JEMNÝ A POETICKÝ - CHANCE EAU TENDRE EAU DE PARFUM

Módny dom Chanel vstúpil do nového roka 2019 tanečným krokom. Štvrtý januárový deň vypustil do sveta reklamnú kampaň nového parfumu CHANCE EAU TENDRE EAU DE PARFUM z línie štyroch ikonických dámskych vôní CHANCE. Kreatívna a symbolická symfónia ženskosti podčiarknutá jemnosťou! Presne taká je aj dlhoročná spolupráca Chanelu s talentovaným režisérom Jeanom-Paulom Goudom, ktorý je hlavou i srdcom nápaditej prezentácie. Ako vonia nová esencia tancujúca v znamenitom flakóne? Poďte ju s nami objavovať.

ZRODILA SA JEMNOSŤ

OPOJNÁ A POETICKÁ

Kvetinovo-ovocná vôňa je ženskejšia než kedykoľvek predtým! Jej receptúra vzišla z cennej spolupráce laboratória Chanel, citlivého na vývoj a miešanie vôní, s parfumérom zvučného mena Olivierom Polgeom. CHANCE EAU TENDRE EAU DE PARFUM podčiarkuje žiarivú a sebavedomú ženskosť presiaknutú pocitom absolútnej jemnosti! Kvetinové srdce parfumu zvýrazňuje plnosť exotického jazmínu obohateného o esenciu z ruží, ktorá prežiari kompozíciu ženskými tónmi. Správna štipka bieleho pižma dotvára čistý, priam bavlnkový efekt. Výrazná aróma grape­fruitovo-dulových akordov obohacuje vôňu o pocit absolútnej ľahkosti. Jemná a hlboko poetická súhra kvetín s ovocím evokuje ženu, ktorej pôvab pramení z radosti a jej vnútorného svetla.

 

CHYŤ SA SVOJEJ ŠANCE

BUĎ VNÍMAVÁ

Línia ženských vôní CHANCE trefne vystihuje posolstvo módnej ikony

Gabrielle „Coco“ Chanel: „Šanca nie je vecou náhody. Je spôsobom ženského bytia.“ Príležitosť je stav mysle. Voľba v každom okamihu života. Optimistický postoj? Jednoznačne! Odvážne rozhodnutie? Definitívne! Nie je dôležité stretnúť svoju šancu. Podstatné je chopiť sa jej. Buď vo svojom tele vnímavá! CHANCE EAU TENDRE EAU DE PARFUM prináša pocit absolútnej vnímavosti a citlivosti. Skutočné šťastie? Nos ho každý deň ako oslnivý kokteil z okrúhleho flakónu so zlatým hrdlom. Poznávacím znamením je romantická ružová!

 

KONKURZ NA PRÍLEŽITOSŤ

OČAMI MAJSTROV

Keď sa režisér Jean-Paul Goude rozhodne zanechať hranie hier, no túži zostať na divadelných doskách, vyzerá to ako „na konkurze“. Pre stvárnenie vlastného hudobno-tanečného sna sa spojil so svojím žiakom, choreografom Raynom Heffing­tonom, s ktorým má spoločnú vášeň pre kombinovanie rozmanitých žánrov a kultúr, a hudobníkom Samom Spiegelom, ktorý lieta na vlnách klasickej hudby a hip-hopu. Ako sám vyzdvihuje: „Obaja umelci sú dokonale naladení na jemne naivný a spontánny prístup k filmu. A ten je mne vlastný.“ Výsledkom „uletenej“ spolupráce je krátka tanečná šou zobrazujúca realitu, ktorá je neustále v pohybe. No napriek tomu je estetická, zmyselná a štylizovaná.

 

PARFUM S PRÍBEHOM

TANCUJ A VYNIKNI

Autori zabalili dej „konkurzu“ do horúčkovitého víchru tanečníčok, ktorý sa hýbe koordinovane podľa choreografických kreácií a najmenšími gestami stelesňuje ducha vône CHANCE EAU TENDRE EAU DE PARFUM. Každá bunka vykresľuje oslnivú a sebaistú ženskosť s absolútnou jemnosťou a citom. Tancujú telom, dušou i zmyslami. Ich expresívny výraz umocňuje stolička, s ktorou vytvorili pár. No nie hocijaká, ale rovnaká ako z čias panovníka Napoleona III. Deklarujú ňou svoj pôvab v realite. Nejde o ilúziu digitálnej éry. No postúpiť môžu len štyri! Ktoré? Tie, čo precítili svoju šancu! Ako vône z línie CHANCE. Nápad nad zlato, veď sami posúďte.

 

JEAN-PAUL GOUDE.

S DUŠOU ILUSTRÁTORA

Svojím umením neprestáva prekvapovať! Začínal s fotením v 60. rokoch minulého storočia. Od anglickej kapely The Minets po legendárny časopis Esquire nasledujúceho desaťročia. Od Andyho Warhola po milovanú Grace Jones, z ktorej vytesal svoju múzu ako Pygmalion. Ilustroval a vymýšľal choreografie. Vdýchol dušu veľkolepým oslavám dvestoročnice Francúzskej revolúcie (1989) v Paríži a pozdvihol tzv. „Style Beur“ (arabský štýl Francúzov) na umenie. Nasledovali tri dekády tvorivej práce v reklame. Od kampaní pre Kodak, Kenzo, Guerlain, Vionnet, Shiseido a Chanel cez spoluprácu so supermodelkami ako Laetitia Casta po estetické editoriály v časopisoch Harper’s Bazaar, Vanity Fair, l’Officiel, V či Paper Magazine. Jeho život je o zhmotňovaní obrazov, ktoré sa mu rodia v hlave. Z času na čas Jean-Paul Goude dokázal triumfálne zachytiť ducha každej éry, v ktorej pracoval. A čím je povestný? Práca je neoddeliteľnou súčasťou jeho súkromného života. Pozdvihuje jednoduché obrazy na umelecké diela. To je odtlačok jeho ilustrátorskej duše.

 

SPOJENIE LEGIEND

VYUŽITÁ ŠANCA?

Tandem módneho domu Chanel s nápaditým tvorcom Jeanom-Paulom Goudom sa už roky vypláca. „Som nesmierne náročný, pokiaľ ide o kvalitu. A Chanel tiež. Sme perfekcionisti bez toho, aby sme sa brali príliš vážne. Vždy pracujeme s dávkou humoru,“ pochvaľuje si kreatívny režisér. Je pre neho spolupráca s legendárnou značkou využitou príležitosťou? „Aby som bol úprimný, naozaj neviem, čo znamená šanca (CHANCE). Ale viem, že moja využitá príležitosť je práca pre Chanel. A hovorím to bez lichôtok,“ uzatvára s vďakou Jean-Paul Goude. Čím je jeho spojenie so Chanelom špeciálne? „Od samého začiatku ju cítim. Vnímam, že pre ňu pracujem. Pracujem pre legendu alebo pre jej ducha. Aj preto sa pravidelne objavuje v mojich filmoch. Hovorím o nej, o Gabrielle „Coco“ Chanel,“ uzatvára Goude. A čo vaše šance? Nezabudnite byť vnímavé. A zmocnite sa situácie!

 

ZDROJ/pr.chanel.com/fragrance/chance/2019/#text-product

www.jeanpaulgoude.com/en/about

 

Patrí do vydania: 
Február 2019