Profily&Rozhovory

Módny štýl celebrít - Módna ikona z Ruska Elena Perminova

Životný príbeh ruskej fashionistky Eleny Perminovej pripomína rozprávku. Dievča z chudobnej rodiny, ktoré vyrastalo na studenej Sibíri, zlákal svet drog, až pokým ju nezachránil ruský miliardár Alexander Lebedev, ktorý sa do nej napokon aj zamiloval. Elena Perminova si vďaka neobmedzenému rozpočtu ženy boháča môže dovoliť aj tie najdrahšie módne kúsky. Ona ich však môže nielen nakupovať, ale ich aj dokáže nesmierne štýlovo nosiť. Štýl 28-ročnej Rusky, ktorá je tiež matkou troch detí, dnes s obdivom sleduje celý svet. Pozrime sa na najlepšie z jej jedinečných kombinácií spoločne aj my.

 

 

Viac sa dočítate v marcovom čísle Beauty&Woman, ktoré je už v predaji.

 

 

Katy Perry - Prizmatická kráľovná exkluzívne v Bratislave

Výrazné farby, žiarivé pery, dúhové parochne, retro imidž a oblečenie plné kontrastov. Z pódia sa ozýva kontraalt, ktorý rozosieva zimomriavky. V šoubiznise nič nevídané, poviete si. Len do chvíle, kým do kolotoča slávy a uznania vstúpila Katy Perry so svojim jedinečným talentom a premysleným stylingom. Umelecky založená speváčka s obrovskou chuťou experimentovať. Neporušuje žiadne pravidlá konvenčnosti, sama si ich totiž vytvára. A svet na ňu hľadí s uznaním a obdivom. Svetová megastar sa v rámci veľkolepého turné Prismatic World Tour 2014/2015 zastaví aj v Bratislave.

 

 

Viac sa dočítate vo februárovom čísle Beauty&Woman, ktoré je už v predaji.

 

 

 

Penélope Cruz - Rada hrám, ale len na scéne

Krásna Španielka s citom pre hudbu a očarujúcimi krivkami. Reč nie je o akustickej gitare, ale o talentovanej, charizmatickej a úprimnej herečke s južanskými koreňmi. Hoci študovala balet, pre herectvo sa narodila. Očami prezradí aj to, čo by si najradšej nechala pre seba. Cez pohľad jej vstúpite do duše a nazriete pod pokrievku jej bublajúcich emócií. Temperament, cit a zmyselnosť sa spojili v jedno, aby Penélope okúzlila celý svet. Narodila sa v znamení býka a má za sebou čerstvé oslavy životného jubilea. Zrelá a šarmantná štyridsiatnička srší optimizmom, dobrou náladou a tvorivá fantázia jej nedovolí spávať. Najnovšie sa tešíme zo snímky Ma Ma, ktorá bude v jej producentskej réžii. Magda alias Penélope Cruz zatrasie našimi citmi, no mnohému nás priučí. Čomu alebo komu vďačí za svoj pôvab a krásny vzhľad? Milé dámy, nechajme sa inšpirovať!

 

 

Hovorme spolu o dobrom aj zlom

Svet modelingu je komnatou krásnych žien, štíhlych figúr, vypasovaných rób, nádherných modelov, luxusných materiálov a jagajúcich sa farieb. Zhon, stres, vysoké nároky, otlaky či unavené telá sú poctivo ukryté v zákulisí. Kým verejnosť obdivuje krásu a dokonalosť, samotné modelky sú osobnosťami s vlastnými túžbami, životmi a ambíciami. My vám, milé Beauty&Woman čitateľky, predstavíme topmodelku svetovej kvality a dámu s veľkým „D“ a dobročinným srdcom. Topmodelka, matka, partnerka, ambasádorka charitatívneho projektu AVON proti domácemu násiliu a patrónka exkluzívnej knihy V dobrom aj v zlom a ešte v horšom Daniela Peštová. Elegancia, pôvab, čaro osobnosti a svieži vzhľad jej prinášajú rady obdivovateľov a pracovné ponuky. No dnes to nebude iba o kráse! Ženy ženám alebo svedectvo Daniely Peštovej, že pomáhať sa oplatí.

 

 

Pre mnohé ženy ste ikonou krásy. Aké sú Vami osvedčené receptúry okrem prirodzenosti, samozrejme?

Asi vás sklamem, ale žiadny tajný recept nemám. Spolieham sa na spánok, kvalitnú kozmetiku, duševnú pohodu, pitný režim... Jednoducho všetko, o čom ste určite už počuli.

 

Každá z nás túži po krásnej pleti. Vy ste tvárou inovovanej línie prípravkov Anew Reversalist proti vráskam od AVONu. V čom sú prípravky jedinečné?

Rozhovor s Borisom Filanom - „ Usilujem sa, aby každá moja kniha mala niečo osobité“

Vo svojej novej knižke Po vtákoch pokračuje Boris Filan v príbehoch a úvahách, ktoré čitatelia poznajú z kníh Ľubošova finta, Tri opice, Zabíjačka a iné rozkoše. S veľkou zvedavosťou a chuťou skúma svet okolo seba, rozpráva prekvapujúce príbehy a hľadá siedmu stenu kocky. Mieša jablká s hruškami, zbiera neuveriteľné ľudské osudy a s rozkošou sa pozerá veciam pod sukňu.

