Vincentka dopĺňa telu minerály, pomáha pri dehydratácii, hnačkách, telesnej námahe

Minerálna voda Vincentka vyvierajúca v Kúpeľoch (Lázních) Luhačovice je využiteľná celoročne. Na jeseň a v zime pomáha pri klasickej nádche a ochoreniach dýchacích ciest, na jar prináša úľavu pri alergickej nádche. Špecifickým prípadom je leto. Tu sa Vincentka uplatní pri dopĺňaní minerálov, keď pomáha nahrádzať straty solí po fyzickej námahe a športovaní, čím pomáha regenerovať vnútorné prostredie človeka po veľkých stratách potu. Užitočná je tak pre ťažko fyzicky pracujúcich, športovcov i bežných ľudí, pretože v lete je úbytok minerálov potením ďaleko vyšší ako v zime. Pomáha aj pri horúčkovitých ochoreniach.

Veľmi vhodná je na úpravu žalúdočnej kyseliny po nadmernom požívaní mastných jedál a prináša úľavu po nadmernej konzumácii alkoholických nápojov a kávy. Vincentka pomáha aj pri špecifických letných črevných príhodách, letných virózach, ale aj alergických reakciách. Celoročne a teda aj v lete je užitočná pri diabete a ochoreniach tráviaceho ústrojenstva (žalúdok, dvanástnik, črevá, pankreas,..).

 

Výkonný riaditeľ Vincentky, a. s., Ján Šumšal hovorí: „Vincentka sa užíva aj preventívne. Vtedy sa pije studená alebo sa používa na riedenie ovocných štiav. Slúži aj na zálievku zeleninových šalátov a zapíjajú sa ňou alkoholické nápoje a káva. Vychladená a zmiešaná s kvalitným suchým bielym vínom v pomere 1:1 ako strik chutí v horúcich letných dňoch. To preto že znižuje kyslosť vína, neutralizuje žalúdočnú kyselinu a upravuje metabolizmus po alkoholových excesoch. Na prevenciu zubného kazu sa používa na vyplachovanie úst. Vincentka je označovaná aj ako „liek našich babičiek“. Ťažko by sme hľadali väčší kompliment pre zdravý nápoj. Jej liečivé i preventívne účinky preverili stáročia. Kedysi sa podávala aj na viedenskom cisárskom dvore a vo viedenských kaviarňach.“

 

J. Šumšal zdôrazňuje aj to, že Vincentka je čisto prírodný produkt a slogan „Zdravie z hlbín prírody“ nepreháňa, ale výstižne charakterizuje jej prínos. Svojim morským základom sa podobá klasickej morskej vode, ale je menej slaná. Celková mineralizácia dosahuje 10 050 mg/l. Osmotickým tlakom 634,7 kPa sa blíži osmolarite ľudskej krvi a vnútrobunkových tekutín - aj preto je tak účinná. Užívateľom pomáha počas celého roka eliminovať nepríjemné sprievodné prejavy alergií a pomáha k obnove prirodzeného prostredia nosových slizníc. Vincentka predovšetkým zlepšuje dýchanie. Oxid uhličitý a soli obsiahnuté vo Vincentke majú schopnosť rozpúšťania hlienov. Vincentka je tak najlepší podporný prostriedok pre uvoľnenie dýchania pri akútnych a chronických ochoreniach dýchacích ciest a alergiách.

 

„Leto často sprevádzajú typické hnačkové ochorenia. Tu je prínos Vincentky pri rýchlej náhrade straty solí a odstránení následkov dehydratácie organizmu priam nenahraditeľný. Vincentku však vtedy treba popíjať po malých dúškoch, čím sa uľahčuje jej vstrebávanie a urýchľuje jej účinok. K letných nepríjemnostiam patrí aj vysušovanie sliznice dýchacích ciest klimatizáciou. Deje sa tak v kanceláriách, ale aj pri letoch lietadlom. Vtedy je namieste pomáhať si nosovým sprejom Vincentka, ktorý zvlhčuje sliznicu a prináša tak úľavu pri dýchaní“, odporúča J.Šumšal.

V obzvlášť znečistených aglomeráciách, ako je napríklad Peking, kde je aj v lete smog, používajú tamojší policajti Vincentku na inhalácie a uľahčovanie vykašliavania hlienov. O pozitívnych účinkoch Vincentky vedia svoje aj českí biatlonoví reprezentanti Michal Krčmář (strieborný z olympiády v juhokórejskom Pjongčangu) a Ondřej Moravec. Obaja používajú Vincentku a výrobky z nej preventívne a aj pri akútnych stavoch.  Vincentku obaja biatlonisti používajú na pravidelné dopĺňanie tekutín a minerálov po tréningu. Rovnako tak používajú pri nádche Vicentku nosový sprej na uvoľňovanie hlienov a pastilky pri bolesti hrdla. Spreje Vincentka pomáhajú biatlonistom zvlhčovať sliznicu pri klimatizácii v lietadlách a preplachovanie dutín Nasalisom používajú ako prevenciu pred ochorením dýchacích ciest.

 

Vincentka, a. s., vyvinula celú škálu výrobkov, ktoré sú urobené na báze minerálky Vincentky. Samotná Vincentka sa používa priamo pri výrobe sirupov a sprejov. Z Vincentky sa vyrába destiláciou koncentrát, ktorý sa používa na výrobu zubných pást a hydratačných krémov. Z koncentrátu sa ešte extrahuje soľ, ktorá sa používa pri výrobe pastiliek. Pastilky sú veľmi dobré pri ochoreniach hrdla, angínach, ale aj pri strate hlasu, oslabení hlasiviek. Často ich používajú speváci, moderátori, spíkri, ľudia ktorí pracujú hlasom.

 

Viac informácií je na www.vincentka.cz.

Patrí do vydania: 
Jún 2018