žiaľ, taká je realita, taký je osud. Jazyk už teda nebol taký očarujúci a tajomný ako v prípade Umučenia Krista, rovnako ani brutalita už nebola taká sugestívna... A čo teda vlastne vo filme, ktorého dĺžka dosiahla 139 minút premietacieho času, zostalo pre diváka?

Recenzia divadlo - Sexuálna perverzita v Chicagu

Názov divadelnej hry Davida Mameta je natoľko sugestívny, provokatívny, drzý a hrubý, že akýkoľvek iný by bol pre recenziu neospravedlniteľným omylom. Práve názov hry je totiž to najlepšie, čo v súvislosti s touto hrou autor vymyslel a čím prinúti prakticky skoro každého okoloidúceho zastaviť sa a znova a znova si prečítať ten názov na reklamnom pútači... Nie... Nie, nie je to omyl, naozaj tam je napísané „Sexuálna perverzita v Chicagu“!

Napriek skutočnosti, že vďaka celkovej liberalizácii, t. j. akejsi globálnej „slobody“ si postupne zvykáme na bezhraničné umelecké výrazové prostriedky, ako aj na témy, ktoré prednedávnom boli tabu, pre niektorých zostali tabu až do dnešných dní. Môže byť teda vhodnejšia klíma na umeleckú tvorbu, ako je tento stav, keď je dovolené všetko, keď umelcovi v tvorbe bráni iba jeho neschopnosť či skôr – financie?

John Osborne - Obzri sa v hneve (recenzia)

Autor: John Osborne; názov: Obzri sa v hneve (Look back in Anger); preklad: Karol Dlouhý; dramaturgia: Miriam Kičinová; réžia: Juraj Bielik; produkcia: Matúš Benža, Jana Kováčová a Monika Pulišová; scéna a kostýmy: Katarína Žgančíková; osoby a obsadenie: Jimmy Porter – Michal Jánoš, Alison Porterová – Rebeka Poláková, Cliff Lewis – Tomáš Vravník, Helena Charlesová – Andrea Vozárová, altern. Kristína Tóthová; pedagogické vedenie: prof. Vladimír Strnisko, doc. Ingrid Timková, prof. Peter Čanecký, doc. Svetlana Waradzinová.

Trochu histórie
Premiéra divadelnej hry Obzri sa v hneve 8. mája 1956 v Londýne vyniesla dovtedy neznámeho Johna Osborna priamo do divadelného neba, odkiaľ ho už nikto nevyhnal. „Podryl mŕtve konvencie a vniesol do divadla živý jazyk; uviedol antihrdinu a rozšíril hranice toho, čo sa dovtedy v tematickej oblasti pokladalo za prípustné: pripravil pôdu pre iných spisovateľov.“ (Gabriel Gersh: The Theater of John Osborne, 1967)
Prišiel proste v tom najsprávnejšom momente, keď všeobecná nespokojnosť s anglickým divadlom vrcholila.

Syndikovať obsah