Jennifer Lopez - Úspech sa musí vydrieť

Hoci v júli oslávi štyridsiatku, stále patrí k najžiadanejším ženám šoubiznisu. Dokázala to, čo sa podarilo azda len Glorii Estefanovej – ako latinskoamerická speváčka dobyla celý svet. Navyše je úspešnou herečkou, podnikateľkou a od minulého roku aj milujúcou mamou dvojičiek, Emmy a Maxa.

Svoju cestu k sláve si musela tvrdo vydrieť. Počas štúdia pracovala v právnickej kancelárii a z toho si platila hodiny tanca. Stihla ešte aj vystupovať v nočných kluboch v Manhattane. Štúdium síce dlho netrvalo, ale Jennifer sa podarilo uchytiť ako tanečníčke a ešte aj dnes ju môžete zazrieť v starších videoklipoch Janet Jacksonovej alebo skupiny New Kids on the Block. Zažiarila v seriáloch, odkiaľ už nebolo ďaleko k filmom. A až keď sa stala známou na plátne, zrazu všetci s údivom zistili, že dokáže aj dobre spievať... Dnes je jednou z najlepšie platených herečiek i speváčok.

Aké to bolo vyrastať v Bronxe?

Mne sa to mesto zdalo bezpečné. Navyše som nič iné nepoznala. Takže keď ma mama poslala na nákup, šla som, a to som mala len osem rokov.

Nebojovali tam medzi sebou gangy?

Zistila som to až po dvadsiatke, keď som chodila s policajtom, ktorý pracoval neďaleko môjho rodného domu. Povedala som mu, že som vyrástla na Castle Hill (zámocký vŕšok) a on mi odvetil, že to je najhoršia oblasť, čo sa týka kriminality. Ja som to netušila. Moji rodičia mali tri dcéry a vychovali nás tak, aby sme splnili tri veci: chodiť do školy, dostávať dobré známky a pokúsiť sa dostať na vysokú. Bolo to o snahe mať lepší život. Nedovolili nám túlať sa po uliciach. Oslavy a párty – kdeže! Prosila som týždne, aby som na nejakú vôbec mohla ísť, potom som sa však musela vrátiť domov do jedenástej – to bol čas, keď ostatní na párty ešte len prichádzali.

Teda rodičia sa o vás báli?

Moja mama to skvelo vystihla vetou: Mali sme tri dievčatá. Chlapci boli jednoducho tým najväčším nepriateľom.

viac sa dočítate v júnovom čísle Beauty&Woman, ktoré je už v predaji.

Patrí do vydania: 
Jún 2009