V hlavnej úlohe KOLAGÉN

Starnutie je síce prirodzený proces, ale kto stojí o jeho prejavy? Vrásky na čele a okolo očí, suchá a ochabnutá pleť na dekolte a rukách spolu s pigmentovými škvrnami a stratou elasticity sú tie najčastejšie prejavy starnutia.

A tiež už vieme, čo je jeho príčinou. Sú to voľné radikály, slnečné žiarenie, hormóny a nedostačujúce tempo obnovy buniek. Hneď ako totiž začne hormonálna aktivita s pribúdajúcim vekom klesať, začína sa spomaľovať aj aktivita našich buniek. Koža stráca hustotu a elasticitu, znižuje sa produkcia mazu a potu, koža je suchá, jej povrchová vrstva sa stenčuje a sieť kolagénových a elastických vlákien v hlbších vrstvách stráca svoju rovnomernosť. Vedci síce nedokážu tento proces úplne zvrátiť, ale vedia ho spomaliť. Z ich zistení je nad slnko jasné, že je nevyhnutná kombinácia špecifickej starostlivosti o pleť a zmeny životného štýlu, ktoré nám pomôžu zvíťaziť nad príznakmi starnutia ešte skôr, ako sa na našej pleti objavia. V rámci špecifickej starostlivosti potom stavte i na také zložky, ako je kolagén.

 

Zoznámte sa s kolagénomĽudská koža je tvorená až zo 70 % bielkovinou kolagén. Vzhľadom na to, že spojivové tkanivo obopína celé naše telo, je pre regeneráciu a obnovu pokožky viac než potrebné zaistiť a podporiť dostatočnú produkciu tejto bielkoviny. Prítomnosť kolagénu v tele zabezpečuje pružnosť a pevnosť pleti a vďaka jeho schopnosti neobvykle viazať vodu zabraňuje vysychaniu kože a má veľký vplyv na jej hydratáciu.

 

Zamerané na vráskyMnožstvo kolagénu v organizme s pribúdajúcim vekom postupne klesá. Je ho však možné dodávať do organizmu, a to nielen prostredníctvom potravín a potravinových doplnkov, ale v neposlednom rade i zvonka pomocou správnej kozmetiky. „Niektoré substancie pôsobiace proti starnutiu už poznáme, ich účinnosť bola jednoznačne preukázaná,“ hovorí Dr. Thomas Blatt z vedeckých laboratórií Nivea. „Nevyhnutné je zakomponovať ich do kozmetických prípravkov tak, aby boli čo najúčinnejšie. Kolagén sa cez kožu ťažšie dopĺňa, lebo jeho molekuly sú veľké, a tak neprejdú tam, kam majú. Preto sa používajú ingrediencie, ktoré ľahšie preniknú pokožkou a pomôžu stimulovať vlastnú produkciu kolagénu tam, kde je to potrebné, teda v hlbších vrstvách pokožky. A to sa nám podľa výsledkov štúdií podarilo v receptúrach nového radu Cellular Volume Filling, ktorý obsahuje kombináciu účinných látok, akými sú fragmentovaná kyselina hyalurónová a kolagénový booster,“ dodáva Dr. Blatt. 

 

Výsledkom je plnší, pevnejší a mladší vzhľad pleti.

Rad NIVEA Cellular Volume Filling Nový rad Nivea Cellular Volume Filling uvádza na trh dve novinky. Denný krém a sérum s intenzívne ošetrujúcim zložením, ktoré zväčšuje objem pleti, redukuje vrásky a pokožku vypína a spevňuje.

 

NIVEA Denný krém Cellular Anti-Age Volume Filling, 50 ml, 13,09 € 

 

NIVEA Vypĺňajúce perlové sérum Cellular Anti-Age Volume Filling, 30 ml, 16,09 €

 

Patrí do vydania: 
Február 2017