To je raj pre zdravý a aktívny relax!

Dovolenka v zahraničí? Načo, keď na Slovensku máme krásne a zdravé prostredie dostupné pre každého počas celého roka. Ideálne je Štrbské Pleso – najvyššie položené turistické miesto na Slovensku, ktoré leží v nadmorskej výške 1351 metrov. Priamo v srdci Štrbského Plesa si môžte oddýchnuť v novo zrekonštruovanom hoteli PANORAMA RESORT, ktorý ponúka relax a vyžitie všetkého druhu pre malých, veľkých aj najnáročnejších návštevníkov. Hotel ponúka aj ďalšie vychytávky – celoročnú terasu, vernisáže, a dokonca koncerty!

 

 

Vysoké Tatry, špeciálne lokalita Štrbského Plesa, ponúkajú svojím prostredím jedinečné výhody v podobe relaxu, športu aj zábavy. Unikátnu lokalitu stále viac vyhľadávajú zahraniční návštevníci z celého sveta. „Oblasť Štrbského Plesa je jedinečná pre svoje liečebné ovzdušie, ktoré je takmer absolútne čisté – bez prachu, chemických a iných dráždivých látok a baktérií. Ideálna je nielen vlhkosť vzduchu, ale aj dĺžka a intenzita slnečného a ultrafialového žiarenia. Takéto klimatické podmienky sú vhodné pre astmatikov, alergikov a pacientov s chronickou nádchou či bronchitídou. Naši hostia majú možnosť s inštruktormi v teréne využiť lekcie zamerané na kombináciu dýchacích cvičení a liečebného telocviku,“ vysvetľuje spolumajiteľ hotela PANORAMA RESORT Dušan Holeš. Rekonštrukcia hotela PANORAMA RESORT trvala vyše troch rokov. Majitelia chceli zachovať štýl výstavby vo Vysokých Tatrách v rokoch 1967 – 1970. Budova patrí k architektonicky najvýraznejším stavbám rekreačných objektov na Slovensku. Práve tu si môžte vychutnať niekoľko druhov ozdravno-rekreačných pobytov. „Náš hotel sa zameriava na zdravý životný štýl a na ozdravné pobyty. Naším najpopulárnejším pobytovým balíčkom je ozdravno-klimatický pobyt zameraný na dýchací aparát a pohybové cvičenia u detí, ktoré nám odborne vedú inštruktori zo Slovenskej asociácie Nordic Walking,“ hovorí marketingová riaditeľka hotela Lucia Okoličányová.

 

 

Hotel ponúka aj ďalšie vychytávky. Keďže sa z Vysokých Tatier postupne vytrácajú ozdravné zariadenia pre deti a dospelých, hotel zriadil vonkajšiu terasu. Krásna terasa funguje počas celého roka, v lete aj v zime. A nielen to – hotel organizuje vernisáže a koncerty! „Naša terasa je príjemným miestom na zdravotnú inhaláciu ideálneho zloženia vzduchu klimatických kúpeľov. V lete sa na terase organizujú koncerty a letné grilovačky. Pred hotelom sa nachádza veľkometrážna záhrada s detským ihriskom a špecialitou, letnou plážou s ležadlami a možnosťou relaxovania. Myslíme aj na duševné zdravie, a preto u nás nájdete aj výber zo slovenského umenia – predajnú výstavu výtvarných diel mladých slovenských autorov,“ dodáva Dušan Holeš. Pre turistov hotel okrem tradičnej ľahšej turistiky zabezpečuje turistiku aj náročnejšie výstupy s horským vodcom. A v nadväznosti na sezónu zariadi pre hostí aj lezenie v ľadoch, lezenie a zlaňovanie s inštruktorom, bungee jumping, rafting, termálne kúpaliská a vodné parky, splavovanie na pltiach, paragliding, lietanie v balóne, vyhliadkové lety lietadlom, lekcie lyžovania, používania snežníc a nordic walkingu, ako aj iné zaujímavé aktivity. Pre návštevníkov, ktorí sa chcú dozvedieť viac o histórii a kultúre, je Štrbské Pleso ideálnym východiskovým miestom na výlety do okolia. Zaujímavé sú hrady, skanzeny a jaskyne Slovenska a takisto soľné bane Wieliczka, Schindlerova fabrika či Oswięcim v Poľsku.

 

 

„Každý hosť je pre nás výnimočný a vážime si každú jednu návštevu. Práve mi prišla správa od našej klientky: Najúžasnejší víkend prežitý v krásnom hoteli, služby a personál boli excelentné a na špičkovej úrovni. Nuž, čo dodať? Príďte a presvedčíte sa sami,“ uzatvára so šarmantným úsmevom marketingová šéfka a národná trénerka nordic walkingu Lucia Okoličányová.

 

 

 

Patrí do vydania: 
September 2014