 

 

 

 

Petra Polnišová - Všetko je tak, ako má byť

Petra Polnišová sa narodila 24. februára 1976. Vyštudovala bábkoherectvo na VŠMU. Následne pôsobila v Spojenom kráľovstve a dva roky v milánskom divadle Teatro laboraotrio mangiafuoco. Po návrate na Slovensko sa stala jedným z kľúčových členov divadla GUnaGU v Bratislave, pôsobí v Divadle L+S, spolupracovala s divadlom Nová scéna, Aréna. Do povedomia širšej verejnosti vstúpila účinkovaním v humoristickej relácii S. O. S. na STV (spolu so svojimi kolegami z divadla), kde sa podieľala aj na scenári a dramaturgii.

Jej najznámejšími kreáciami v relácii sú Edita Papeky (paródia cvičiteľky Edity Sipeky), kaderníčka Duňa, porotca Slovensko hľadá Superstar Bulo Vyšší (Julo Viršík), Mora Monsterová, reportérka Lujza Mlsná a kultová postava so sociálnym cítením veverica Eliška. Petra Polnišová účinkuje v televíznej humornej improvizačnej šou Partička, kde spolu s hereckými kolegami Lukášom Latinákom, Mariánom Miezgom, Robom Jakabom, Jurajom Kemkom, Romanom Pomajbom a Danom Danglom improvizujú na vybrané témy.

Katie Feix - Žijem svoj sen

O svojej umeleckej ceste nám porozprávala Katarína Feix, slovenská módna dizajnérka a predstaviteľka unikátnej značky ručne šitých kabeliek Katie´s bag. Ako sa nevzdať svojej príležitosti a s výzvou sa popasovať? S úsmevom na perách nás v ligotavom svete kreatívnych, do detailov prepracovaných štýlových doplnkov privítala slovenská dizajnérska jednotka Katie Feix. Našimi hostiteľkami boli noblesa a jedinečnosť. Milé Beauty&Woman dámy, nechajte sa inšpirovať!

 

Je pravda, že zrod vašej značky Katie´s bag sa vám jednoducho prisnil? Bol to živý sen?

Áno, hoci to znie dosť bizarne, bolo to presne tak. Pravda je však aj to, že už dlhší čas predtým som premýšľala o novom profesijnom smerovaní a hľadala som správny nápad.

 

Čo predchádzalo osudovej noci? Cítili ste potrebu zmeniť svoj život?

Miroslav Palát - Tescoma to má

Keďže nie som profesionálnym kuchárom ako asi väčšina mužov, na kuchyňu a kuchynské potreby a doplnky sa pozerám iba okrajovo. Skôr ma v predajniach a obchodných systémoch upúta nejaký ten „dizajnový kúsok“ a pomerne často narazím aj na výrobky s označením Tescoma. Naposledy som takto držal v ruke v jednom obchodnom dome zaujímavé príbory uvedenej značky. Niet sa čo diviť, za 20 rokov existencie sa firma môže pochváliť sortimentom produktov predstavujúcim viac ako 2 000 položiek a každoročne k nim pribúda najmenej 250 nových výrobkov. Pred pár dňami som mal možnosť stretnúť sa a porozprávať s konateľom spoločnosti Tescoma Miroslavom Palátom.

Keď sme sa bavili o mnohých „pomocníkoch do kuchyne“, ktoré tam nesmú chýbať a  pochvaľujú si ich hlavne ženy, ubezpečil ma, že „Tescoma to má“.

Čo je podľa vás základom vášho podnikateľského úspechu?

Myslím si, že je to predovšetkým to, že od svojho vzniku v roku 1992 zostávame verní svojim pôvodným zásadám: ponúkať široký sortiment výrobkov prvotriednej kvality za priaznivé ceny, uplatňovať a rozvíjať vlastný vývoj i originálny dizajn kuchynských potrieb, propagovať obchodnú značku a dobré meno Českej republiky vo svete.

Fotovolticke panely, alebo tepelné čerpadlo so slnečnými kolektormi?

V rodinnom dome majú svoj význam rôzne druhy obnoviteľných zdrojov energie (OZE). Pri takej veľkej množine premenných, aké sú v hre, je prakticky nemožné dnes zvoliť taký systém zásobovania rodinného domu energiami, ktorý bude prinášať jednoznačne najvyšší ekonomický efekt pri ešte rozumných investíciách. A to po celú dobu životnosti, ktorá je veľmi rôzna (12,30,40 rokov). Drastický pohyb cien energií za posledný rok postavil na hlavu ekonomiku, ale čo je ešte horšie vôbec samotnú dostupnosť určitých druhov energií za rozumnú cenu. Rozhodujúca je i prácnosť a ekológia. Pritom o tom, čo je dostupnejšie, rozhodujú často politici alebo panika na trhu (drevo, uhlie). Pri zohľadnení všetkých faktorov môžeme povedať, že najlepšie je bývať v nízkoenergetickom novopostavenom dome vybavenom termickými kolektormi, fotovoltickými (FV) panelmi a tepelným čerpadlom. Pre efekt a pocit tepla je ešte vítaný aj kozub, či piecka a stropné chladenie. Lákavé? Až nato, že hneď máme rozpočet novostavby vyšší aj o 50 %.

Pomoc pri lupienke i suchej pokožke

„Soľný kúpeľ i bahenný zábal s vysokým obsahom draslíka, magnézia, sodíka, vápnika, brómu, jódu i ďalších minerálov sú doslova vykúpením pre suchú pokožku či pokožku postihnutú kožnými ochoreniami, zvyšujú jej schopnosť zadržiavať vlhkosť, dodávajú koži zdravší vzhľad a pocit sviežosti, pleť vďaka nim nadobúda mladistvý výraz”, vymenúva MUDr. Fathi Kawar, majiteľ firmy El-Maydan Co., unikátne účinky soli a čierneho bahna z Mŕtveho mora pri regenerácii pokožky.

Syndikovať obsah