Ambasádorka mieru Renáta Zmajkovičová - Milujem pokojné ulice slovenských miest. Tu som doma...

Cez výklad kaviarne v centre Bratislavy pozorujem ľudí. Cítim sa spokojná – to by som naťukala na fb. Čochvíľa si ku mne prisadne dáma, politička, ktorá už nejedenkrát zdvihla mnohých z parlamentných stoličiek. Jej postoje a návrhy predkladaných zákonov rozprúdili diskusie vo verejnosti, odbornej i laickej. Médiá jej venujú nemálo pozornosti a ona so stoickým pokojom kráča ďalej. Bolo náročné nájsť spoločný voľný termín na osobný rozhovor. Podarilo sa. Do kaviarenského šumu cinkol zvonček na dverách a šum nabral na hlasitosti. Ako inak! Všetky oči na ňu. Vošla dáma. Kývnutím hlavy sa pozdraví s personálom a ladným krokom zamieri ku mne. Dokonalá chôdza, dokonalý kostým. Vstávam a idem jej v ústrety. S úsmevom mi podáva ruku. Sadá si, vypína mobil a vyberá zápisník a obyčajnú ceruzu. Oznamuje mi, že má o desať minút viac než myslela. Neodpustí si poznámku, že som jej otázky mohla poslať vopred. Nemohla☺. Zaujíma ma všetko.

 

 

Vaša rola matky, političky, ambasádorky mieru. Rola ženy, ktorá sa veľmi vkusne oblieka, dodržiava protokolárne zvyklosti. Chcem napísať o žene, ktorá v mnohom „prešľapáva cestu“ novým uhlom pohľadu na spravovanie veci verejných, na život. Chcem napísať o političke, o človeku, ktorý sa stáva inšpiráciou pre mnohých. Ako sa môže stať zo ženy podnikateľky žena politička? Je na to nejaký postup? Niečo, čo možno zovšeobecniť?

 

Ďakujem za komplimenty, vždy potešia a od novinárov nie som na ne zvyknutá☺. Je niekoľko spôsobov. Jednou je, že je človeku dané, či má prirodzene odpozorované a vžité správanie z rodiny. To je môj príbeh, moja cesta. Všetci v rodine – už od mladosti mali svoje povinnosti nielen za seba, ale i voči iným členom rodiny. Pomáhali jeden druhému, zaujímali sme sa o seba navzájom. A u mňa je to len pokračovanie v tejto ceste na inej úrovni.  Mala som šťastie, že som zbadala nadšenie,zaangažovanosť, vieru v to, čo robí, tonákazlivé odhodlanie a ten entuziazmus.Mala som šťastie, že som stretla RóbertaFica. A je jedno, či je pred voľbami alebopo voľbách (smeje sa). Bolo mi cťou stať sazakladajúcou členkou politickej strany, ktorása odhodlane a s úplnou samozrejmosťourozhodla zlepšovať život v krajine. Je to jednoduchý príbeh.

 

 

Viac sa dočítate v septembrovom čísle Beauty&Woman, ktoré je už v predaji.

 

 

 

 

Patrí do vydania: 
September 2015