RENAULT REZKÁ BEŽKA 2. ročník rodinného bežkárskeho podujatia dopadol na výbornú

V prvú marcovú sobotu sa vo Vysokých Tatrách na Štrbskom Plese konal 2. ročník rodinného bežkárskeho eventu s názvom Renault Rezká Bežka. Toto jedinečné podujatie potvrdilo svoj veľký potenciál na ďalší rozvoj a pokračovanie. A preto po úspešnom 1. ročníku, ktorý sa konal minulý rok, sa na podujatie mohli opäť tešiť malí aj veľkí bežkári. Riaditeľ podujatia Peter Pukalovič vyjadril potešenie z ďalšieho vydareného ročníka Renault Rezkej Bežky: „Sobotné preteky nám vyšli opäť na výbornú. Počasie bolo ideálne, bez vetra, v porovnaní s minulým rokom, kedy bolo mrazivo, bolo v sobotu veľmi príjemne, len tesne pod nulou. Od rána vládla v Areáli bežeckého lyžovania na Štrbskom Plese príjemná rodinná atmosféra. Každý kto sa zapojil určite potvrdí, že bežkárske trate v okolí Štrbského plesa sú síce náročné svojím profilom, ale nádherné svojím charakterom a prostredím, v ktorom sa nachádzajú. Tešíme sa z toľkej účasti a veríme, že pre mnohých sa stane toto zimné podujatie každoročnou zastávkou.“

Sobotné preteky si užil aj samotný generálny riaditeľ Renault Slovensko, Richard Evanson a jeho Renault tím. „Pre mňa ako nadšeného bežkára je podujatie Renault Rezká Bežka už druhý rok srdcovkou. A samozrejme teším sa, že nielen pre mňa je tento event veľkým zážitkom, ale aj pre ďalších pretekárov, ktorí prišli namotivovaní a dobre naladení. V areáli bolo cítiť zdravú športovú rivalitu a samozrejme najviac zúročili tí, čo mali natrénované. Verím, že Renault Rezká Bežka sa stane každoročnou tradíciou a teším sa už na ďalší ročník“, zhodnotil Richard Evanson.

 

Tento rok v mierne posunutom časovom harmonograme zaznel o 13:00 hod. výstrel a odštartoval už druhý ročník Renault Rezkej Bežky. Detskí bežkári a začiatočníci sa tak ako prví popasovali so 700 metrovou a následne s 1 400-metrovou trasou. V rámci detských kategórií sa zúčastnilo aj takmer 40 deti z Poľska, ktoré absolvovali podujatie Renault Rezká Bežka ako vyvrcholenie ich medzinárodného sústredenia na Slovensku. O 15:00 si na päťkilometrovom bežeckom okruhu Slepé pleso zmerali sily dospelí a takisto štafetári, ktorí bežali 2x2,5 km trasu. Vyvrcholením podujatia boli eliminačné preteky s názvom „Večerná stíhačka“, ktoré sa konali na kilometrovom okruhu, ktorý v závere pretekov postupne eliminoval pomalších pretekárov. Najrýchlejším bežkárom, ktorý ju prešiel osemkrát a nakoniec sa stal hlavným víťazom, bol Andrej Renda. Celý mesiac si tak môže užívať hlavnú cenu, ktorou bol novučičký SUV Renault Captur s plnou nádržou.

 

Celkový počet pretekárov prekonal hranicu 200 účastníkov v detských i dospeláckych kategóriách. Pretekári na bežeckých tratiach v areáli bežeckého lyžovania spolu celkovo prekonali hranicu 765 km vo všetkých disciplínach. Pretekárom k vytúženému výkonu prispela aj početná divácka kulisa, ktorá sa v areáli pohybovala okolo 1500 návštevníkov.

 

Veľké poďakovanie patrí za spoluprácu všetkým partnerom, ktorí sa podieľali na príprave Renault Rezkej Bežky, za organizačnú pomoc Areálu bežeckého lyžovania Štrbské Pleso a obci Štrba. Renault Rezká Bežka sa stala veľmi obľúbeným podujatím pre celé rodiny a preto veríme, že toto podujatie sa stane každoročnou tradíciou pre mnoho rodín a bežkárskych nadšencov.-IO-

 

Foto Renault

Patrí do vydania: 
Máj 2020